Вівторок, 02 січня 2018 13:35

ДИТИНА Й МЕДИЦИНА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Оскар Уайльд стверджував: «Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими». Найбільше щастя - це здорові діти, але імунітет дитини часто не може впоратися з хворобою, і тоді повернути усмішку на обличчя батьків та дітей здатні лише лікарі. А де та в яких умовах лікують  маленьких уманчан та уманчанок? Про це дізнаємося в медичного персоналу Уманської дитячої міської лікарні, яким віднедавна керує Олександр Максютов.

 

- Найперше і найважливіше - наша  лікарня  цілодобово надає медичні послуги дітям. Дитину оглядає педіатр, потім, якщо є необхідність, маленького хворого госпіталізують у наші відділення. Загалом справляємось, лікуємо всіх, хто цього потребує, - розповідає в.о. головного лікаря.

Адміністрація й  медичний персонал лікарні виявилися надзвичайно гостинними  й вирішили показати «власні володіння». І ось ми вже у відділенні, де надають допомогу дітям від 6 місяців до 4 років. 

- Протягом останніх років нам активно допомагає міська влада, це стосується  сучасного ремонту лабораторії, закупівлі відповідного медичного обладнання. Проте ще багато слід зробити, адже деякі відділення потребують ремонту, необхідно провести заміну вікон, дверей, - продовжує Олександр Максютов.

Вирішили запитати у пацієнтів лікарні про стан обслуговування та умови перебування. У маленької уманчанки Аріни бронхіт, поруч з нею мати Ганна. 

- Лікарі вмілі та привітні, ми швидко йдемо на поправку.  Звичайно, хочеться, щоб були дещо кращі умови, - скромно розповідає мати Арінки.

У цій же палаті вже функціонують ліжка, нещодавно передані лікувальному закладу від міста-побратима Радвілішкіс. Ще раз хочеться подякувати їм за  добрі справи, які роблять для нашого міста.

На третьому поверсі найгаласливіші - новонароджені, а на другому  -діти до повноліття. Саме тут чітко розумієш, що відділення потребують ремонту та якісного покращення, та й лікарі на цьому наголошують.

- Маємо багато проблем: це і старі вікна, і двері, й освітлення. Ось нещодавно пофарбували підлогу, але вона ще радянського зразка,  потрібен лінолеум. Нагального ремонту потребує і кімната гігієни, - кажуть у лікарні.

Далі «екскурсія» продовжується клініко-діагностичною лабораторією. Захоплення, гордість - саме ці емоції відчуваєш, побачивши її чудовий ремонт, якісне надсучасне обладнання, ідеальну чистоту та порядок. 

- У січні 2016 року зробили капітальний ремонт. Маємо сучасне обладнання, чудове освітлення, завжди гарячу воду. За кошти міського бюджету - забезпечення  необхідними реактивами. Наша гордість - автоматичний гематологічний аналізатор (призначений для проведення кількісних досліджень клітин крові). За допомогою цього приладу можна робити швидкі та точні аналізи крові. Ми дуже задоволені, в таких умовах і працюється краще. Та що там говорити, тепер навіть діти не бояться здавати кров, бо ж ми в кабінеті показуємо їм мультики, - задоволено розповідає завідувачка клініко-діагностичною лабораторією Надія Кравченко. 

Ось так має виглядати сьогоднішня медицина: чудові умови, сучасне медичне забезпечення,  хороші фахівці та, як результат, задоволені діти й батьки. 

І ще одне: коли бачиш, що людям, які, будемо відверті, невеликі гроші отримують за свою нелегку працю, болить за стан лікарні, за умови, в яких здійснюється медичне обслуговування, то хочеться вірити, що в близькому майбутньому  вдасться владнати всі нагальні потреби цього закладу для якісного лікування дітей. Тим більше, що міська влада вже планує частковий ремонт закладу в наступному році. 

Віктор СКЕЛЯ

Прочитано 192 разів Останнє редагування Вівторок, 02 січня 2018 13:59
Back to Top