П'ятниця, 16 березня 2018 12:47

ТРИ ЗАПИТАННЯ МЕРУ УМАНІ Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Міська влада вирішила комп’ютеризуватися на мільйон гривень!» – обурюються у соцмережах окремі громадські активісти. «Міський голова Умані – спірно легітимний мер!» – додають жару інші. «Нічого собі!» – перша реакція звичайного уманчанина на такі сенсаційні заяви. За роз’ясненням ситуації наша газета відправилась у коридори влади, конкретно – до її головного кабінету та адресувала міському голові кілька запитань.

- І справді, навіщо виконавчому комітету стільки оргтехніки – аж на мільйон гривень?!

- Сесія міської ради дійсно збільшила кошторисні призначення виконкому на 1,1 млн. грн. для придбання комп’ютерної техніки. Тільки 30 з них призначені первинній ланці медицини. До переліку входять системні блоки, монітори, принтери, копіювальні прилади, пристрої безперебійного живлення, сервери з ліцензійним програмним забезпеченням. Бо для того, щоб надавати первинну медичну допомогу по-новому, як вимагає реформа, слід запровадити інформаційну систему з повноцінним медичним документообігом для лікувальних закладів та пацієнтів. А щодо комп’ютерів для відділів міськвиконкому (їх буде придбано 9 одиниць), вони теж потрібні, і не для особистого користування посадових осіб, а для спільної справи, по великому рахунку – для уманчан, які щодня вирішують різні справи у відділах виконавчого комітету. При цьому деякі наші працівники досі вимушені на роботі користуватися власною оргтехнікою – хіба це нормально?

- В інтернетівських мережах з’явилося повідомлення про те, що Верховний суд України залишив без задоволення Вашу касаційну скаргу. Про яку скаргу йде мова, і що це взагалі означає?

- Ця історія триває майже три роки. Фабула її така: влітку 2015-го Черкаський окружний адміністративний суд, а за ним і Київський апеляційний зобов’язали Уманську міськраду прийняти рішення щодо припинення повноважень виконувача обов’язків міського голови Цебрія О.В. Підстава – позов прокурора Умані до міської ради про визнання незаконною її бездіяльність у цьому питанні. Але ж воно було винесене на розгляд 68 сесії Уманської міської ради VI скликання ще 10.04 2015 року. І пропозицію, винесену на голосування, не підтримали міські депутати. Та оскільки окружний і апеляційний суди своїми постановами зобов’язали міську раду повторно розглянути це питання і прийняти рішення в межах власних повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, це питання ще раз було винесено на розгляд депутатів. Тепер уже 78 сесія VI скликання від 06.11 2015 року приймала рішення, і воно було таким: відмовити у притягненні до дисциплінарної відповідальності Цебрія О.В. Наголошую, що судове рішення набрало чинності ще в 2015 році, і Уманська міська рада його виконала. А подальший розгляд рішень Верховним судом не змінював їх зміст і не встановлював нових обов’язків для Уманської міської ради.

- І на фінал короткої розмови – про приємне. Таким є туристичні перспективи нашого міста. Їхню реальність довів минулий рік, коли і кількість туристів, які відвідали Умань, зросла, і надходження до міського бюджету збільшились.

- Це дає нам підстави для впевненості: Умань має чудове туристичне майбутнє. Вже сьогодні у цьому плані ми робимо багато. Згадайте низку колоритних фестивалів, які торік радували не лише жителів міста, а і його численних гостей. До цього додам популяризацію Умані на туристичному просторі України, міжнародну туристичну співпрацю. До слова, в її рамках у кінці березня будемо брати участь у міжнародній туристичній виставці в Києві. Якщо вже зайшла мова про цьогорічні туристичні плани, скажу, що на початку літа знову проведемо фестиваль фарб, а у вересні – повітряних куль. Обидва дійства дуже полюбилися уманчанам і туристам. А щоб останні дізналися про Умань більше цікавого та повчального, наш відділ туризму разом з ДІАЗ «Стара Умань» навесні організовує курси екскурсоводів.

Прочитано 1086 разів

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top