Фільтрувати матеріали за датою: серпня 2016
Середа, 31 серпня 2016 18:48

НАШІ ДІТИ

Міський голова Олександр Цебрій , разом з депутатами міської ради Анатолієм Яценком, Юлєю Малішевською, Ігорем Слонь та підприємцем Анатолієм Сторожуком, напередодні нового навчального року відвідали родини загиблих в АТО уманчан, де ростуть діти. Школярам подарували  канцелярське приладдя, спортивний одяг, взуття, солодощі і те, що замовили родини.

Як зазначив міський голова: міська влада і він особисто будуть всіляко підтримувати дітей, чиї батьки віддали життя за наш мир і спокій.

 

На найближчу сесію міської ради Олександр Цебрій ініціює питання призначення стипендій дітям загиблих уманчан-учасників АТО. Він зазначив, що переконаний, у тому, що депутати одноголосно підтримають цю ініціативу.

Опубліковано в Новини

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З 2010 року Львів підтримує цю ініціативу.

В рік відзначення 400-ліття першої писемної згадки, на запрошення Львова, Умань приєднується до міжнародного культурного проекту!

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ


European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня у 50 країнах. Ц
е час, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Протягом вересня в кожній країні Європи проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип — не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей.

ІДЕЯ


«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже
33 роки активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік безкоштовно відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ


Львів – перше українське місто, яке бере участь у European heritage days та активно запрошує й інші міста України до участі в ініціативі. У 2016 році  Дні пройдуть 24 – 25 вересня під гаслом "Сади і парки Львова: жива історія міста". Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто - це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців. В рамках святкування передбачено безкоштовні екскурсії містом, парками та садами Львова, ознайомлення з об’єктами, які зазвичай недоступні для загального огляду. Всі заходи у Львові здійснюються Львівською міською радою у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні європейської спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема, в Києів, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні. Слідкуйте за оновленням інформації на сайті: www.lviv.travel або на фейсбук-сторінці Днів у Львові.

 У 2016 році приєднатися до міжнародного культурного проекту «Дні європейської спадщини» запрошено Умань.

У відповідь на пряму двосторонню зацікавленість у співпраці, проведений ряд зустрічей та перемовин з боку міського голови м.Умані, Олександра Цебрія з адміністрацією міста Львова, та високу оцінку туристичного потенціалу нашого міста, у 2016 році Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради запросило Умань приєднатися до міжнародного культурного проекту European heritage days.

Гасло участі Умані в ДНЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ: «Умань: місто-сад у серці України».

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДНІВ:

·         Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;

·         Перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;

·         У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;

·         Відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;

·         Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;

·         Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі;

Організатори запрошують активних, креативних, привітних та комунікабельних людей  стати волонтером на заході «Дні європейської спадщини 2016», який відбудеться в Умані  24-25 вересня 2016р. Ви  можете вже сьогодні приєднатись до команди організаторів та проявити свої організаційні навики у формуванні та наповненні програми заходу; стати волонтером-координатором під час цікавих екскурсій у закритих або маловідомих місцях Умані, а якщо Ви вважаєте себе добрим фото- чи відеооператором – долучитись для фото- та відеозйомки екскурсій під час заходу!

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити форму: https://docs.google.com/forms/d/1HULCzRuXFXj-dxy-5rW_3eTeQzOWb4xsBUsc-z-yraw/prefill#responses

Або написати листа на електронну пошту:  ehduman2016@gmail.com

Заявки приймаються до 16 вересня 2016р.

 

 

 

Опубліковано в Новини
Неділя, 28 серпня 2016 18:19

Пожежу вдалося загасити

В ніч з 24 на 25 серпня зловмисники за допомогою автомобільних шин навмисне  підпалили частину полігону твердих побутових відходів з боку дороги.

Сюжет ТК «Умань»

Майже дві доби працівники Уманського УДСНС та КП «Комунальник» боролися з вогнем і задимленням. На щастя, у ці дні вітер дув у зворотньому від міста напрямку й уманчани не відчули наслідків пожежі.

Пожежу вдалося повністю погасити.

Міський голова Олександр Цебрій подякував  за злагоджену роботу пожежникам, КП «Комунальник», фірмі «Екоклінер», ФОП Кучеренку, Володимиру Лауті, Валентину Нікогді, Анатолію Сторожуку, Володимиру Качану та іншим підприємцям, які надали кошти, транспорт, пальне для підвезення води і земляної суміші до місця пожежі.

Міська влада звернулась до правоохоронних органів для розслідування цього інциденту.

 

 

 

Опубліковано в Новини
Середа, 24 серпня 2016 19:14

ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ

Не зупинятися ні на мить у справі вирішення міських проблем, залучати всі ресурси, консолідувати зусилля і активізувати можливості, так діє сьогодні влада міста. Бюджет країни доволі обмежений і додаткові бюджетні асигнування на регіони і окремі громади отримати доволі складно. Тому, активна ділова позиція керівництва міста у спілкуванні з розпорядниками коштів, вміння об’єктивно переконувати і конструктивно відстоювати інтереси Уманської міської територіальної громади – дають результат! Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 395 «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» місту Умань виділено 21 млн. грн. на реконструкцію скверу імені Тараса Шевченка. Ремонтні роботи у сквері були розпочаті у 2013 році. За 2013-2015 роки були виконані підготовчі та першочергові будівельні роботи на загальну суму 3,255 млн. грн. 28 липня відповідне рішення на позачерговій сесії Уманської міської ради VII скликання прийняли депутати і внесли зміни до міського бюджету на 2016 рік. За планом, парк імені Тараса Шевченка буде облаштовано як зону громадського відпочинку з системою фонтанів і світлолазерним шоу. Продовження реконструкції скверу і ряд інших, важливих міських проектів стали можливим завдяки конструктивній і ефективній роботі міського голови Олександра Цебрія та народного депутата Антона Яценка. Так, серед найближчих важливих справ, які дійсно покращать якість життя уманчан варто назвати такі: наприкінці третього кварталу 2016 року розпочато міський енергозберігаючий проект заміни вікон у під’їздах житлових багатоквартирних будинків. Впродовж двох років планується замінити вікна на сходинкових клітинах понад 100 будинків; оголошено конкурс на будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин в Умані, кошти виділено з обласного бюджету за дольової участі міста. Олександр Цебрій: «В справі служіння громаді і виконання поставлених людьми завдань немає і не може бути мови ні про які особисті амбіції. Я буду співпрацювати з політичними опонентами і діло- вими конкурентами, з усіма, хто працює в місті і на благо міста. Тільки разом, ми зможемо перетворити нашу рідну Умань у сучасний зручний і красивий центр регіону, в якому хочеться жити і до якого хочеться приїздити…»

Опубліковано в Новини
Back to Top