Понеділок, 04 вересня 2017 09:38

ЯСКРАВИЙ ТИЖДЕНЬ У НІМЕЧЧИНІ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЯСКРАВИЙ ТИЖДЕНЬ У НІМЕЧЧИНІ

Провела делегація української молоді, 

в складі якої була уманчанка Анна Ковальова

 Анна Леонідівна з початку нинішнього року очолила новостворений відділ туризму Уманської міської ради, мета якого – вивести на якісно новий рівень туристичні перспективи нашого міста. Як молодому держслужбовцеві їй було не лише цікаво, а й надзвичайно повчально взяти участь у розвитку міжнародних контактів серед молодіжних організацій України й Німеччини. Це стало можливим завдяки запрошенню, отриманому від Чернігівської обласної організації Всеукраїнської  «Спілки молодих державних службовців України».

 - Вам уперше випало побувати у колі членів молодіжної організації з Німеччини. А як давно наша Спілка молодих держслужбовців підтримує дружні зв’язки з німецькими ровесниками?

- Такі контакти  тривають уже понад десятиріччя. Під час обміну молодіжними делегаціями обговорювались теми соціального захисту молоді, розвитку туристичної галузі, спорту та здорового способу життя, міграційні процеси, питання першого робочого місця тощо.

- Якою була топ-тема нинішньої зустрічі?

- Волонтерська діяльність. Упродовж всього тижня делегація з України мала офіційні зустрічі в різних волонтерських агентствах, громадських асоціаціях, установах, де німці презентували структуру роботи своїх організацій, цікавий досвід і успішні напрацювання. 

Річ у тім, що волонтерський рух у Німеччині надзвичайно популярний. За статистикою, щорічно в країні «волонтерять» приблизно 23 мільйони її мешканців. Тобто кожен третій бере участь у якомусь благодійному проекті. Багатьом українцям важко зрозуміти, навіщо витрачати свій особистий час безоплатно, допомагаючи, скажімо, мігрантам чи людям похилого віку. Якщо людина в нашій країні активно комусь допомагає, нерідко це робиться з ціллю отримати натомість щось матеріальне або заради піару.

- Що з побаченого та почутого здалося найцікавішим для Вас – молодого перспективного посадовця місцевого самоврядування?

- Однією з найцікавіших була фахова бесіда у Федеральному закладі з питань політичної освіти, головною місією якого є посилити інтерес до політичного життя Німеччини і решти світу, обізнаність щодо принципів демократії, а також заохотити населення до участі у виборах. За допомогою різної безкоштовної друкованої продукції для різних вікових категорій (комікси для дітей, кольорові журнали для молоді, книжки для старшого покоління), сайту, блогів тощо інформують населення з приводу тієї чи іншої ситуації, але подають різні точки зору, що заохочує людину до критичного мислення. Важливим моментом є те, що там ні в якому разі не нав’язують одну вигідну для когось думку. Людина сама може аналізувати і робити висновки. Це абсолютно протилежний досвід для України і сусідніх держав, де перекручування інформації і нав’язування однієї точки зору є поширеним явищем.

- Отже, Ваша особиста думка: ми наближаємось до Європи? 

- До Європи нам не далеко, нам набагато далі, ніж ми собі це можемо уявити. Дороги з якісним покриттям, зручний громадський транспорт, велосипедні доріжки, акуратні гарні будівлі і т.д. – за все це можна заплатити. А от європейське світобачення і менталітет за гроші не купити. Необхідно більше подорожувати і намагатись змінювати себе. Адже якщо Україна рухається у напрямку європейської інтеграції, позитивний досвід європейських країн дуже важливий для нас. 

 

ДОВІДКОВО. Спілка молодих державних службовців України була створена 2000-го року. Одним із головних її завдань є формування нової високопрофесійної еліти державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Прочитано 238 разів Останнє редагування Понеділок, 04 вересня 2017 11:24
Back to Top