Вівторок, 25 липня 2017 09:40

Соціальні пільги учасникам бойових дій

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сьогодні на східних кордонах нашої держави найкращі її сини захищають від російської агресії цілісність України та право народу на визначення власного шляху розвитку. Понад півтисячі уманчан пройшли крізь горнило АТО. В нашому місті проживають 14 інвалідів східної війни, 12 сімей загиблих, 400 дітей учасників АТО.

По поверненню додому кожен з захисників потребує на особливе ставлення, розуміння і повагу з боку рідних, колег, представників влади і служб. Міський голова Умані Олександр Цебрій поставив перед всіма працівниками офіційних установ, керівниками відділів і служб чітке завдання: захист прав, інтересів та потреб наших захисників та їх родин – пріоритет для кожного. В першу чергу налагоджено діалог з представниками громадських організацій самих учасників АТО, чітко здійснюється соціальний захист, проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота. 

«Турбота про захисників України, які захищають нас на східних рубежах, – це щоденне завдання міської влади. Ми робили, робимо і будемо робити все, що в наших силах, щоб оточити наших учасників бойових дій тією увагою, на яку вони заслуговують, забезпечити всі гарантовані державою пільги, задіяти міські програми турботи та допомоги учасникам АТО», – сказав Олександр Цебрій.

В Умані створено цілісну систему надання допомоги учасникам АТО. В структурі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення утворено відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення реабілітації, оздоровлення та відпочинку змішаного типу «Буг», де учасники АТО мають змогу оздоровитися із сім’ями. В управлінні праці та соціально захисту населення Уманської міської ради працює сектор адаптації військовослужбовців, допомоги учасникам антитерористичної операції. Комісія з питань обстеження соціально-побутових умов проживання учасників АТО та членів їх сімей вивчила та склала соціальні паспорти уманських родин учасників війни для того, щоб знати їх потреби та вчасно надавати допомогу і підтримку. Під соціальний супровід взято 23 сім’ї учасників АТО.

Затверджено міську комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.

Відкрито цільовий фонд міської ради для забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, за рахунок якого придбано дизпаливо, одяг, взуття, інвентар, обладнання, спецформу на суму понад 400 тис. грн. та передано до військових частин в зону АТО, придбано медикаменти пораненому в ході проведення АТО на суму 4 900 грн., штучний суглоб на суму 24 300 грн., 5 санаторно-курортних путівок для учасників АТО на суму майже 35 000 грн.

В місті триває робота щодо увічнення пам’яті загиблих земляків. 9 родинам учасників АТО, які героїчно загинули під час захисту Батьківщини (Орлова Олега, Качура Івана, Курмашева Олексія, Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава, Кизила Андрія Олександровича), вручено: державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзнаку міської ради «Почесний громадянин м. Умань». Звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота зірка» посмертно присвоєно Андрію Кизилу.

8 вулиць та провулків міста перейменовано на честь загиблих учасників АТО Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Миронюка Андрія, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава, Качура Івана, Орлова Олега. Триває процес перейменування вулиці Коломенської на честь Андрія Кизила. 

Міською програмою соціальної допомоги «Турбота» передбачено і забезпечено додаткові пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільги готівкою на придбання двох балонів скрапленого газу та твердого палива. Надається безкоштовне харчування 213 дітям учасників АТО в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. В Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами проходять реабілітацію учасники АТО та члени їх сімей з Умані й інших районів Черкаської області. 

Діти загиблих учасників АТО отримують щомісячну стипендію міського голови в розмірі 1000 грн. В музичній школі та школі мистецтв встановлено 50-відсоткову знижку на навчання дітей учасників АТО. 

На виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, надаються, серед інших, пільги з першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України. Умань є беззаперечним лідером у питанні виділення земельних ділянок учасникам АТО в Черкаській області. 64 ділянки під будівництво житла вже оформлено в мікрорайоні «Східний», де люди почали здійснювати підготовчі роботи під забудову, а частину земельних ділянок мікрорайону «Заводський» вже розподілено між 291 майбутнім власником. 

Згідно зі змінами до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян особи з інвалідністю, учасники бойових дій АТО мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до профілю лікування. Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, згідно з розподілом коштів Черкаської облдержадміністрації для мешканців міста Умань буде придбано 83 санаторно-курортних путівки, з них:

– 8 путівок для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку;

– 69 путівок для осіб з інвалідністю,

– 2 путівки без лікування для супроводжуючих осіб з інвалідністю 1 групи;

– 4 санаторно-курортних путівки для учасників бойових дій (АТО).

 

Прочитано 388 разів Останнє редагування Вівторок, 01 серпня 2017 08:06
Back to Top