П'ятниця, 16 березня 2018 12:47

ТРИ ЗАПИТАННЯ МЕРУ УМАНІ Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Міська влада вирішила комп’ютеризуватися на мільйон гривень!» – обурюються у соцмережах окремі громадські активісти. «Міський голова Умані – спірно легітимний мер!» – додають жару інші. «Нічого собі!» – перша реакція звичайного уманчанина на такі сенсаційні заяви. За роз’ясненням ситуації наша газета відправилась у коридори влади, конкретно – до її головного кабінету та адресувала міському голові кілька запитань.

- І справді, навіщо виконавчому комітету стільки оргтехніки – аж на мільйон гривень?!

- Сесія міської ради дійсно збільшила кошторисні призначення виконкому на 1,1 млн. грн. для придбання комп’ютерної техніки. Тільки 30 з них призначені первинній ланці медицини. До переліку входять системні блоки, монітори, принтери, копіювальні прилади, пристрої безперебійного живлення, сервери з ліцензійним програмним забезпеченням. Бо для того, щоб надавати первинну медичну допомогу по-новому, як вимагає реформа, слід запровадити інформаційну систему з повноцінним медичним документообігом для лікувальних закладів та пацієнтів. А щодо комп’ютерів для відділів міськвиконкому (їх буде придбано 9 одиниць), вони теж потрібні, і не для особистого користування посадових осіб, а для спільної справи, по великому рахунку – для уманчан, які щодня вирішують різні справи у відділах виконавчого комітету. При цьому деякі наші працівники досі вимушені на роботі користуватися власною оргтехнікою – хіба це нормально?

- В інтернетівських мережах з’явилося повідомлення про те, що Верховний суд України залишив без задоволення Вашу касаційну скаргу. Про яку скаргу йде мова, і що це взагалі означає?

- Ця історія триває майже три роки. Фабула її така: влітку 2015-го Черкаський окружний адміністративний суд, а за ним і Київський апеляційний зобов’язали Уманську міськраду прийняти рішення щодо припинення повноважень виконувача обов’язків міського голови Цебрія О.В. Підстава – позов прокурора Умані до міської ради про визнання незаконною її бездіяльність у цьому питанні. Але ж воно було винесене на розгляд 68 сесії Уманської міської ради VI скликання ще 10.04 2015 року. І пропозицію, винесену на голосування, не підтримали міські депутати. Та оскільки окружний і апеляційний суди своїми постановами зобов’язали міську раду повторно розглянути це питання і прийняти рішення в межах власних повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, це питання ще раз було винесено на розгляд депутатів. Тепер уже 78 сесія VI скликання від 06.11 2015 року приймала рішення, і воно було таким: відмовити у притягненні до дисциплінарної відповідальності Цебрія О.В. Наголошую, що судове рішення набрало чинності ще в 2015 році, і Уманська міська рада його виконала. А подальший розгляд рішень Верховним судом не змінював їх зміст і не встановлював нових обов’язків для Уманської міської ради.

- І на фінал короткої розмови – про приємне. Таким є туристичні перспективи нашого міста. Їхню реальність довів минулий рік, коли і кількість туристів, які відвідали Умань, зросла, і надходження до міського бюджету збільшились.

- Це дає нам підстави для впевненості: Умань має чудове туристичне майбутнє. Вже сьогодні у цьому плані ми робимо багато. Згадайте низку колоритних фестивалів, які торік радували не лише жителів міста, а і його численних гостей. До цього додам популяризацію Умані на туристичному просторі України, міжнародну туристичну співпрацю. До слова, в її рамках у кінці березня будемо брати участь у міжнародній туристичній виставці в Києві. Якщо вже зайшла мова про цьогорічні туристичні плани, скажу, що на початку літа знову проведемо фестиваль фарб, а у вересні – повітряних куль. Обидва дійства дуже полюбилися уманчанам і туристам. А щоб останні дізналися про Умань більше цікавого та повчального, наш відділ туризму разом з ДІАЗ «Стара Умань» навесні організовує курси екскурсоводів.

Прочитано 946 разів
Back to Top