Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Олександр Цебрій: «Подолання стихійної  торгівлі уманчани поставили мені в задачу відразу після проблем ЖКГ та ремонту доріг. І ми вже зробили не мало: стихійну торгівлю продовольчими товарами з вул. Небесної сотні, 31-47 та  пл. Івангородська 1, перенесено в зону ринку «Вечірній», триває робота по переміщенню стихійної торгівлі з вул. Тищика , 8, вул. Європейська, 44 на ринок «Зоряний». Ми не воюємо з дідусями і бабусями, що вибрали власну городину і намагаються хоч трохи заробити до своєї мізерної пенсії. Ми пропонуємо альтернативне місце для продажу товару і лабораторне обстеження.  А покупець завжди піде туди, де є хороший товар і адекватна ціна. Тим більш неприпустима стихійна торгівля на вулицях міста, яке позиціонує себе сучасним культурним  туристичним центром національного і міжнародного  рівня. Окремої уваги заслуговує ситуація з ринком «Слов’яни»: торгівля в меморіальному місці – це насміх і знущання з пам’яті полеглих захисників України. Не знаю, хто і коли дозволив там торгувати, але за десяток років люди звикли і перестали це сприймати як порушення громадського порядку, яке до речі, є адміністративним правопорушенням і передбачає штраф  від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Альтернативне місце для речового ринку є, а підуть туди люди чи ні – залежить від продавців. Нижча ціна і краща якість товару – головні інструменти маркетингу.   А міська влада зі свого боку буде активізувати всі важелі і консолідувати всі відповідальні служби і структури, аби Умань була сучасним європейським містом, в кращому сенсі цього слова. Щоб той хто має що продавати – міг, сплативши відповідні податки ,продати. А той хто хоче купити – міг це зробити безпечно і в зручному місці, нормальним, цивілізованим чином. І тут нам потрібна одностайність і підтримка уманчан, адже подолати стихію можна лише спільним зусиллями». 

Тільки факти:

·         до 90% продуктів харчування в зоні стихійної торгівлі не відповідають санітарним нормам виробництва, переробки, транспортування і  зберігання (офіційна статистика)

·          до 80% торговців, не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності і не сплачують жодного податку, утримуючи при цьому ціни на рівні ринкових і вище (офіційна статистика)

·         в Умані офіційно зареєстровано один з найвищих показників захворюваності на гострі кишкові інфекції в Черкаській області. Порівняно з минулим роком показник зріс на 19%; За 6 місяців 2016 року зареестровано 152 випадки з них 50% - харчові токсикоінфекції:

·         в 2015 році в Умані було зафіксовано спалах захворювання на сальмонельоз, в 2016 році кількість захворюваності збільшилась в 1,4 рази;

·         33% проб грунтів в Умані виявили збудники гельмінтозів;

·         відсутні дані про проходження медичного огляду та гігієнічного навчання продавців на стихійному ринку (не має інформації про обстеження на наявність СНІДу, туберкульозу, гепатиту, шкіряних та венерологічних захворювань);

·         кількість захворювань на туберкульоз в місті зросла на 9% порівняно з минулим роком, а кількість осередків, де проживають бактеріовиділювачі збільшилась на 11%;

·         в Умані  реєструються екзотичні інфекції: дирофіляріоз, хвороба Лайма, і вперше в Україні дипілідіоз;

·         жоден продавець на стихійному ринку не прибирає своє торгове місце, ні до ні після торгівлі, та не сплачує коштів ні за прибирання ні за вивезення сміття, перекладаючи ці витрати на пересічних уманчан, жодне таке торгове місце не відповідає санітарним нормам;

 

Феномен стихійної торгівлі, як соціального явища полягає в тому, що  вона з одного боку є наслідком негативних економічних процесів, а з іншого стає причиною ще більшого загострення економічної, санітарно-епідеміологічної, і суспільно-правової  ситуації. Приборкати стихійну торгівлю – справа честі для міста.

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В 2016 році держава перестала фінансувати профтехосвіту. 203 працівника та 1050 учнів опинилися під загрозою звільнення та розформування.

У першому півріччі було виділено з міського бюджету Умані 5 млн. грн. та 3 млн. грн. з обласного на зарплати і стипендії для цих закладів. Але до кінця року цього не вистачило.

 

Завдяки тому, що за 6 місяців 2016 року вдалося перевиконати бюджет міста, депутати ухвалили рішення і  виділили кошти у сумі 10,5 млн. грн. Що дає можливість повністю забезпечити заклади профтехосвіти до кінця року. Викладачі та учні уманських професійно-технічних ліцеїв будуть із зарплатами та стипендіями

Вівторок, 19 липня 2016 18:37

Сучасний ремонт

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

В Уманській міській лікарні  за спонсорські кошти нещодавно було відремонтовано одну з палат кардіологічного відділення. На звернення міського голови до підприємців міста щодо фінансової допомоги лікувальним закладам відгукнувся Бен Йосеф Хайм. «Маючи таку можливість, я був радий допомогти і хочу ще допомагати», - говорить підприємець.

Ремонтні роботи були виконані протягом місяця. У палаті замінено вікна і двері на металопластикові, старе покриття підлоги на ламінат, повністю замінено електропроводку, змонтовано підвісні стелі, пофарбовано стіни, установлено світильники, облаштовано санвузол з душовою кабіною.

Міський голова Олександр Цебрій подякував Бену Йосефу Хайму за фінансову допомогу у здійсненні ремонту палати.

 

«Ремонт цієї палати – це лише початок, надалі буде відремонтовано усе кардіологічне відділення та інші відділення міської лікарні, які цього потребують. Крім ремонтних робіт буде закуплено необхідне медичне обладнання»,- зазначив Олександр Цебрій.

Четвер, 14 липня 2016 19:18

ОСББ – головна тема зустрічей

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міський голова Олександр Цебрій продовжує громадські звіти-зустрічі. Цього тижня спілкувався  з мешканцями вулиць Незалежності, Залізничної, району «Уманчанка». 
Як і зазвичай, багато питань було пов’язано зі створенням ОСББ і благоустроєм мікрорайонів, аналізує Олександр Володимирович: є питання, які вирішуються легко, а інші потребують детального вивчення та залежать від наявності фінансування. Впевнений, що лише спільно ми поступово вирішуватимемо всі проблемні питання міста. Але хотілося, щоб громада активніше брала участь і йшла нам назустріч. Зі свого боку буду докладати максимум зусиль, щоб покращити добробут нашої громади. 
Також в зустрічах бере активну участь депутат  міської ради Юрій Дробілко і його команда консультантів з роз`ясненнями та юридичними консультаціями щодо створення ОСББ.

Четвер, 16 червня 2016 19:39

Літо в Литві

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

12 уманських дітей відпочивають і оздоровлюються в Литві, повідомляє офіційний сайт Управління праці і соціального захисту населення Уманської міської ради.  Діти з родин учасників АТО та пільгових категорій, відкривають для себе Європу і братній народ завдяки програмі поріднення Умані з містом Радвілішкіс (Литва).  Незабутні враження про літо 2016 року подарували юним туристам уманське товариство поріднення «Дружба» і міська рада міста-побратима. 7 днів перебування у міжнародному молодіжному таборі відпочинку «Наполеон», це спортивні і мистецькі змагання, Балтійське море, екскурсії, подорожі і неймовірні враження від спілкування з литовськими ровесниками, а ще презентація рідного міста і України, почесна місія «народної дипломатії» - ось чим займаються юні уманчани. Для всіх дітей ця поїздка за кордон – перша в житті, тому у кожного з собою вишиванка, або одяг в кольорах національного прапора. Вони привезли з собою подарунки – український коровай і українські пісні, якими щедро діляться з господарями табору. Як повідомила начальник управління праці і соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, це вже третя така літня поїздка для уманських дітей. Всі витрати взяла на себе приймаюча сторона. Так на клопотання міського голови Умані Олександра Цебрія і уманського товариства поріднення «Дружба» відповіли  мер Радвілішкіса Анатанас Чепононіс і депутати муніципалітету. Самі ж діти не приховують свого захоплення і щовечора рапортують батькам про пригоди і нові враження в Skype і Viber

Сторінка 1 із 6
Back to Top