П'ятниця, 14 липня 2017 11:28

В Умані розпочали встановлення вказівників з новими назвами вулиць

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

В Умані триває процес виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

Відділом житлово-комунального господарства Уманської міської ради замінено адресні фасадні таблички на вулицях Європейській, Незалежності та Садовій. На черзі вулиці Костельна, Успенська, Небесної сотні, Гайдамацька.

Городяни вже почали потроху звикати до перейменованих вулиць, хоча час від часу ще перепитують назву вулиці «по-старому». І поки деякі нові назви вулиць ще в процесі оскарження, на інших вже встановлено  адресні фасадні таблички з новими назвами, адже «залишити усе як є» було б непослідовно: з одного боку засуджувати нелюдські режими, які знищили мільйони українців, а з іншого – уславлювати символи чи імена провідних діячів цих режимів у назвах населених пунктів, вулиць, парків тощо. Громадські простори міст і населених пунктів України практично звільнені від символів тоталітаризму, але найголовніша робота щодо модернізації країни і суспільства ще попереду. І крок за кроком вона здійснюється в Умані.

Заміна адресних фасадних табличок фінансується з міського бюджету як витрати на благоустрій. Візуалізація назв вулиць і номерів будинків вже давно назріла в Умані: якщо в центральній частині міста проблема орієнтації за адресою стоїть не так гостро, то на околицях це робити доволі складно.

Табличка вулиці і номера будинку – це одна з ознак комунального благополуччя і реальної турботи про зручність людей, адже, окрім естетичної функції, адресна табличка виконує дуже важливу практичну роль: будинок повинні легко знаходити соціальні, комунальні служби, листоноші, служби швидкої допомоги, таксі та пожежні.

За галузевими нормами адресну табличку рекомендовано розміщувати на найвиднішому місці  будинку: якщо це перший або останній будинок вулиці, будинок розташований на перехресті – краще закріпити табличку на крайньому кутку; якщо будинок в центрі вулиці – варто розташувати її на воротах (біля воріт) або на тій частині будинку, що легко проглядається від воріт. Варто стежити, щоб вона не була перекрита деревами, побутовими предметами або елементами архітектури.

А ще при виготовленні табличок дотримуються певних вимог щодо читабельності, відповідності міському середовищу, довговічності, економічності й унікальності. Всі ці вимоги витримані в дизайні нових міських адресних фасадних табличок.

 

 

 

Прочитано 254 разів Останнє редагування П'ятниця, 14 липня 2017 11:51
Back to Top