Понеділок, 23 липня 2018 12:58

КАРТИНИ, СКЛАДЕНІ З ПРОМЕНІВ СОНЦЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Відразу три приємні події зібрали під склепіннями картинної галереї шанувальників творчості Івана Сердюка - шанованого уманчанина, художника-педагога, знаного своєю творчістю далеко за межами України. Минулого тижня тут відкрилася персональна виставка творів і виробів самобутнього

майстра – члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Крім того, Іван Сергійович презентував щойно виданий альбом «Інтарсія соломкою. Малярство». А ще митець зробив чудовий дарунок краєзнавчому музею, який стане важливою частиною його фондової колекції, передавши 31 власну роботу українського народного малярства.

Цей щедрий жест талановитої руки нашого земляка дещо затьмарив іншу знакову для Івана Сердюка подію – презентацію розкішного альбому, в якому зібрано й упорядковано його творчі роботи, майстерно виконані в техніках інтарсії та малярства. Ця книга, що на сотні сторінках вмістила репродукції багаторічного творчого доробку майстра,відкриває перед нами неповторний світ народних картин з народного життя.

- Часто запитують мене: звідки черпаю натхнення для своєї творчості? Маю для цього невичерпну криницю і назва їй – багатюща культурна спадщина, залишена нашими предками. Її шліфував віками український народ, який зумів донести нам велике фольклорне надбання, чистоту рідної мови і своїх помислів, - пояснює Іван Сергійович Сердюк.

- Всі картини Івана Сергійовича дихають сонячним промінням, - вважає його колега, заслужений майстер народної творчості України Олена Поліщук. – Дивишся на його роботи і надумку сплива- ють слова: «Сонячний день, велика рідня. Сонячний день, мама жива.

Сонячний день, рідне село. Як же давно все це було». Я часто відвідую виставки,але таких потужних за змістом робіт уже зараз мало. Тому їх треба рекламувати,зробити постійну експозицію, виховувати на них наших дітей.

Це чудово, що поціновувачі творчості Івана Сердюка тепер можуть споглядати його картини не лише на виставці,а й у випущеному на високому поліграфічному рівні (видавничо-поліграфічний центр «Візаві») альбомі. Непростий шлях проліг до того щасливого моменту, коли автор узяв до рук втілену у фарби й папір свою давню мрію. Адже це не тільки унікальна за змістом, а й дороговартісна річ. Тому самотужки її випустити художникові було не до снаги.Аби допомогти талановитому землякові, до пошуку коштів долучилися колеги по мистецькому цеху, друзі і знайомі.

Наш часопис теж минулої осені присвятив темі підготовки альбому «Інтарсія соломкою. Малярство» публікацію, в якій закликав уманську громаду долучитися до цієї благородної справи.

- Меценати знайшлись, хоча й дуже мало. Та я їм щиро вдячний, бо без благодійників не зміг би реалізувати цей проект, - ділиться художник.

Самому ж Іванові Сергійовичу дякувала від імені громади заступник міського голови Жанна Лозінська за те, що фондова колекція краєзнавчого музею збагатіла на 31 художню картину, вона вручила поважному земляку Подяку міського голови. Збагатіла не тільки музейна колекція – збагатіли духовно всі ми. Тож цінуймо людей, які мають талановиті руки і щедру душу. 

Прочитано 282 разів

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top