Фільтрувати матеріали за датою: червня 2017
П'ятниця, 23 червня 2017 06:30

Ласкаво просимо до Умані!

Національний реєстр рекордів України 4 червня зафіксував найвищий highline (хайлайн) між кошиками двох повітряних куль. Висота - 660 м. Довжина проходу - 11м 40см. Герой – Станислав Панюта. Біля «керма» куль – «зубри» українського повітроплавання Сергій Скалько та Юрій Бейдик. Команда – Lucid Dreams Project. Фестиваль «Монгольф’єрія. Квітуча країна», Умань.

17 червня «The Balloon Journal», одне з найпопулярніших американських фахових повітроплавних видань, написало про цей рекорд: «…Станіслав Панюта йшов по хиткому канату на висоті 2165 футів над землею поміж двох куль, що пливли в небі над Уманню в Україні...»

Засновник повітроплавного товариства «Монгольф’єр», організатор фестивалю «Монгольф’єрія. Квітуча країна», пілот-повітроплавець з 1500 годинами польоту Сергій Скалько поділився своїми думками з приводу сьогодення і майбуття повітроплавання в Україні і в місті Умань.

«Роби для людей те, що ти вмієш робити найкраще» - таким принципом у житті керується пан Сергій, а тому в місто свого дитинства Умань повернувся за покликом душі, аби зробити те, що йому вже багато років поспіль вдається якнайкраще – організувати фестиваль повітряних куль. Сергій народився в родині військового льотчика, а до Умані щоліта приїздив до бабусі і дідуся, виріс тут і щиро вважає Умань рідним містом.

За прикладом батька, Сергій також закінчив військове льотне училище, пілотував літаки і вертольоти. Після закінчення служби намагався знайти себе в інших галузях, та все ж повернувся в небо – на повітряній кулі. І тут став першопрохідцем, адже в Україні повітроплавання  і досі практично знаходиться у початковому стані порівняно з сусідніми країнами. Сьогодні в Україні налічується лише 50-60 куль, тому головне завдання – популяризувати польоти на повітряних кулях, залучати до цього якомога більше людей різного віку.

 Пілоти хочуть не просто літати, але й спілкуватися між собою, обмінюватися досвідом, майстерністю, демонструвати свої навички іншим, а для цього потрібні фестивалі, яскраві небесні шоу-програми. Перший фестиваль «Монгольф’єрія» відбувся в Білій Церкві 2008 року. Щоправда, дощ і вітер тоді не дали змоги провести жодного польоту. Варто зауважити, що погода відіграє надзвичайно важливу роль у житті повітроплавців і часто коригує плани. Та в будь-якому випадку без відповідної погоди польоти не відбуваються, адже безпека пілотів і пасажирів – понад усе.

Завдяки гарній погоді з 2 по 4 червня уманчани стали свідками й учасниками міжнародного фестивалю повітряних куль «Монгольф’єрія. Квітуча країна» та Кубку Черкаської області з повітроплавання. 50 відчайдушних романтиків політали на повітряних кулях, сотні – розпитали, як це зробити наступного разу, а тисячі спостерігали кольорові кулі у ранковому і вечірньому небі. Свято уманчанам подарували 10 пілотів, 6 куль, 30 спеціальних гостей з України, Німеччини, Молдови. Місто дуже гостинно зустріло фестиваль. Учасники задоволені прийомом, доброзичливістю городян, розумінням та підтримкою місцевої влади, добрими умовами, що врешті і дало змогу виконати всі поставлені завдання та виконати рекорд України.

Тепер ми можемо запрошувати на наші заходи значно більше колег-повітроплавців з України і з інших країн, адже Умань і Уманщина надзвичайно красиві з висоти пташиного лету і це повинні побачити якомога більше людей. Наші пілоти є лідерами у формуванні громадської думки щодо міст і місцевостей, адже повітроплавці є першопрохідцями і їх висновки визначальні для багатьох туристів, особливо іноземців.

 Добре, що є розуміння міського голови Олександра Цебрія в тому, що повітряні кулі і наші організовані заходи сприятимуть подальшому туристичному розвитку міста. Окрема подяка фермерам, на чиї поля сідали кулі. Їх доброзичливість і цікавість, готовність надати допомогу приємно вразили. Дуже потішили діти. Вони дарували нам багато позитивних емоцій своїм щирим захопленням. Взагалі для повітроплавців надзвичайно важливо, коли їх чекають, розпитують, допомагають упоратися з обладнанням, цікавляться, фотографуються... адже це наша місія – дарувати людям небо.

Тому моя порада для всіх дорослих – не лінуйтеся, вставайте з диванів, беріть своїх дітей і йдіть з ними на фестивалі, цікаві атракції, показуйте їм кулі в небі і допомагайте мріяти про висоту, навчайте бачити навколо себе красиве і будьте щасливі разом!

Наступного разу ми плануємо зустрітися з уманчанами на День міста під час нового фестивалю з 3 по 8 жовтня. Наші пілоти вже готують нові сюрпризи, нові рекорди і нові повітряні шоу. Ми плануємо активно залучати уманчан і гостей міста до наших атракцій, адже небо дарує не зрівнянні ні з чим враження.

Ми будемо раді кожній допомозі і всім партнерам, хто хоче долучитися до повітроплавного фестивалю. Нам потрібні готельєри і ресторатори, паливні компанії і перевізники, адже це доволі затратний вид активності, проте він того вартий! І сьогодні мова йде не про бізнес-маркетинг і досягнення економічної користі, а про соціальний маркетинг: радість для дітей, добро сусідам, подарувати собі позитивний настрій і розкіш співучасті у спільній справі та знайомство з прекрасними новими людьми, не говорячи вже про політ на повітряній кулі.

У нас є великі плани на Умань. Ми розглядаємо можливість відкрити в місті свою базу і офіс Черкаської обласної федерації повітроплавання, навчити молодь керувати кулями і створити уманський екіпаж. І хто знає, можливо, незабаром ми побачимо повітряну кулю «Умань» з чудовим логотипом. Ми готові допомогти злетіти в небо всім, хто цього прагне! Нас легко знайти в соціальних мережах, звертайтеся, політаємо!

 Контакти: повітроплавне товариство «Монгольф’єр»,тел.: 063 450 60 50,  сайт: http://montgolfier.com.ua/ . 

 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 06:20

БУДИНОК «на плечах» СПІВВЛАСНИКІВ

ОСББ. Ця не вельми милозвучна абревіатура все частіше зустрічається в лексиконі мешканців багатоповерхівок. Та й не одного списа останнім часом зламано навколо теми об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Дехто, поспіхом створивши ОСББ, вже й пошкодувати встиг за втратою звичної «жеківської парасольки» від будинкових негод. Інші ж з готовністю взялися нести тягар відповідальності за свою власність. Серед останніх – ОСББ «Європа-8», створене в будинку під восьмим номером по вулиці Тищика.

 

Початок знайомству з активом цього об’єднання поклав телефонний дзвінок мешканців до редакції з проханням публічно подякувати працівникам РЕУ. Будемо відвертими, нечасто трапляються подібні пропозиції. І не через несумлінність ремонтно-експлуатаційників. Найперша причина тому – наша звичка миттю скаржитися на невиконане і мляво дякувати за гарно зроблене тим, хто обслуговує наші будинки.

У цьому випадку, на переконання «європейців», дякувати є за що. Бо працівники РЕУ відповідально поставилися до всіх робіт, що передували підписанню важливого документа. Йдеться про акт приймання-передачі будинку від РЕУ у власність ОСББ.

Адже для того, щоб обраний співвласниками голова об’єднання залишив на документі свій автограф, ремонтно-експлуатаційному управлінню довелося звести нанівець найгостріші проблеми, що тривалий час не давали спокою мешканцям. У цьому переліку – ремонт одного з під’їздів, заміна в будинку каналізаційних труб й електрообладнання.

«АКАДЕМІКИ  ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ»

Особливе схвалення членів ОСББ отримала робота, ретельно та якісно виконана досвідченими електриками РЕУ №3 Станіславом Даровським  і Володимиром Омельченком. Цей колоритний дует майстрів електросправи заслуговує окремої уваги. Володимир Васильович (у червні він справляє 78 років!) – справжній рекордсмен: шість десятиліть трудового стажу, з них 54 – на одному місці.

Здається, за такий тривалий період, пов’язаний зі сферою ремонту та обслуговування, важко чимось здивувати «академіка електропроводки». Але й він, за власним визнанням, був приємно подивований солідним розміром отриманої від керівництва РЕУ новорічної премії. «Скільки живу, а таку винагороду одержав уперше!» – з неприхованим задоволенням ділиться ветеран.

Його колега і молодший напарник Станіслав Даровський теж має солідний стаж за плечима, але, як сам визнає, «до дідового рекорду мені далеко». І додає: «Щоб не дід, я б уже покинув роботу, та він не відпускає».

Цим чоловікам залюбки підкоряється електроенергія, якою живляться під’їзди, включно з підвалом. Проблема з електрикою всередині квартир – то вже не їхня турбота. Шкода, що це правило не завжди визнають окремі квартирні власники, докоряючи майстрам залізним радянським аргументом «ви зобов’язані».

Минулої осені перед тандемом електриків постало завдання замінити «пакетники» у вісьмох під’їздах по Пролетарській, 2. «Ці пенсіонери будуть півроку вовтузитися!» – з недовірою коментували початок робіт мешканці багатоповерхівки. А «хлопці», як їх називають колеги-співробітники, за дев’ять днів упоралися.

Уміння, дисциплінованість та відповідальність електриків давно оцінили й помітили мешканці будинку, про який ведемо мову. Відтак люди вирішили, що варто й надалі, вже в якості членів ОСББ, мати справу саме з цими надавачами послуг.

НОВАЧКІВ НАВЧАЮТЬ ДОСВІДЧЕНІ

Взагалі ж, розповідає голова «Європи-8» Аліна Кулик, їхня виборна інституція вже уклала угоди з кількома постачальниками послуг. Ця процедура відноситься до переліку обов’язкових дій на старті діяльності ОСББ. А ще ж на плечі голови та її найактивніших помічників упало стільки організаційних питань вкупі з численними паперами, що не кожен і витримає. Та «європейці», попри нерозуміння навіть декого з мешканців («ми ж гроші здавали, а ви їх на папір витратили»), не скаржаться. Навпаки, дякують тим, хто допомагав, консультував, сприяв. А те, що довелося не один кілометр зміряти від однієї офіційної установи до іншої, нічого не вдієш: так велить закон – народжується нова інституція.

Час від часу зверталися за підказкою та консультацією й до голови об’єднань багатоповерхівок по Богуна, 7 та 9 Галини Рафікової. Галина Микитівна звикла до таких прохань, адже їхній «Світанок» став одним з перших у місті ОСББ ще в 2005 році. Сусіди з дев’ятого будинку прискіпливо приглядалися до самостійного господарювання співвласників та й собі створили об’єднання «Світанок-Умань», обравши головою все ту ж Рафікову. І було за що, адже з початку «світанкової» діяльності будинок №7 і покрівлю нову отримав, і вікна пластикові, і навіть відмостку, до якої чотири десятиліття ніхто не торкався. Нині 78-річна Галина Микитівна шукає серед мешканців активних і молодих, аби передати їм будинкову «булаву». Сама ж завжди готова підказати й порадити.

З перших липневих днів вирушає у самостійне плавання й «Європа-8». Ніхто й не сподівається, що той шлях буде позбавлений побутових рифів. Важливо навчитися їх долати – вчасно і вміло.

 

Людмила СЛОБОДА

Опубліковано в Новини

Єврейський Новий рік (Рош-га-Шана) у 2017 році буде відзначатися 21 вересня. Масові святкування відбудуться з 20 по 22 вересня. За єврейським місячним календарем іудеї зустрінуть 5778 рік.

Щоб забезпечити порядок і безпеку в місті під час масового паломництва брацлавських хасидів, 15 червня міський голова Олександр Цебрій провів засідання робочої групи виконавчого комітету Уманської міської ради щодо оперативного розв’язання питань під час масового перебування паломників. Міський голова зазначив, що поки в державі питання релігійного і паломницького туризму залишається неврегульованим, всі організаційні та правові питання доводиться вирішувати місцевим громадам.

За офіційними даними, у 2016 році до Умані на відправу ритуальних обрядів одночасно прибули 30 520 осіб, з них: 2 504 дитини та 17 жінок, з 22 країн. Найбільша кількість паломників традиційно прибула з Держави Ізраїль (29 681 особа). За попередніми прогнозами, цьогоріч очікується приблизно така сама кількість прочан. Велика кількість людей, які одночасно перебувають на обмеженій території мікрорайону вулиці Пушкіна, створює значне понаднормове навантаження на всю інфраструктуру міста і потребує додаткових заходів щодо дотримання громадського порядку, санітарної очистки, водо-, електро-, газозабезпечення тощо.

Керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, виконавчих, правоохоронних органів проінформували щодо підготовки служб до масового перебування брацлавських хасидів, обговорили проблемні питання щодо організації реєстрації паломників, приведення до норм чинного законодавства України об’єктів забудови, ліквідації стихійної торгівлі та узаконення всіх пунктів харчування, підготовки комунальних підприємств та укладання угод про надання послуг відповідними службами, забезпечення належних санітарних умов та охорони правопорядку в районі компактного розселення прочан та інші.

 

Міський голова дав доручення керівникам служб і структурних підрозділів, причетним до прийому паломників, та висловив впевненість, що в Умані буде зроблено все можливе, аби прочани могли задовольнити свої релігійні потреби, а уманчани не відчували незручностей. 

Опубліковано в Новини

13 - 14 червня в Умані вдруге провели відкрите жеребкування з розподілу земельних ділянок.

Надання земельних ділянок військовослужбовцям та іншим учасникам бойових дій, які беруть участь в антитерористичній операції і захищають територіальну цілісність України, пільговим категоріям населення є вкрай важливим для міста Умань. Сьогодні в нашому місті проживають 548 учасників АТО. Як запевнив міський голова Олександр Цебрій під час зустрічі з учасниками АТО та членами їх родин, він особисто і міська влада робитимуть все, аби забезпечити соціальні гарантії тих, хто боронить незалежність та цілісність нашої країни. «Захист та підтримка учасників антитерористичної операції – це пріоритет в моїй роботі», – зазначив міський голова.

Реалізація права учасників АТО на безоплатну приватизацію земельних ділянок зазнає своїх труднощів. Відповідно до чинного генерального плану міста земельні ділянки, придатні для будівництва житлових чи господарських будівель, не заплановані, а відповідно до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» надання нових земельних ділянок можливе лише за наявності плану зонування або детального плану території. Незважаючи на те, що генеральний план та план зонування міста перебувають в стадії затвердження, за ініціативи Олександра Цебрія Уманською міської радою 2 червня 2015 року було прийнято рішення «Про внесення змін до детального плану території мікрорайону «Східний» з метою розміщення житлової та громадської забудови. А рішенням міської ради від 17 вересня 2015 року затверджено зміни до детального плану території та зарезервовано 65 земельних ділянок для учасників АТО. В результаті 62 учасники АТО вже отримали свої наділи. Рішенням самих АТОвців в першу чергу землю отримали родини загиблих та поранені під час бойових дій.

2 червня 2017 року Уманська міська рада затвердила детальний план території мікрорайону «Заводський» з метою розміщення житлової та громадської забудови, яким зарезервовано 291 земельну ділянку для будівництва житла для учасників АТО та інших пільговиків.

13 і 14 червня в Умані провели відкрите жеребкування з розподілу земельних ділянок, в якому взяло участь 120 мешканців міста за списками черговості відділу з питань земельних відносин. Ті, хто визначив свою ділянку, вже розпочали процедуру оформлення землі. Про наступний етап розподілу всім буде повідомлено в телефонному режимі відповідно до черги. Детальну інформацію про земельну ділянку може отримати особисто людина, яка знаходиться на черзі, або особа, яка має доручення на отримання земельної ділянки. Для цього необхідно звернутися до відділу з питань земельних відносин Уманської міської ради за адресою: місто Умань, площа Соборності, 1, кабінет № 215, телефон 3-24-05.

Олександр (учасник АТО): Це класно, що в Умані все таки знайшли можливість виділити землю учасникам АТО! Коли я розказав хлопцям з інших міст, вони позаздрили, бо крім субсидії ніяких інших пільг не мають. Тепер буду думати, як заробити гроші на будівництво, але головне, що землю вже отримав!

Стас (учасник АТО): Я не маю власного житла, а оце нарешті хоч якась перспектива мати свій дім. Думаю, що буду будуватися. Дякую, що міська влада прислухається до нас і робить конкретні справи.

Олег (учасник АТО): Будуть гроші – буду будуватися! Ділянка мені дісталася дуже хороша, взагалі мікрорайон прекрасний. Тепер треба справу довести до логічного кінця і отримати всі документи. Дуже дякую тим, хто дав нам можливість реалізувати своє право на отримання земельної ділянки. 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 05:52

КУРС НА ФЕСТИВАЛЬ!

КУРС НА ФЕСТИВАЛЬ!

 

Фестивальний туризм є однією з важливих складових сучасного туристичного бізнесу в Україні та в світі. Все більше людей замість трьох «S» («Sun – Sea – Sand») – «сонце – море – пісок», обирають концепцію трьох «L» («Landscape – Lore – Leisure») – «ландшафт – традиції – дозвілля».

Саме тому важливим є фестивальний туризм для Умані, куди традиційно люди приїздили на півдня, щоб відвідати парк «Софіївка». Завдяки фестивалям вдається суттєво збільшити час перебування туристів у місті, а відповідно збільшити надходження коштів до бюджету.

 

Незважаючи на те, що курс на фестивалі було взято не так давно, у 2017 році Інформаційне агенство «Українські Новини» включило відразу два уманські фестивалі в престижний каталог найцікавіших національних заходів. Так, поряд із традиційними фестивалем писанок у Львові, Одеською гумориною і Сорочинською ярмаркою у списку зазначені фестивалі – «Holi Dance Uman» (03 червня 2017 року) та «Шіді Ріді ФЕСТ» (24 серпня 2017 року). 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 05:49

ЛІТО, СОНЦЕ ТА АНГЛІЙСЬКА!

 

 

 

Уманські школярі під час канікул мають змогу попрактикувати англійську та німецьку мову в пришкільних мовних таборах. Протягом двох тижнів діти відпочивають, набираються здоров’я та спілкуються іноземною мовою під керівництвом досвідчених вчителів англійської та німецької. Організатори подбали про те, щоб якомога більше дитячої активності відбувалося в команді з зануренням у полікультурне мовне середовище.

Літні мовні табори – це унікальний формат розвивального відпочинку, коли під час ігор, екскурсій та майстер-класів діти опановують нові знання і при цьому «занурюються» в світ іноземних мов. Таку цікаву літню програму своїм учням підготували школи №№ 4, 8, 9, 11, 12, НВК № 7 - колегіум, НВК № 10 - медична гімназія, НВК - міська гімназія.

Узагалі ж протягом літа в місті планується оздоровити та залучити до організованого відпочинку 97% уманських дітей. Окрім традиційних табірних змін при школах і позашкільних установах, протягом літа у житлових мікрорайонах міста працюватиме «Барвограй» – центр дозвілля та відпочинку для дітей шкільного віку. Також три повноцінних оздоровчих зміни для маленьких уманчан проведе санаторний табір «Мрія» на базі центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок».

 

 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 05:46

УМАНЩИНА В СКОРБОТІ

10 червня поблизу села Павлополя Волноваського району на Донеччині від розриву міни загинув 24-річний Віталій Звездогляд родом із села Косенівка Уманського району. Служив у 59-й окремій мотопіхотній бригаді.

 

Вічна пам’ять Герою!

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 05:41

ГОЛОВНИМ СКАРБОМ ЖИТТЯ Є ЗДОРОВ’Я

 

 

18 червня медичні працівники України відзначають своє професійне свято. Напередодні, 8 червня, парламентарі ухвалили перший законопроект на шляху медичного реформування країни.

 

В умовах складного перехідного періоду здоров’я уманчан оберігають 287 лікарів, з них чотири заслужених лікаря України: кардіолог Василь Захаренко, травматолог Володимир Коник, стоматолог Раїса Мельник, лікар Дмитро Пустовіт. У восьми медичних закладах міста несуть цілодобову вахту 691 молодший спеціаліст та 304 працівника іншого медичного персоналу. В стаціонарах Умані за рік лікується більше 16 000 хворих з міста та прилеглих районів, проводиться 4200 хірургічних операцій. Практично 90% стаціонарної допомоги населенню надається жителям міста за місцем проживання.

В Умані фінансування галузі охорони здоров’я здійснюється за пріоритетним принципом.

Плановість розвитку медицини в місті забезпечує Програма економічного і соціального розвитку м. Умань, головна мета якої полягає в поліпшенні якості медичних послуг і стану здоров’я населення шляхом реалізації державних і регіональних медичних програм. У 2017 році завдяки розумінню та підтримці депутатського корпусу Уманської міської ради, особистій позиції міського голови Олександра Цебрія вдалося профінансувати закупівлю медикаментів хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, онкологічні захворювання, цукровий діабет, туберкульоз, рідкісні захворювання, хворим з нирковою недостатністю, а також зубне протезування ветеранів і прирівняних категорій. З квітня виписано 8 176 рецептів 3 845 хворим, із яких аптечними закладами відпущено 5 282 рецепти на суму 146,5 тис.грн. за Державною програмою реімбурсації ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальну астму.

Завершено реконструкція приміщень інфекційного корпусу лікарні № 3, що знаходиться на провулку Проїжджому, 5, де створені сучасні умови для перебування хворих і роботи медичного персоналу. Триває робота з облаштування двох амбулаторій сімейних лікарів у мікрорайонах міста.

Більше 3 тисяч уманчан пройшли обстеження офтальмологами Київської академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика на базі КП «Уманська міська лікарня», проведено 50 операцій із заміни очного кришталика.

Додатково виділені кошти з міського бюджету дозволили забезпечити безоплатність пологів в Уманському пологовому будинку, виділено кошти на придбання сучасного УЗД апарату, триває процедура відкритих торгів на придбання сучасного флюорографа.

Кошторисом бюджету по закладах охорони здоровя проведені всі розрахунки по оплаті медикаментів та заробітної плати медичним працівникам.

АННА БОНДАР (старша медична сестра фізіотерапевтичного відділення КП «Уманська міська лікарня»): «Цього року ми отримали нове обладнання, придбане за кошти міського бюджету. Зокрема, апарат комбінованої дії магнітоквантової терапії МИТ МТ. Це один з найновіших і широковживаних апаратів, які дуже ефективні при лікуванні багатьох хвороб. Вперше за 25 років роботи кабінету придбано прилад для електрофорезу та інших варіантів електролікування імпульсним або постійним струмом – МИТ-ЕФ2. Пацієнти задоволені хорошим лікувальним ефектом процедур, а медики відзначають багатофункціональність, надійність і простоту у використанні. Закупівля нового обладнання дала змогу скоротити черги та значно збільшити кількість пацієнтів, які отримують процедури, та їх якість. Не менш важливо і створення комфортних умов для роботи персоналу, проведення ремонтів у приміщеннях. Окрема подяка від персоналу за ремонт парафінонагрівача й обладнання підсобних кабінетів. Всі послуги фізіотерапевтичного відділення залишаються безкоштовними для уманчан, а їх спектр – на рівні кращих санаторних закладів. Більше 6 тисяч мешканців міста протягом року скористалися послугами фізкабінету».

ОЛЕКСАНДР СОКОЛЕНКО (завідуючий інфекційним відділенням Уманської міської лікарні № 3): «За останні 3 роки в інфекційному відділенні зроблено на 90% більше відновлювальних робіт і капітального ремонту, ніж за всі роки існування установи. В умовах злиття дорослого та дитячого відділення було важливо розділити прийомний покій. Тепер ми маємо можливість приймати одночасно роздільно двох пацієнтів, щоб хворі не контактували між собою. Вдалося відділити вікно прийому передач від зони санітарного обробітку пацієнтів, а найголовніше – за всіма вимогами та стандартами організовані бокси з розділеними автономними палатами. Ремонти приміщень ще тривають, але 80 % пацієнтів інфекційного відділення вже отримують стаціонарну медичну допомогу в нормальних побутових умовах, що, в свою чергу, лише сприяє швидшому одужанню».

ЛЮДМИЛА ГУТ (лаборант відділу лабораторної діагностики СНІДу відділення заготівлі та переробки крові Уманської міської лікарні №3): «Лише 3 лабораторії в області здійснюють лабораторний аналіз сироватки крові донорів, вагітних та осіб групи ризику. Наша лабораторія займається обстеженням донорів і груп ризику на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс. Ми обстежуємо пацієнтів з Умані та 6 прилеглих районів: Жашківського, Тальнівського, Маньківського, Монастирищенського, Уманського та Христинівського. Протягом минулого року 23 352 особи були обстежені на ВІЛ. Відділення забезпечене сучасним обладнанням, яке дозволяє робити складні точні дослідження. Ми працюємо на українських і французьких тест-системах. За кошти міського бюджету в 2017 році придбали низькотемпературну морозильну камеру, що дуже зручна у використанні та служить для архіву донорської крові».

ІВАН ОЛЕКСІЄНКО (завідуючий акушерським відділенням Уманського пологового будинку): «Сенс нашої роботи – допомагати людям. Наш акушерський стаціонар – потужний заклад ІІ рівня надання акушерської допомоги. Він спроможний надавати акушерську допомогу 1-1,5 тис. жінок за рік. Створені належні умови надання якісної допомоги: функціонують 40 ліжок, два акушерські відділення, відділення патології вагітних, 15 палат спільного перебування матері та дитини, чотири індивідуальних пологових зали. Постійно чергування несуть два акушери-гінекологи, неонатолог і анестезіолог. Готовність до надання оперативної акушерської допомоги становить 7-15 хвилин. Впроваджуємо сучасні пренатальні технології, ми вкотре підтвердили статус «Лікарня доброзичлива до дитини». Породіллі дуже задоволені тим, що медикаментозне забезпечення пологів повністю взяла на себе міська влада. В нас створені всі умови для виходжування новонароджених дітей, є все апаратне забезпечення, молоді перспективні фахівці, які люблять свою професію.

Всього в Умані, за даними статистики, в 2016 році з’явилося на світ 773 немовлят, а у 2017 році вже прийнято 315 пологів».

 

МИКОЛА ВАСИЛЬЧУК (головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»): «Бажаю всім жителям міста залишатися завжди здоровими, а в разі необхідності звертатися по допомогу та мудрі поради в «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Лікувальний заклад створено рік тому, сьогодні працює 6 сімейних амбулаторій, маємо 230 штатних посад, з яких частина не заповнена і ми запрошуємо лікарів загальної практики до нас на роботу. Нині наші лікарі надають допомогу всім 86 тисячам уманчан: і дітям, і дорослим. Завдяки міській владі нам вдалося придбати електрокардіографи, кожен кабінет, кожен лікар загальної практики забезпечений глюкометром. Робота із закупівлі обладнання триває. За кошти міського бюджету було профінансовано 486 тис. грн. на медикаменти для пільгових категорій громадян. Було закуплено ліки невідкладної допомоги, вакцини, туберкулін на 458 тис. грн. З квітня 2017 року заклад розпочав роботу по реалізації державної програми «Доступні ліки», за якою очікується видача рецептурних форм на суму понад 1 млн.100 тис. грн. Зараз розробляється документація на капітальний ремонт 4-ї амбулаторії за адресою вул. Незалежності, 57. Реалізація цього проекту дозволить мати медичну амбулаторію європейського зразка, де буде надаватися допомога за всіма протоколами. Плануємо капітальний ремонт будівлі поліклініки. Звичайно, що є багато питань і проблем, але разом з міською владою, громадою міста ми їх обов’язково вирішимо на користь уманчан, надання людям якісних медичних послуг».

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 23 червня 2017 05:37

НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДИ

 

 

У червні виповнюється 25 років утворення Асоціації міст України.

 

Активна робота уманської міської громади та її очільника Олександра Цебрія в складі АМУ, з нагоди 25-річного ювілею організації, за поданням керівних органів Асоціації відзначена почесною грамотою Верховної Ради України та іменним годинником. У розпорядженні зазначається, що відзнака вручається за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність і високий професіоналізм. У своєму слові-відповіді міський голова Умані Олександр Цебрій зазначив, що лише спільними зусиллями влади та громади, кожного українця можна здійснювати розвиток місцевого самоврядування. Мер запевнив, що Умань і надалі залишатиметься активним членом Асоціації, а також від імені Уманської міської ради та виконавчого комітету побажав АМУ плідної співпраці з усіма містами України, професійного росту та вдалих проектів на благо розвитку територіальних громад.

Умань – одне з перших міст країни, які увійшли до складу Асоціації міст України і є сьогодні базовим із запровадження новацій у галузі соціального захисту населення, виконання повноважень держархбудконтролю в територіальній громаді, поріднення з закордонними містами.

Уманчани в складі АМУ отримують консультації та рекомендації з питань подальшого розвитку місцевого самоврядування, захисту прав і законних інтересів територіальних громад, зміцнення інфраструктури міського господарства, надання високоякісних громадських послуг, охорони громадського порядку, поліпшення екологічного стану, охорони здоров'я, розвитку національних та культурних традицій, підготовки кадрів і з інших питань передового муніципального досвіду. Використовуючи одну з основних представницьких функцій АМУ, міський голова Умані Олександр Цебрій разом з колегами з інших українських міст має змогу регулярно інформувати центральні та регіональні органи державної влади, громадськість про проблеми місцевого самоврядування, проблеми міст, брати участь у розробці законів України, шукати і знаходити шляхи вирішення цих проблем. Серед останніх прикладів спільної ефективної роботи є збереження профтехосвіти та передача навчальних закладів до комунальної власності міст-обласних центрів, захист прав органів місцевого самоврядування щодо компенсації перевізникам витрат на пільгові перевезення, повернення частини акцизного збору до місцевих бюджетів.

23 лютого 2017 року Олександр Цебрій підписав Меморандум про співпрацю між Уманською міською радою та Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Це дасть нові можливості забезпечення населення міста доступним житлом, сприяння розвитку місцевого самоврядування та будівельної галузі. Завдяки цьому проекту вже два уманчанина – учасника АТО – скористалися пільговим довготерміновим кредитуванням на будівництво та придбання житла, ще двоє виявили бажання скористатись програмою.

ДОВІДКОВО. Асоціації міст України – всеукраїнська недержавна організація, заснована в червні 1992 року. Нині в складі Асоціації працюють 615 територіальних громад. Головна її мета– захист законних прав та інтересів міст-членів АМУ в органах державної влади, підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні.

 

 

 

Опубліковано в Новини
Понеділок, 12 червня 2017 10:27

МІЖНАРОДНИЙ ФУТБОЛЬНИЙ МАТЧ ДРУЖБИ

ПОДІЯ

МІЖНАРОДНИЙ

 ФУТБОЛЬНИЙ МАТЧ ДРУЖБИ

 

Умань 5 червня опинилася в епіцентрі спортивної події міжнародного масштабу. На стадіоні «Уманьферммаш», що є головною спортивною ареною міста, відбувся футбольний матч між національними збірними ветеранів України таІзраїлю, присвячений дружбі між двома країнами.

Організаторами товариської зустрічістали Федерації футболу України та Ізраїлю, Уманська міська рада, Асоціація ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес».

Вболівальники мали змогу спостерігати на футбольному полі за грою сильного складукоманд.

Команда Ізраїлю за двадцять років свого існування неодноразово перемагала в світових змаганнях і турнірах. Її гравців тренують МаймонШауль та ЕльфасіАшер.

Українська національна збірна ветеранів напередодні цієї гри провела матч на честь свого 25-річчя в Ужгороді із збірною Угорщини. Вітчизняна команда знана як в нашій країні, так і за її межами. Проводить матчі в підтримкувійськових у зоні АТО,миру йєдностідержави. За останні півтора року її футболісти близько шістдесяти разів виходили на поле. До найвагоміших належать перемоги команди на представницькомутурнірі «Кубок Легенд», на всеєвропейськихіграх у Франції, на полях Іспанії, Угорщини, Молдови.

Тренеривітчизняної збірної Анатолій Дем’яненко та Володимир Лозинський зібрали зірковий склад, а це: Сергій Нагорняк, Віталій Рева, Андрій Оксимець, Андрій Воробей, Віталій Самойлов, В’ячеслав Свідерський, Юрій Максимов, В’ячеслав Шевчук, Віталій Косовський, Сергій Ковалець, Сергій Кузнєцов, Андрій Донець, Віктор Мороз, Володимир Єзерський, Дмитро Пінчук, Олександр Венглинський, Олександр Косирін.

Перший тайм розпочався відразу з кількох небезпечних моментів біля воріт команди Ізраїлю. На другій і четвертій хвилинах Сергій Нагорняк та Андрій Воробей відповідно забили голи у її ворота. Два м’ячі на початку матчу стали шоком для збірної Ізраїлю і виявилися вирішальними в результаті зустрічі. Андрію Воробею вдалося на 24-й хвилині повторити гол у ворота супротивника. Єдиний пропущений нашою командою м’яч належить МоміНістель.

 

Загалом гра завершилась із результатом 3:1 на користь національної збірної України серед ветеранів під гучні оплески вболівальників.Глядачі отримали дозу спортивного адреналіну і масу яскравих емоцій, насолоджуючисьгарною грою видатних футболістів.

Опубліковано в Новини
Сторінка 1 із 2
Back to Top