Вівторок, 02 січня 2018 13:31

Ситуація шокує, але мало дивує

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рятувальники всієї України масово пішли до школи. Не навчатися – шкільну науку майстри протипожежної справи освоїли давно, а безкомпромісно перевіряти заклади, рятуючи їх від можливої небезпеки. На кшталт тієї, що сталася на початку нинішньої осені  в одеському оздоровчому комплексі «Вікторія», де пожежа поглинула троє дитячих життів.

Картина на об’єктах, де навчаються і виховуються діти, постала перед інспекторами нерадісна: мало який з перевірених закладів стовідсотково відповідає вимогам пожежної та техногенної безпеки. Годі казати про школи та дитсадки в регіонах, коли в столиці, де ситуація повинна б бути взірцевою, не знайшлося школи чи дитсадка, до якого у пожежних інспекторів не було  претензій.

Ситуація шокує, але мало дивує: понад два десятиліття на потреби протипожежної безпеки таких об’єктів держава не виділяла жодної гривні! Відтак інспекторські приписи після позапланових рейдових перевірок рясніють багатьма пунктами виявлених порушень. Починаючи з тих, усунення яких не потребує значних фінансів, до відсутності автоматичної  пожежної сигналізації, а її встановлення – справа дороговартісна. 

Одними тільки приписами й штрафами безкомпромісні перевіряльники не обходяться: по окремих навчальних і виховних закладах направляють позовні заяви до окружних судів. У нашій області до цього списку потрапив не один десяток шкіл та дитсадків, в Умані – школа №1 та ДНЗ № 25 і 28.

- Адміністрації цих закладів, відділ освіти, міська влада зроблять все від них залежне, аби не допустити вказаних в актах заходів реагування, - запевняє начальник відділу освіти Оксана Мельник. – Розроблений нами поетапний план усунення виявлених недоліків погоджено з місцевим управлінням ДСНС України в Черкаській області. Основне з цього переліку заплановано на наступний фінансовий рік, але дещо зробимо й до кінця нинішнього, як, приміром, установлення блискавковідводів.

У першому кварталі 2018-го плануємо повне укомплектування навчальних і виховних  закладів пожежними щитами та рукавами (бюджет планує для цих потреб 100 тисяч гривень), придбання вогнегасників (112 тис. грн.) і перезарядку існуючих (31 тис. грн.), проведення спеціального навчання (67 тис. грн.). Найбільше коштів потрібно на обробку дерев’яних конструкцій горищних приміщень вогнетривкою рідиною (понад півтора мільйона) та на встановлення пожежної сигналізації – 8 мільйонів гривень.

Поки владні структури та відповідальні за стан освітніх закладів особи шукають вихід із непростої ситуації, серед обивателів ядучим димом просочуються чутки про примарне закриття і навіть продаж названих вище навчально-виховних об’єктів. Завзято розповсюдженій місцевими маніпуляторами неправдивій інформації схильне вірити вкрай політизоване наше суспільство. Особливо що стосується першої школи: аякже, розташований у зоні хасидського «поселення» об’єкт! 

- Як офіційний орган місцевого самоврядування заявляємо: жоден освітній заклад не закривається і не продається, - запевнив відділ освіти міськради. – Просимо за будь-якою інформацією стосовно діяльності навчальних та виховних закладів звертатися за номером 4 04 67.

 

ДОВІДКОВО. Загальна сума фінансування освіти з місцевого бюджету на 2018 рік планується 151 млн. 307 тис. 400 грн., що на 29 млн.114 тис. 422 грн. більше, ніж у нинішньому році. Міський бюджет буде забезпечувати утримання всіх навчальних закладів та заробітну плату всіх працівників, крім педагогів загальноосвітніх шкіл (їхню зарплату забезпечує держбюджет). 

 

Прочитано 198 разів
Back to Top