Понеділок, 11 грудня 2017 10:18

Для добра кордонів не існує Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В Україні кажуть, що чужої біди не буває, а литовці говорять: «Kitiems nepadėsi – nepadės niekas ir tau», що перекладається як «іншому не допоможеш – і тобі ніхто не допоможе». Отже, незважаючи на відмінність української та литовської культур, цінності та пріоритети у нас схожі.

 

Стосунки України та Литви на міжнародній арені завжди відзначалися доброзичливістю та тісною співпрацею, а між Уманню та литовським містом Радвілішкіс у 2013 року було підписано  угоду про співпрацю та поріднення. Відтоді діти пільгових категорій неодноразово проходили оздоровлення у літніх таборах Литви. А в період складної епідеміологічної ситуації на початку минулого року мерія міста Радвілішкіс надала гуманітарну допомогу у вигляді 4600 упаковок противірусного препарату «Реленца» для лікування уманчан. 

На цьому добрі справи міста-побратима не закінчуються, а гуманітарна допомога, донором якої став «Клуб дружби міст Радвілішкіса й Умані», - яскравий тому приклад. Саме за їхнього сприяння наша дитяча лікарня змогла отримати такі потрібні дитячі ліжка та постільну білизну, а уманські освітяни - канцелярські товари, фотоапарат та ракетки для великого тенісу.

- Щиро вдячні за допомогу. Отримані речі спрямуємо на потреби навчальних закладів. Канцтовари хочемо передати діткам із малозабезпечених сімей - це буде їм як подаруночок під  ялинку, - задоволена подарунками начальник відділу освіти Оксана Мельник.

На потреби уманського підприємства «Комунальник» було передано новий трактор-газонокосарку (Husqvarna AB), який служитиме на благо міста. Для підопічних управління праці та соціального захисту населення теж надійшла допомога.

-  Місто-побратим Радвілішкіс завжди підтримує нас та співпрацює з нами. І ось чергова допомога, чергова добра справа наших литовських  друзів. Нам передали одяг, взуття, рушники та багато іншого. Все роздамо людям, які цього потребують. Ми ще раз пересвідчуємось, що народна дипломатія стає засобом споріднення та взаємодопомоги, незважаючи на національність та територію, - відзначає начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер.

Це лише частина великого обсягу допомоги від литовського міста-побратима Радвілішкіс, від небайдужих людей.  Велика вага цієї допомоги і в тому, що небайдужі литовці - одні з небагатьох іноземних громад, готових підтримати не тільки словом, а й ділом. 

Прочитано 245 разів Останнє редагування Понеділок, 11 грудня 2017 10:25
Back to Top