Вівторок, 28 листопада 2017 10:41

ТУТ ПОЧИНАЄТЬСЯ І ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ЛІКАРНЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Напевне, ви вже здогадалися, що мова піде про приймальне відділення міської лікарні, яке працює в цілодобовому режимі – удень і вночі, в будні й свята. Тут надають кваліфіковану медичну допомогу за направленням спеціалістів первинної ланки і профільних лікарів (це складає приблизно 25 відсотків від усіх пацієнтів), доставленим каретою швидкої допомоги та в екстрених випадках (21 відсоток). Однак найбільше відділення фіксує самозвернень: 44 відсотки від загальної кількості хворих. Тут нікому не відмовляють у прийомі й допомозі!

Відділення, котре є візитною карткою міської лікарні, працює понад чотири десятиріччя. Нині тут, за переконанням завідувача Ігоря Кобиляка, склався на диво професійний та відповідальний колектив.

- У нас не скажуть: «Ви звернулися не за тим профілем» або «їдьте лікуватися за місцем проживання». Я мав нагоду спостерігати роботу приймальних відділень не в одній лікарні, повірте, з нашим не порівняти, - зауважує Ігор Анатолійович.

- Ми виробляємо командний підхід до надання невідкладної медичної допомоги, - долучається до розмови травматолог Олександр Максютов. – Бригада лікарів з травматолога, хірурга, нейрохірурга, реаніматолога діють за принципом одночасності (а не послідовності, як було раніше): діагностують, надають першу допомогу і лікують. 

У випадку, якщо до приймального міськлікарні привозять постраждалих у ДТП чи серйозно травмованих за інших обставин, «швидка» ще з дороги повідомляє про характер ушкоджень, і бригада лікарів вже чекає пацієнтів. Великий плюс у тому, що перераховані вище спеціалісти збираються в найкоротший час, адже правило «золотої години» відоме усім медикам.

- Практикуємо диференційований підхід, - продовжує Олександр Максютов. – Велике значення має сортування хворих, яке здійснює найдосвідченіший з лікарів: кому необхідна першочергова допомога, а хто отримає відстрочену.

Для прийняття миттєвих рішень і ефективних дій лікарям необхідні відповідні умови. Їїх було створено два роки тому, коли на базі приймального відділення почав працювати сучасний пункт невідкладної медичної допомоги. Наповнену необхідним обладнанням реанімаційну залу обладнали за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Держави Ізраїль та його посольства в Україні.

- Завдяки фінансуванню з міського бюджету зала реанімації забезпечена необхідними ліками для надання невідкладної допомоги, - наголошує старша медсестра приймального відділення Інна Омельчук.

Інна Василівна у числі інших її колег стали учасниками тренінгу, проведеного минулого року  для уманських медиків ізраїльськими фахівцями. Гості ділилися досвідом дій в умовах надзвичайних ситуацій, показували, як допомагати великій кількості постраждалих  з різними травмами.

До слова, про середній медичний персонал  приймального відділення. Всі медичні сестри мають вищу кваліфікаційну категорію, підковані теоретичними знаннями і практичними навичками. По-іншому ніяк, адже тут доводиться бути до певної міри універсалом, виконуючи велику кількість маніпуляцій.

Нагадаємо про те, що з початку 2000-х у приймальному відділенні функціонує детоксикаційна палата – так звана наступниця витверезника радянської доби. Її пацієнти створюють для медперсоналу чимало проблем, складність яких раніше пом’якшували чергові правоохоронці. Зараз лікарі й медсестри залишаються сам на сам з агресивними «постояльцями», від яких будь-якої миті можна чекати небезпечних сюрпризів.

- Пост поліції вкрай потрібен, це питання безпеки наших фахівців на робочому місці, - в один голос доводять медичні працівники приймального відділення.

Обстеження пацієнтів у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння проводяться при допомозі сертифікованих апаратів «алкофор» і «алкоскан». Традиційно найбільше навантаження припадає на них (а в першу чергу – на медперсонал) у вихідні та свята. 

А в будні на базі приймального відділення працює ще й пункт консультаційної допомоги для прилеглих районів. За попередньо поданою звідти заявкою лікарі необхідного профілю їдуть у відрядження в інші лікувальні заклади – Жашків, Христинівку, Тальне, а то й в Уманську «районку». 

Тим часом приймальне відділення міської лікарні теж працює з повним навантаженням: потік хворих за місяць тут складає до півтори тисячі осіб.

Людмила СЛОБОДА

 

Прочитано 580 разів Останнє редагування Вівторок, 28 листопада 2017 10:47
Back to Top