П'ятниця, 20 липня 2018 11:53

МИ НЕ ЗРЕКЛИСЯ ПРАВДИ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 8 травня 1945-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. Три роки тому Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення.

Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Адже це свято пам’яті, слави та гордості, світлого суму і вшанування наших визволителів. Сповненою печалі свічковою ходою вшанували уманчани тих, кому випало загинути на фронтах, у концтаборах, у гетто, в підпіллі. Кому довелося пережити евакуацію, страждати від голоду, каторжної праці в тилу та окупації. Згадати про людей з різних континентів і країн, втягнутих у небачену донині криваву катастрофу, що зібрала жахливий ужинок з десятків мільйонів людських жертв. Тремтливий вогонь свічок у руках юних (як чудово, що учасниками ходи стало багато молоді!) і представників старшого покоління – незгасний доказ, що ми нічого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою. А правда в тому, що Україна стала одним із основних плацдармів світової війни – впродовж тридцяти п'яти місяців на її теренах велися активні бойові дії регулярних військ. Що наш народ, знекровлений передвоєнним Голодомором, терором кінця тридцятих років, у полум’ї Другої світової втратив кожного п’ятого сина та доньку. Що жорстокість карателів, холод, голод і поневіряння позбавили життя мирних мешканців – і таких теж мільйони. Що гітлерівці спалили майже півтори тисячі українських сіл, зруйнували сотні підприємств, сплюндрували наші святині. А ще свята правда в тому, що нацизм здолав Солдат – він до кінця боровся за свою землю, за свою родину, за своє право на життя.Як тоді, так і зараз українські воїни – нащадки борців з нацизмом – боронять нашу волю, свободу, незалежність. Хіба що з тією різницею, що нині ворог прийшов до нас не з Заходу, а зі Сходу. Як приклад незламності духу і відваги для наших бійців слугує відважний подвиг ветеранів Другої світової війни. І це не пуста риторика, це генетичний зв'язок українських героїв.

Ми кажемо: «Ніколи знову». Бо саме в ці дні для країни, як і для кожного з нас, побажання миру є найголовнішим.

Прочитано 177 разів Останнє редагування П'ятниця, 20 липня 2018 12:12

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top