Вівторок, 28 листопада 2017 10:52

ГОСПІТАЛЬНИЙ ОКРУГ В ТЕНЕТАХ ПОЛІТИКАНСТВА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Місцева влада чимало робить для того, щоб багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування – основний заклад майбутнього госпітального округу – була на базі уманської міської лікарні. Адже це гарантія якісної ефективної медичної допомоги уманчанам, а також забезпечення роботою великої кількості медпрацівників. А ще – можливість подальшого осучаснення та модернізації закладу.

З цього приводу міські депутати (за винятком фракції партії «Відродження») ще місяць тому попросили підтримки у голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та нардепа Антона Яценка, апелювавши до них з аргументованим зверненням (див. «РУ» №40 від 7 жовтня).

Як це часто трапляється, нормативно-законодавчі прогалини, котрих не позбавлений і процес формування госпітальних округів, спричинюють місцеві конфлікти, надто ж навколо проблеми обрання базових лікарень. Медичних працівників та владу на місцях особливо лякає перспектива припинення державного фінансування районів, де не функціонуватиме багатопрофільна лікарня другого рівня. Що станеться в підсумку: перепрофілювання існуючих закладів (цей напрямок посилено декларує МОЗ) чи їх скорочення, а то й закриття?

Тому й атакують комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради численними запитами з різних регіонів країни. Органи місцевого самоврядування, медичні працівники, громадські організації стурбовані непрозорими критеріями вимог до закладів, що претендують на роль центрів госпітальних округів. Людей турбує відсутність конструктивної співпраці з цих питань між різними гілками влади та тими, хто має вплив на цей процес.

Під час недавньої зустрічі з міськими медпрацівниками народний депутат Антон Яценко переконував колектив комунального закладу у відсутності власних повноважень впливати на процес формування госпітального округу. Однак відразу ж похвалився тим, що його стараннями кабінет жіночого здоров’я буде відкрито на базі ЦРЛ (міський бюджет виділив на ці потреби 400 тисяч гривень співфінасування).

На жаль, медичні працівники міста не змогли отримати від народного депутата відповідей на питання, що їх хвилюють, оскільки головна тема обговорення схибила в русло політиканства.

Навзамін на запитання мера Умані Олександра Цебрія, чи виділяє міське самоврядування кошти на модернізацію медичних послуг в Умані, відповідь присутніх була однозначна: ніколи раніше медична галузь не була в такому пріоритеті влади, як нині. Влас. інф.

 

Прочитано 184 разів
Back to Top