П'ятниця, 20 липня 2018 09:54

НАШ ЗЕМЛЯК – ВИДАТНИЙ ФЛОТОВОДОВЕЦЬ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Зовсім несуттєво, що водойми нашого міста не мають нічого спільного з морським флотом. Недавно Умань «оморячили» поважні гості, усе життя яких пов’язане з морем. До нашого міста завітали заступник командувача ВМС України, контр-адмірал Олексій Неїжпапа, командувач ВМС України (2014-2016 р.р.), віце-адмірал Сергій Гайдук, голова Одеського осередку асоціації Військово-Морських сил України, капітан І рангу Олександр Калініченко, ветеранипідводники. Причина візиту таких поважних гостей – відкриття меморіальної дошки уродженцеві Умані віце-адміралу Володимиру Безкоровайному.

У Сєвєроморську, в головній базі Північно го флоту Військово-Морського флотуРосійської Федерації йшло засідання військової ради. Його проводив головнокомандувач ВМФ Росії Володимир Чернавін, який нещодавно повернувся з Севастополя. Після короткого вступного слова В.Чернавін, демонструючи присутнім адміралам газету «Флот України», в’їдливо заявив, що в Севастополі різні там хохли претендують на Чорноморський флот. 

«Скажіть, - патетично звернувся адмірал флоту до аудиторії, - коли хохли на чому-небудь плавали, коли і який був у них флот? Вони здатні бути лише старшинами і матросами, а тут флоту забажали». Аудиторія мовчала…
Командувач флотилією атомних підводних крейсерів стратегічного призначення віце-адмірал Володимир Безкоровайний обвів поглядом присутніх. Половина з них була українцями: командири, начальники штабів великих флотських об’єднань і з’єднань, з величезним досвідом океанських походів. Та всі вони сором’язливо, дехто з рум’янцем на щоках, потупили очі в робочі зошити …
А хто ж тоді я – «різний там хохол» чи українець, командувач флотилією, і чого Росія має право на флот, а рідну Україну грубо позбавляють цього права? – не давала спокою думка. Рішення прийшло саме по собі: на стіл
головкому ліг рапорт з вимогою перевести до Збройних сил України.
У червні 1993 року віце-адмірал Володимир Безкоровайний здав справи командувача флотилією, а в липні прибув до Києва. 
Так свідчить історія про доленосне рішення великого флотоводця – людини, якій випало стояти біля витоків Військово-Морських сил України.
Олексій Неїжпапа, заступник командувача ВМС України, контр-адмірал:
- При розвалі Радянського Союзу ця людина не продала своєї крові, своєї країни, а підняла її прапор на кораблях. Він відмовив
ся від великих посад у російському флоті. Зробив один вірний для себе вибір і став командувачем Військово-Морських сил України. Під його керівництвом розпочалась розбудова національного флоту. Для нас він – герой.
Ці слова флотоводця прозвучали біля стін уманської школи №9, де свого часу навчався Володимир Безкоровайний – виходець із багатодітної сім’ї, який у 12 років залишився без батька, а в п'ятнадцять - без матері. Його дорога до морівокеанів починалась зі звичайного слюсарного заводського верстата, а вивела Володимира Герасимовича на простори Північного флоту, де він дослужився до командувача флотилії, до військового звання віце-адмірал.
Сергій Гайдук, командувач ВМС України (2014-2016 роки), віце-адмірал:
- Володимир Безкоровайний - дійсно великий флотоводець, його заслуга – створення з нуля і розвиток національного морського флоту, бачення України як морської держави.

Завдяки керівникам командного складу ВМФ України, побратимам нашого земляка, якого не стало рік тому, Умань відкрила для себе це історичне ім’я.
Олександр Калініченко, голова Одеського осередку асоціації Військово-Морських сил України, капітан І рангу:
- Відтепер вихованці школи №9 і Одеського морського ліцею, якому через деякий час буде присвоєне ім’я Безкоровайного, стануть школами-побратимами, школами-друзями, їх подальший шлях тільки разом. Адже в уманській школі наступним кроком увічнення пам’яті адмірала, що створив і вивів в море національний флот України, що об’єднав древню і сучасну морську історію нашої країни і продемонстрував сучасному світові Україну як велику морську державу, стане створення його музею.
А ще, повідомив на мітингу міський голова Олександр Цебрій, за зверненням громадських організацій в Умані починають процедуру перейменування однієї з вулиць на честь адмірала Безкоровайного. Є своя символіка в тому, що меморіальну дошку українському флотоводцеві уманчани разом з гостями відкрили в квітні, коли вся морська спільнота держави готується до відзначення 100-річчя створення українського Військово-Морського флоту.

Прочитано 189 разів Останнє редагування П'ятниця, 20 липня 2018 11:53

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top