Понеділок, 12 серпня 2019 14:15

Мер став прикладом єдності з людьми

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Олександр Цебрій, мер нашого міста, наприкінці липня за 14 годин доїхав велосипедом з Умані до Одеси. 

- Спочатку було нормально. Вітер дув в спину. А коли я вже був втомлений, і оставалось кілометрів 30, десь в районі Лиману вітер розвернувся. Думав, що я пропаду. Боліли коліна, а найбільше п'ята точка. Я їхав стоячки. Було жарко. Випив майже 15 літрів води. Коли вода вже не заходила, пив розчин з лимоном. Кілька разів зупинявся на заправках, щоб піти в туалет і з'їсти енергетичний батончик. Одного разу полежав на траві хвилин п'ять. Доїхав до Одеси і впав в готелі на ліжко. Добре, що якраз в Одесі був автобус з нашого виконкому на екскурсії. Вони мене підібрали, закинули велік в салон і привезли, розказує Олександр Цебрій, мер міста Умань.

Про подробиці поїздки розпитують уманчани, які постійно займаються спортом на Центральному стадіоні міста. Хочуть спробувати велопоїздку в Одесу, як їхній мер. Олександр Цебрій їх відмовляє. Каже, що це небезпечно і їхати треба тільки групою, а не поодинці. Обов'язково із супроводом  медика і ретельно готуватись. Радить брати з собою крем від сонця і добре перевірити справність велосипеда.

- Мені перед виїздом наші уманські хлопці поміняли резину на веліку із зубчастої на шосейну. Перебрали все. Змастили. Тому, спасибі їм, велосипед мене довіз без поломок,- продовжує Олександр Цебрій. - Якщо вам дуже хочеться спробувати себе, то наступного разу пропоную поїхати разом.

Молодим уманчанам це подобається, але вони кидають інший виклик своєму меру. Його тезка Олександр Білокур пропонує меру зіграти разом у футбол, а Ірина Гут - навчитись танцювати хіп-хоп.- Футболіст я не дуже,- не приховує мер,- але не відказуюсь, на воротях попробую.

Так само танці. Не ведмідь, попробую. Раз до Одеси доїхав, то і хіп-хоп, думаю, получиться. На шпагат сідаю, може, це в танцях знадобиться,- жартує Олександр Цебрій.

Але розмова заходить про серйозне. Хтось із жінок жаліється, що по уманських тротуарах можна ходити тільки в кросівках, а не на каблуках.

Олександр Цебрій каже, що хотів би не тільки всі тротуари в місті поміняти, а й зробити велодоріжки й відкрити 3-4 спортивних зони із тренажерами і біговими доріжками. І вже почав це робити. В Умані поклали нові тротуари на вулицях Грушевського, Європейській.

- Біля стоматологічної поліклініки є стадіон. Там трибуни треба поміняти, покриття оновити. У нас на Центральному стадіоні не вистачає критої спортивної зали, басейну, тенісного корту. Все цемає бути в Умані, бо тут є миз вами, - переконаний Олександр Цебрій.

Поки що запрошує уманчан використовувати можливості Центрального стадіону. За ініціативи мера щосуботи о 10 годині ранку на стадіоні професійні тренери уманських спортивних клубів проводять безкоштовні заняття з усіма бажаючими під назвою “Рухайся в ритмі свого міста”.

Вік та спортивна підготовка значення не мають. Уманчанці Олені Кучеренко 50 років -це її перша спроба зайнятись спортом. Приходить щосуботи на Центральний стадіон разом з донькою й онуком.

- Ця фізкультура від мера - не тільки здоров'я, а й фігура. Я вже сказала всім колегам, сусідка сьогодні зі мною вперше прийшла,- каже Марина Бондаренко, уманчанка.

Щоб підтримати уманчан, мер теж інколи приходить на ранкову суботню руханку. Часом Олександр Цебрій бере з собою сина Андрія. Разом стають до вправ в одному ряду з уманчанами.

- Я прийшов на цю руханку наспор. Товариш ходив й розказав, що тренувався разом з мером. Потім поговорив з ним. Каже, нормальний мужик. Я не повірив, заспорили на коньяк. Тепер треба відкупляти,- каже уманчанин Василь Тимощук. - Но діло не в спорі. Я 93 кілограми важив, прийшов, походив три суботи і тепер у мене стабільних 90. Разом простіше займатися. Дома то розлінився, то шось робиш. А тут тренер все розкаже, покаже, підійде, поправить. Музика, воздух свіжий - красота.

Можна сказати, що сам мер про мене потурбувався. Сам я б не мав такого результату. Олександр Цебрій - це чоловік, який ходить по землі, бачить людей і не боїться нас. Він не закрився в кабінеті і звідти керує й дає якісь цеу, а й сам робить те, що пропонує людям. Мер в класній спортивній формі. Олександр Цебрій щоранку з 6 години проходить 8 кілометрів пішки по Софіївському парку.

- Ми ще хлопцями в школі кинемо два портфелі - і ворота готові, погнали у футбол. Біля автовокзалу заливали каток й ганяли шайбу. Досі помню, як мама мене гукає: «Саша, додому», - пригадує Олександр Цебрій. - Перший алкоголь спробував у 21 рік. Тому я хочу, щоб уманські діти теж росли із спортом і нормальним живим спілкуванням. Я за прогрес, але проти сидіння в гаджетах вдень і вночі.

Після поїздки в Одесу на велосипеді нашого мера впізнають в Адміністрації Президента.

- Поїхав на нараду в Київ і забув дома паспорт, а без ньогов адміністрацію не пускають. Достаю посвідчення водія. Й чую: «А ми вас знаємо. Це ви той мер, що в Одесу на веліку їздив». Пропустили без питань, - розказує Олександр Цебрій.

- Правда, я зараз вже менш схожий на себе у паспорті. Два роки тому, коли став мером, був чорний, як смола, а тепер вже наполовину білий.

Олександр Цебрій не шкодує, що посивів на роботі. Каже, що готовий і в кабінеті працювати, і виходити з уманчанами не тільки на стадіон, а кругом, де потрібнайого участь і підтримка. Така ініціативність і відкритість мера Умані Олександра Цебрія є прикладом для інших мерів. Після поїздки до Одеси приклад Олександра Цебрія наслідує мер Черкас Анатолій Бондаренко.

- Поїду в бік Умані. Черкаси-Звенигородка, буде якраз 100 кілометрів, - обіцяє Анатолій Бондаренко, мер Черкас.

Приєднатись до ініціативи мера Умані може голова будь-якого міста, а Олександр Цебрій готовий його проконсультувати, як проїхати 100 кілометрів на велосипеді, тимпаче, що наш мер проїхав 300.

Ярослав СОЛОГУБ

Прочитано 380 разів Останнє редагування Вівторок, 13 серпня 2019 11:33

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top