Фільтрувати матеріали за датою: серпня 2016
Середа, 31 серпня 2016 18:48

НАШІ ДІТИ

Міський голова Олександр Цебрій , разом з депутатами міської ради Анатолієм Яценком, Юлєю Малішевською, Ігорем Слонь та підприємцем Анатолієм Сторожуком, напередодні нового навчального року відвідали родини загиблих в АТО уманчан, де ростуть діти. Школярам подарували  канцелярське приладдя, спортивний одяг, взуття, солодощі і те, що замовили родини.

Як зазначив міський голова: міська влада і він особисто будуть всіляко підтримувати дітей, чиї батьки віддали життя за наш мир і спокій.

 

На найближчу сесію міської ради Олександр Цебрій ініціює питання призначення стипендій дітям загиблих уманчан-учасників АТО. Він зазначив, що переконаний, у тому, що депутати одноголосно підтримають цю ініціативу.

Опубліковано в Новини

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З 2010 року Львів підтримує цю ініціативу.

В рік відзначення 400-ліття першої писемної згадки, на запрошення Львова, Умань приєднується до міжнародного культурного проекту!

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ


European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня у 50 країнах. Ц
е час, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Протягом вересня в кожній країні Європи проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип — не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей.

ІДЕЯ


«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже
33 роки активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік безкоштовно відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ


Львів – перше українське місто, яке бере участь у European heritage days та активно запрошує й інші міста України до участі в ініціативі. У 2016 році  Дні пройдуть 24 – 25 вересня під гаслом "Сади і парки Львова: жива історія міста". Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто - це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців. В рамках святкування передбачено безкоштовні екскурсії містом, парками та садами Львова, ознайомлення з об’єктами, які зазвичай недоступні для загального огляду. Всі заходи у Львові здійснюються Львівською міською радою у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні європейської спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема, в Києів, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні. Слідкуйте за оновленням інформації на сайті: www.lviv.travel або на фейсбук-сторінці Днів у Львові.

 У 2016 році приєднатися до міжнародного культурного проекту «Дні європейської спадщини» запрошено Умань.

У відповідь на пряму двосторонню зацікавленість у співпраці, проведений ряд зустрічей та перемовин з боку міського голови м.Умані, Олександра Цебрія з адміністрацією міста Львова, та високу оцінку туристичного потенціалу нашого міста, у 2016 році Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради запросило Умань приєднатися до міжнародного культурного проекту European heritage days.

Гасло участі Умані в ДНЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ: «Умань: місто-сад у серці України».

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДНІВ:

·         Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;

·         Перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;

·         У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;

·         Відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;

·         Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;

·         Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі;

Організатори запрошують активних, креативних, привітних та комунікабельних людей  стати волонтером на заході «Дні європейської спадщини 2016», який відбудеться в Умані  24-25 вересня 2016р. Ви  можете вже сьогодні приєднатись до команди організаторів та проявити свої організаційні навики у формуванні та наповненні програми заходу; стати волонтером-координатором під час цікавих екскурсій у закритих або маловідомих місцях Умані, а якщо Ви вважаєте себе добрим фото- чи відеооператором – долучитись для фото- та відеозйомки екскурсій під час заходу!

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити форму: https://docs.google.com/forms/d/1HULCzRuXFXj-dxy-5rW_3eTeQzOWb4xsBUsc-z-yraw/prefill#responses

Або написати листа на електронну пошту:  ehduman2016@gmail.com

Заявки приймаються до 16 вересня 2016р.

 

 

 

Опубліковано в Новини
Понеділок, 29 серпня 2016 19:45

Як правильно сортувати сміття

Ми щосекунди засмічуємо нашу планету різними відходами, які мають різний термін розкладу. Наприклад, кинутий недопалок проплаває у морі від 1 до 5 років, а пакет з поліетилену – від 10 до 20 років. Вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через 1000 років. Щоб якось припинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети, необхідно навчитись правильно сортувати сміття - процес, при якому відходи поділяються на різні елементи.

Відтак УКРІНФОРМ підготував інфографіку про те, як правильно та для чого потрібно сортувати сміття.

ЯК СОРТУВАТИ І ЩО КУДИ КЛАСТИ?

1. У контейнер для паперу і картону.

Можна класти:

- газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти;

- зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання;

- конверти, книжки без твердої обкладинки;

- картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару.

Не можна класти:

- вологий папір та картон;

- використаний паперовий посуд;

- картонну тару для напоїв, плівку;

- фольгу та копіювальний папір.

2. У контейнер для органічних відходів.

Можна класти:

- м’ясні та рибні відходи, овочі і фрукти, лушпиння, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби та інші харчові відходи;

- господарський папір, паперові серветки, залишки від чаю і кави;

- кімнатні рослини та квіти.

Не можна класти:

- олію, молоко, соуси та інші рідкі харчові продукти;

- будь-які рідини;

- великі кістки;

- плівку, метал, скло, попіл, недопалки, вкритий воском або плівкою папір, а також інші біологічні відходи, що не розкладаються.

3. У контейнер для тари.

Можна класти:

- пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під масла, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;

- скляну тару;

- металічну тару: консервні банки, металічні кришки, корки від їжі та напоїв.

Не можна класти:

- вимащену у їжі або не до кінця спустошену тару;

- пластикові іграшки;

- тару від небезпечних речовин (наприклад, від побутової хімії);

- тару від аерозолів;

- віконне та листове скло;

- лампочки.

4. У пункт збору особливо небезпечних відходів слід відвозити:

- залишки масел та масляні фільтри;

- рештки клею, фарби, лаку та розчинників;

- лампи денного світла;

- медичні відходи;

- хімікати та пестициди;

- ртутні термометри та інші відходи, що містять ртуть;

- батарейки та акумулятори.

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ ТА ПОБУТОВІ ВІДХОДИ?

1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.

2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.

3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.

4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.

5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/…/2058726-ak-pravilno-sortuvati-smi…

Начало формы

 

 

Опубліковано в Скринька ідей
Неділя, 28 серпня 2016 18:19

Пожежу вдалося загасити

В ніч з 24 на 25 серпня зловмисники за допомогою автомобільних шин навмисне  підпалили частину полігону твердих побутових відходів з боку дороги.

Сюжет ТК «Умань»

Майже дві доби працівники Уманського УДСНС та КП «Комунальник» боролися з вогнем і задимленням. На щастя, у ці дні вітер дув у зворотньому від міста напрямку й уманчани не відчули наслідків пожежі.

Пожежу вдалося повністю погасити.

Міський голова Олександр Цебрій подякував  за злагоджену роботу пожежникам, КП «Комунальник», фірмі «Екоклінер», ФОП Кучеренку, Володимиру Лауті, Валентину Нікогді, Анатолію Сторожуку, Володимиру Качану та іншим підприємцям, які надали кошти, транспорт, пальне для підвезення води і земляної суміші до місця пожежі.

Міська влада звернулась до правоохоронних органів для розслідування цього інциденту.

 

 

 

Опубліковано в Новини

Міський голова Олександр Цебрій  сьогодні відстоює право Умані на утворення медичного госпітального округу на базі міської лікарні. Це одна з ключових умов майбутньої децентралізації. Олександр Цебрій: "Проводжу постійні зустрічі з високопосадовцями, відстоюючи право Уманської міської територіальної громади на якісне медичне обслуговування. В результаті - є договір на придбання нового флюорографа для Уманської міської лікарні на умовах співфінансування  з міського бюджету в розмірі 25 % й обласного бюджету - 75 %. Зараз направили лист на Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана щодо передачі Умані унікального діагностично- лікувального апарата для серцево-судинної системи - ангіографа. 70 % пацієнтів, які вчасно були обстежені і проліковані на цьому апараті, уникли інфаркту та інсульту. А для Умані це сьогодні одна з найгостріших медичних проблем".

        Продовжується ремонт та переоснащення міської дитячої лікарні, в якій вже багато років поспіль не проводилося серйозних робіт. В минулому році капітально, на 1,1 млн. грн., відремонтували клініко- діагностичну лабораторію, а у липні на сесії міської ради було виділено понад 400 тис. грн. на придбання необхідного обладнання та меблів для цього відділення. Контрольний термін відкриття оновленого відділення - День міста. Та окрім коштів з міського, обласного і державного бюджетів, міський голова вдало залучає благодійників і меценатів. Підключаються до справи і міста-побратими.

 

         У місті сьогодні повністю відсутня заборгованість із виплати заробітної плати медикам, всі передбачені міським бюджетом виплати здійснюються, тобто свої зобов’язання перед меди- циною міська громада і влада виконують. Є й певні зміни, які дають надію на покращення ситуації. Так, вже створено Центр первинної медико- санітарної допомоги на базі Уманської поліклініки по вул. Шевченка, 50 та закуплено ряд необхідного обладнання. 

Опубліковано в Наші проекти

Олександр Цебрій: «Подолання стихійної  торгівлі уманчани поставили мені в задачу відразу після проблем ЖКГ та ремонту доріг. І ми вже зробили не мало: стихійну торгівлю продовольчими товарами з вул. Небесної сотні, 31-47 та  пл. Івангородська 1, перенесено в зону ринку «Вечірній», триває робота по переміщенню стихійної торгівлі з вул. Тищика , 8, вул. Європейська, 44 на ринок «Зоряний». Ми не воюємо з дідусями і бабусями, що вибрали власну городину і намагаються хоч трохи заробити до своєї мізерної пенсії. Ми пропонуємо альтернативне місце для продажу товару і лабораторне обстеження.  А покупець завжди піде туди, де є хороший товар і адекватна ціна. Тим більш неприпустима стихійна торгівля на вулицях міста, яке позиціонує себе сучасним культурним  туристичним центром національного і міжнародного  рівня. Окремої уваги заслуговує ситуація з ринком «Слов’яни»: торгівля в меморіальному місці – це насміх і знущання з пам’яті полеглих захисників України. Не знаю, хто і коли дозволив там торгувати, але за десяток років люди звикли і перестали це сприймати як порушення громадського порядку, яке до речі, є адміністративним правопорушенням і передбачає штраф  від 6 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Альтернативне місце для речового ринку є, а підуть туди люди чи ні – залежить від продавців. Нижча ціна і краща якість товару – головні інструменти маркетингу.   А міська влада зі свого боку буде активізувати всі важелі і консолідувати всі відповідальні служби і структури, аби Умань була сучасним європейським містом, в кращому сенсі цього слова. Щоб той хто має що продавати – міг, сплативши відповідні податки ,продати. А той хто хоче купити – міг це зробити безпечно і в зручному місці, нормальним, цивілізованим чином. І тут нам потрібна одностайність і підтримка уманчан, адже подолати стихію можна лише спільним зусиллями». 

Тільки факти:

·         до 90% продуктів харчування в зоні стихійної торгівлі не відповідають санітарним нормам виробництва, переробки, транспортування і  зберігання (офіційна статистика)

·          до 80% торговців, не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності і не сплачують жодного податку, утримуючи при цьому ціни на рівні ринкових і вище (офіційна статистика)

·         в Умані офіційно зареєстровано один з найвищих показників захворюваності на гострі кишкові інфекції в Черкаській області. Порівняно з минулим роком показник зріс на 19%; За 6 місяців 2016 року зареестровано 152 випадки з них 50% - харчові токсикоінфекції:

·         в 2015 році в Умані було зафіксовано спалах захворювання на сальмонельоз, в 2016 році кількість захворюваності збільшилась в 1,4 рази;

·         33% проб грунтів в Умані виявили збудники гельмінтозів;

·         відсутні дані про проходження медичного огляду та гігієнічного навчання продавців на стихійному ринку (не має інформації про обстеження на наявність СНІДу, туберкульозу, гепатиту, шкіряних та венерологічних захворювань);

·         кількість захворювань на туберкульоз в місті зросла на 9% порівняно з минулим роком, а кількість осередків, де проживають бактеріовиділювачі збільшилась на 11%;

·         в Умані  реєструються екзотичні інфекції: дирофіляріоз, хвороба Лайма, і вперше в Україні дипілідіоз;

·         жоден продавець на стихійному ринку не прибирає своє торгове місце, ні до ні після торгівлі, та не сплачує коштів ні за прибирання ні за вивезення сміття, перекладаючи ці витрати на пересічних уманчан, жодне таке торгове місце не відповідає санітарним нормам;

 

Феномен стихійної торгівлі, як соціального явища полягає в тому, що  вона з одного боку є наслідком негативних економічних процесів, а з іншого стає причиною ще більшого загострення економічної, санітарно-епідеміологічної, і суспільно-правової  ситуації. Приборкати стихійну торгівлю – справа честі для міста.

Опубліковано в Наші справи
Середа, 24 серпня 2016 19:14

ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ

Не зупинятися ні на мить у справі вирішення міських проблем, залучати всі ресурси, консолідувати зусилля і активізувати можливості, так діє сьогодні влада міста. Бюджет країни доволі обмежений і додаткові бюджетні асигнування на регіони і окремі громади отримати доволі складно. Тому, активна ділова позиція керівництва міста у спілкуванні з розпорядниками коштів, вміння об’єктивно переконувати і конструктивно відстоювати інтереси Уманської міської територіальної громади – дають результат! Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 395 «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» місту Умань виділено 21 млн. грн. на реконструкцію скверу імені Тараса Шевченка. Ремонтні роботи у сквері були розпочаті у 2013 році. За 2013-2015 роки були виконані підготовчі та першочергові будівельні роботи на загальну суму 3,255 млн. грн. 28 липня відповідне рішення на позачерговій сесії Уманської міської ради VII скликання прийняли депутати і внесли зміни до міського бюджету на 2016 рік. За планом, парк імені Тараса Шевченка буде облаштовано як зону громадського відпочинку з системою фонтанів і світлолазерним шоу. Продовження реконструкції скверу і ряд інших, важливих міських проектів стали можливим завдяки конструктивній і ефективній роботі міського голови Олександра Цебрія та народного депутата Антона Яценка. Так, серед найближчих важливих справ, які дійсно покращать якість життя уманчан варто назвати такі: наприкінці третього кварталу 2016 року розпочато міський енергозберігаючий проект заміни вікон у під’їздах житлових багатоквартирних будинків. Впродовж двох років планується замінити вікна на сходинкових клітинах понад 100 будинків; оголошено конкурс на будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин в Умані, кошти виділено з обласного бюджету за дольової участі міста. Олександр Цебрій: «В справі служіння громаді і виконання поставлених людьми завдань немає і не може бути мови ні про які особисті амбіції. Я буду співпрацювати з політичними опонентами і діло- вими конкурентами, з усіма, хто працює в місті і на благо міста. Тільки разом, ми зможемо перетворити нашу рідну Умань у сучасний зручний і красивий центр регіону, в якому хочеться жити і до якого хочеться приїздити…»

Опубліковано в Новини
Back to Top