Понеділок, 23 липня 2018 06:55

«ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Умань включено до першої 20-ки муніципалітетів – Кандидатів глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

1 червня 2018 року під час Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, понад 150 українських міст та об’єднаних  територіальних громад заявили про свої наміри стати учасниками міжнародної ініціативи. Унікальний багаторічний досвід співпраці Уманської міської влади з громадою фахівців, бізнесменами-благодійниками у справі допомоги дітям і молоді, особливо дітям які перебувають в складних життєвих умовах, дітям-інвалідам, обдарованим і талановитим дітям, юним науковцям, митцям і спортсменам,був високо оцінений українськими і міжнародними експертами. Та робота, що вже зроблена, а головне – бачення перспективи і бажання працювати в галузі охорони дитинства,захисту прав дітей і молоді, підтримка молодіжних ініціатив і залучення молоді до процесів місцевого самоврядування,дали нашому місту шанс стати учасником всесвітнього руху.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді,отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими г р о м а д а м и , як всередині України, так і за її межами,залучати інвестиції, пере- дусім, у соціальні проекти. Для таких міст та громад Глава Уряду запропонував здійснити пер е р о з п о д і л податкових надходжень – в обсязі 1% з бюджету області на користь бюджету міста чи громади. Цікоштибудуть в подальшому направлятися виключно на програми для дітей та молоді. Глава уряду заявив про ініціативу внесення відповідних змін до Податкового кодексу в 2019 році, що в свою чергу буде доброю мотивацією для муніципалітетів. Аби приєднатися до ініціативи, місто або ОТГ мають зробити низку практичних кроків, зокрема, дослідити ситуацію із правами дітей та молоді у себе у громаді, обрати пріоритетні напрямки роботи, скласти План дій та бюджет для його втілення в найближчі 2-3 роки.

Довідково:Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році,через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення,Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини,Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

Прочитано 440 разів

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top