Понеділок, 11 грудня 2017 09:59

ДО «ПРОФЕСІЙНОГО» СВЯТА ВОЛОНТЕРІВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Минулого грудня  в першому числі нашого часопису, що почав виходити щотижня,  ми назвали Умань містом волонтерів. Збіг рік, а істинність такого твердження не піддається жодному сумніву. Добровольці-волонтери невтомно продовжують допомагати армії, невпинно наближаючи нашу перемогу. З нагоди волонтерського «професійного» свята ми зустрілися з членами уманських найпотужніших організацій – «До перемоги» і «Разом».

Ми не пишемо од, ми констатуємо факти

 

Серпнем 2014 року означено початок діяльності Уманської громадської міськрайонної волонтерської організації «Разом», до складу якої входять 42 члени-активісти Це представники різних вікових і соціальних груп, професій, релігійних та політичних поглядів, проте всіх об'єднує справжній патріотизм, що виражається  не на словах, а на ділі. На рахунку організації чимало добрих справ, які не тільки принесли реальну допомогу українським військовим, а й загалом підняли на вищий щабель рівень свідомості й патріотизму уманчан. 

- Діяльність нашої волонтерської організації  різнобічна. Є група, яка забезпечує наших воїнів необхідним на передовій.  «Кулінарна сотня» займається  виготовленням сухих борщів, супів, вітамінних наборів та лікувальних чаїв. «В'язальна сотня» - в'язанням  шкарпеток (понад 1500 пар уже передано на передову), а група «Сітка» - виготовленням маскувальних сіток (передано близько 108 сіток). Підрозділ «Інноватор» об'єднав чоловіків- майстрів, які протягом 2014-2016 років, не очікуючи запрошень, гуртувалися і творили великі справи. 40 буржуйок, 36 жаровень, більше 40 душових кабінок - все це і багато іншого створено ними за цей час. І наша гордість - перший в Україні пересувний банно-пральний комплекс, яким вже 2,5 роки користуються бійці на передовій. 

 Не менш важливу роль виконує наше «Милосердя» - члени цієї групи допомагають госпіталям, пораненим бійцям, дитячим будинкам та притулкам. Намагаємося допомагати ліками, одягом, постільною білизною, адже це завжди в дефіциті. Систематично проводимо різноманітні благодійні акції, а виручені кошти спрямовуємо на лікування поранених бійців, виготовляємо обереги й подарунки, і відвідуємо  поранених у госпіталях.  За час роботи штабу здійснено 72 поїздки на фронт, - розповідають у штабі волонтерської організації. 

Це лише маленька частина від громіздкої та неоціненної праці істинних патріотів. Відзначимо лиш, що активно ведеться робота над створення другого банно-прального комплексу.

- Там буде 10 пральних машин (у першому було 6), три центрифуги. А ще - автономний підігрівач, який працюватиме на дизельному паливі. Поставимо баки на 2 т води, щоб якомога більше бійців змогли скористатися душовими та пральнею. Зібрати кошти допомогла українська діаспора, місцеві благодійники. Колектив уманських художників на чолі з Людмилою Довгань гарно розфарбували комплекс, - розповідає головний розробник цього «дива гігієни» Юрій Бистранівський.

Війна об'єднала українців з усього світу. У штабі «Разом» наголошують на неабиякій допомозі діаспори.

- Це наші благодійники з іспанських  міст Таррагона, Аліканте, Гіссона, Барселона, Малага. Разом було придбано 2 тепловізора, карету швидкої допомоги та ліки на суму понад 2000 тис. євро. Завдяки їхній допомозі вдалося зібрати необхідну суму (2,5 тис. євро) на проведення операції для уманчанина Віталія Владики. Також співпрацюємо з українцями  Бельгії, Німеччини, Австрії, США.  Завдяки підтримці діаспори для діток наших воїнів-героїв взимку та навесні організували поїздку до Львова. 

«Чому вирішили займатися волонтерською діяльністю, чому обрали цей шлях?» - запитую, а у відповідь чую: «Тут все однозначно. По-іншому й бути не могло. Якщо не ми, то хто?».

Ми не пишемо од, ми констатуємо факти. Ці свідомі люди, не шкодуючи сил та здоров'я,  ведуть невпинну боротьбу проти ворога, і можливо, саме завдяки таким от волонтерам ми й досі живемо в Україні, ми й досі живемо. 

Віктор СКЕЛЯ

Прочитано 252 разів Останнє редагування Понеділок, 11 грудня 2017 10:23
Back to Top