П'ятниця, 30 березня 2018 12:50

Контакт з громадою – це завжди позитив Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Чергова година безперервного телефонного спілкування міського голови Умані з мешканцями міста. Ті, хто слухав відповіді Олександра Цебрія на запитання уманчан в режимі он-лайн, переконалися, що 28 березня дзвінки з 12.00 до 13.00 не переривалися ні на мить. Тематика питань – широка й різноманітна, та все ж беззаперечний лідер звернень – дороги.

Не терпиться отримати якісне асфальтне покриття мешканцям багатьом вулиць Умані. І в цьому нічого дивного. Адже із 179 км міських доріг заасфальтовано поки що лише половину. Причина – до цього нікому не було діла впродовж десятків років. Люди довго терпіли незручності, навіть звиклися з ними. Та в 2016 році Умань взялася масштабно ремонтувати дороги, а в багатьох місцях прокладати нові. Це стало можливим завдяки співфінансуванню з місцевого і державного бюджетів. 

«Чому в них є, а в нас немає?» - невдоволені уманчани, до яких поки що не дійшла асфальтна цивілізація. Тому й телефонували мерові мешканці вулиць Івана Багряного, Івасюка, Леваневського (район м’ясокомбінату), Олени Теліги, Карпінського, Ганжі, Кооперативної, Матросова, Суворова.  І це не весь перелік. У відповідь Олександр Володимирович не роздавав порожніх обіцянок, оскільки це не в його правилах, а говорив відверто: 

- Головне – закумулювати кошти до бюджету. Сподіваємось і в цьому році на фінансування держави, якщо його отримаємо, зможемо полагодити чимало доріг, задовольнити очікування багатьох мешканців. Знаємо, на яких вулицях стан доріг не витримує ніякої критики, туди й спрямуємо перш за все ресурси й техніку. Більше того, відтепер, капітально ремонтуючи вулиці, будемо обов’язково прокладати біля них тротуарні доріжки – це вкрай необхідна зручність для пішоходів. І не якісь вузенькі, а такі, щоб велосипедисти теж могли проїхати – їх у нашому місті чимало.

Кілька питань стосувалися пасажирських перевезень, додзвонювачі висловлювали критику на адресу громадського транспорту.

- Користуємося автобусом 27-го маршруту, але він часто порушує графік. Навіть у суху погоду, хоча і взимку у нас дороги були почищені, - скаржиться мешканка Міщанки.

- Ваші нарікання цілком справедливі. Мене теж не влаштовує якість пасажирських перевезень у місті, тому ми створили спеціальну комісію, яка займеться перевіркою послуг місцевих перевізників. Якщо буде висновок, що вони не відповідають вимогам, ініціюватимемо розірвання договорів з такими транспортниками. Якщо наші не в змозі забезпечити обслуговування пасажирів, запросимо перевізників з інших міст. Але такого стану, як нині, терпіти не будемо. Більше того, скоро маємо намір презентувати на широкий загал нову схему руху пасажирського транспорту, обговорити його з уманчанами. А вона вимагатиме оновлення рухомого складу, це повинні мати на увазі перевізники. 

Питання іншої тематики.

- Недавно лікувалася на денному стаціонарі в міськлікарні, ставлення медиків хороше, спасибі їм. Та хотіла запитати: як тепер звертатися до лікарів у зв’язку з медичною реформою?

- Під час моїх численних візитів у колективи ми нагадуємо: з 1 квітня починається підписання декларації з обраним вами лікарем. Для цього потрібно звернутися до сімейника, прихопивши з собою паспорт, ідентифікаційний код, а для дитини – свідоцтво про народження. Це з вашого боку. А з боку медицини слід забезпечити введення до єдиної бази даних пацієнта, вести електронні амбулаторні карти, електронні лікарняні листи. Для цього необхідна інформаційна система, тому на відповідне комп’ютерне обладнання депутати виділили з міського бюджету близько мільйона гривень.

- Ділюся з вами наболілим – про отримання інсуліну. Раніше діабетики могли його отримати за рецептом у будь-який робочий день на території лікарні, а тепер - в аптеці на Залізняка, і тільки тричі на тиждень. Хворі люди вимушені по півдня витрачати в чергах, дуже незручно, та й здоров’я нам не додає.

- Виясню цю проблему у фахівців, і, якщо це можливо, повернемо, як було раніше.

- Телефонує мама дитини з особливими потребами. Вдячні за спеціальний автомобіль, яким можуть зараз користуватися діти й дорослі, обмежені у русі. Спасибі працівникам соцзахисту, які з нами мають справу – і диспетчеру, і водієві, і їхньому керівнику.

- Справді: всі, хто долучився до цього проекту, -  це люди з великим серцем. Ми придбали такий мікроавтобус завдяки проекту «Соціальні перевезення Черкащини». І зараз вивчаємо потребу ще в одному аналогічному спецтранспорті.

- Турбують з будинку по вулиці Тищика, 15. Знаємо, що в під’їздах  багатьох будинків замінено вікна. А до нас черга дійде?

- У наших планах – заміна вікон у 27 багатоповерхівках. І ваш будинок теж входить до цього переліку.

- Якось звертався до вас, ви відразу відреагували. Тож маю ще одне прохання. Біля магазину «Славутич», це на вулиці Ярослава Мудрого (кол. Постишева) є два продовольчі кіоски. І вони, й магазин – це зручно для мешканців. Якби не машини, що розвантажують товар, а заодно залишають після себе на тротуарі безліч бруду. Пішоходам доводиться місити це болото.

- Дам доручення інспекції з благоустрою, обов’язково розбереться.

- Знаємо, що молодших учнів у школах харчують за гроші міського бюджету. А чому ніхто не перевіряє, як ті кошти витрачаються?Шкода, але не завжди дітям готують від душі…

- Слушне зауваження. У нас працює відділ аудиту, поставив йому завдання перевірити якість харчування дітей у навчальних закладах. І якщо виявлять порушення, винні відшкодують кошти, повірте мені.

- На сітілайтах у центрі довгий час були портрети загиблих в АТО уманчан, а потім їх чомусь змінила комерційна реклама…

-   Портрети були розташовані на певний термін, який був узгоджений з родинами наших загиблих героїв. 

- Мене звати Андрій. В інтернеті гуляє інформація, що Верховний суд відмовив у задоволенні вашої скарги. Можете роз’яснити, про що мова?

- В інтернеті не тільки про це пишуть, а й про відсторонення міського голови від посади. Зразу скажу – це дурниця, іншого слова немає. Історія починалася, коли прийшов я виконувати обов’язки міського голови – початок 2014 року. Почав ламати старі схеми, це багатьом не подобалось, на мене відкривали низку кримінальних справ. Одним з таких був протокол про адмінпорушення. Перша інстанція визнала відсутність вини в моїх діяннях, другий суд – черкаський визнав, що я здійснив правопорушення і маю заплатити штраф 1700 гривень. Я виконав рішення суду як законослухняний громадянин, але з рішенням не погодився. Тому подав на касаційну інстанцію. Тим не менше Черкаський адміністративний і Київський апеляційний суди зобов’язали міську раду поставити нра голосування питання про зняття повноважень з тоді ще виконувача обов’язків міського голови Цебрія Олександра. На двох сесіях розглядали це питання, і депутати проголосували за довіру міському голові. Депутати виконали рішення судів у повному обсязі і надали мені кредит довіри. А до Верховного суду я сам подав касацію ще три роки тому, тільки зараз ми отримали ухвалу, яка не встановлює ніяких нових обов’язків для міської ради. Я продовжую працювати на благо нашого міста.

- Кажуть, ви недавно їздили в Ізраїль відпочивати. Це правда?

- Це була насичена робоча поїздка спільно з народним депутатом України Максимом Поляковим на запрошення мера міста Нацерет Іліт. Це місто додалося до низки наших побратимів. І не тільки це, а ще одне – Цфат. Ми спілкувалися з багатьма підприємцями, які виявили бажання приїхати до Умані, вивчатимуть можливість відкрити тут свої підприємства. Якщо так станеться, це сприятиме створенню нових робочих міст. Щоб наша молодь не шукала за кордоном заробітків, а могла гідну роботу знайти вдома.

 

За час телефонного діалогу чимало питань було адресовано меру по інтернету. Ось окремі з них.

- Поставте за пріоритет будівництво доріг. Ми всі будемо вам вдячні.

- Будемо максимально цим займатися. Єдина умова – наявність відповідного фінансування. 

- Потрібно брати гарантію з підприємств, що ремонтують дороги.

- До підрядників, які робили дороги, була поставлена вимога: протягом п’яти років вони відповідають за їхню якість.

- Біля магазину «Вігрос», що на Тищика, невідомі понівечили стрілку на туристичному вказівнику. Прикро, що в Умані є ті, хто творить таке.

- Хотілося б думати, що це люди з інших міст роблять нам шкоду, та, на жаль, це не так. Наведений вами приклад – не єдиний. На щойно облаштованому тротуарі по Європейській було встановлено кілька урн, через кілька днів половину з них украли. Яким істотам у людській подобі вони знадобилися? Давайте нарешті будемо свідомими культурними людьми.

 

Газета висвітлила основні теми телефонного діалогу міського голови з уманчанами, що відбувся 28 березня. Повну версію всі зацікавлені можуть переглянути на сторінці мера у мережі Facebook. Ми ж хочемо закінчити словами одного з інтернетівських коментарів: «Цебрій молодець,  людина старається багато зробити… Але хочу звернутися до всіх: давайте теж допомагати, хоча б малесеньким ділом». Тут важко щось додати.

Прочитано 494 разів Останнє редагування П'ятниця, 30 березня 2018 13:00

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top