Вівторок, 28 листопада 2017 10:47

СТАДІОН: право вибору назви

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Чи  не найважливішою  подією  жовтня стало повернення центрального стадіону в комунальну власність.  Нагадаємо, що до цього стадіон належав  ПАТ «Уманьферммаш» та мав відповідну  назву.  З переходом  його у повне розпорядження міста постала потреба  перейменування.  

 

За  свою більш ніж  дев'яносторічну історію  цей призначений для спортивних занять об’єкт змінив декілька назв: «Червоний стадіон»,  стадіон ім. Г.І.Котовського, «Іллічівець-Умань», «Стадіон «Уманьферммаш». Кожна назва символізувала певні зміни в житті міста, переломні етапи, але як би не розгорталися події, з часу свого виникнення стадіон покликаний функціонувати  на благо міста та, зокрема, наших спортсменів.  Керуючись цим, міська влада вирішила, що  саме  уманчани мають право запропонувати назву для головного спортивного об'єкту міста.

Звичайно, що кожен з нас матиме свій варіант назви, мотивуючись чи то суб'єктивними, чи об'єктивними чинниками. Ми ж поцікавились думками стосовно цього у людей, які все життя віч-на-віч зі спортом. 

- «Міський центральний стадіон» - це, на мою думку, найдоцільніша назва. Вважаю, що не потрібно присвоювати стадіону чиєсь ім'я, бо це може викликати суперечки в громаді. Та все ж якщо розглядати варіант із присвоєнням, то віддав би перевагу В.С.Бойку, бо гадаю, що саме його внесок у розвиток  стадіону був найбільшим. Сто відсотків  не наполягаю на цьому, тому що кожен має свою точку зору щодо заслуг з реконструкції стадіону, проте вважаю доцільним встановити  меморіальну дошку  на честь Володимира Семеновича. 

Сприймаю позитивно факт передачі стадіону в комунальну власність, але відзначу, що й до цього він був корисний спортивній спільноті, а керівництво підприємства завжди йшло назустріч. Щиро сподіваюсь, що такі зміни підуть на користь спортивній громаді міста, адже вважаю, що стадіон має стати центром спортивного і культурного життя всього регіону, а не тільки Умані. Місця на стадіоні більш ніж достатньо - вистачить всім! А всі затрати «окупляться» здоров'ям та позитивними емоціями уманчан, - висловлює думку  громадський діяч, активіст, автор багатьох футбольних досліджень, педагог Ігор Соболенко.

Справжня дискусія розгорілася при виборі назви для нашого стадіону серед викладачів факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені П.Тичини, адже їхня професія безпосередньо стосується цього спортивного об'єкту. На ньому вони здобували свої перші перемоги, саме тут отримували неоціненний спортивний досвід, який тепер передають студентам.  Беручи до уваги той чи інший чинник, кожний з них пропонував власну версію назви стадіону, у декого вони збігалися. Наприклад, на назві  «Умань» зупинилися Олег Андрощук та Микола Маєвський; назву «Умань Арена» або ж «Олімпійський»  пропонує Максим Вакарчук. «Уманський центральний стадіон імені В.С.Бойка» - на такій назві зупиняється керівник спортклубу Володимир Щербина, підкреслюючи вагомий внесок Володимира Бойка у розвиток стадіону. Освітяни-спортсмени наголошують, що стадіон має обслуговувати як доросле, так молодше покоління, але зазначають, що до нього має бути бережливе ставлення та догляд.

Думкою спортсменів цікавився Влад ШУКАЙЛО

Прочитано 272 разів
Back to Top