П'ятниця, 14 липня 2017 08:43

НЕ ГОРИТЬ, НЕ ДИМИТЬ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

На міському полігоні твердих побутових відходів нині нормальна контрольована ситуація. Сміття з інших міст не завозиться, працює лінія сортування сміттєвих відходів, здійснюється планова рекультивація.

Ще 3 роки тому мешканці мікрорайону «Східний» з острахом чекали на літню спеку, адже багато років поспіль кожну гожу днину міг зіпсувати дим і сморід з міського сміттєзвалища.

З 2014 року, за розпорядженням тоді ще виконуючого обов’язки міського голови Олександра Цебрія, було розпочато рекультивацію потенційно найнебезпечніших у питанні самоспалахування районів полігону, їх щільно засипали ізолюючими шарами  ґрунту і глини. І хоча ця робота потребувала не мало зусиль та коштів, на той момент це було єдине правильне рішення, аби убезпечити уманчан від шкідливих продуктів самоспалення сміття.

За інформацією Володимира Осауленка директора КП «Комунальник», яке обслуговує полігон, ситуація на сміттєзвалищі нормальна, продовжується завезення ізолюючих шарів та рекультивація, здійснюється обгородження території та розчистка прилеглих земель.  Однак, комунальників надзвичайно бентежать стихійні сміттєзвалища, які утворюють несвідомі уманчани. Щоб не платити за вивезене сміття на полігоні, дехто зсипає його просто поряд зі сміттєзвалищем, в полях, ярах, на дорозі. Комунальники планують зробити обваловку, встановити шлагбаум і камери спостереження, щоб контролювати порушників. Разом з тим, Володимир Осауленко наполегливо просить уманчан звозити сміття на полігон, стверджує, що вони готові з розумінням поставитися до тих, в кого не вистачає коштів заплатити за вивезене сміття і пропустити машину на розвантаження, аби лиш не утворювалися стихійні звалища навколо полігону ТПВ. Тим, хто зацікавлений офіційно вивозити сміття на уманський полігон твердих побутових відходів треба звернутися до КП «Комунальник»,  на вул. Ш.Алейхема, 30 і придбати спеціальний талон. Вартість вивезення 1 м.куб. сміття для населення становить 18 гривень. Детальну інформацію можна отримати за телефоном 3-32-41

 

 

Довідково: уманський полігон ТПВ експлуатується з 1947 року та займає площу 29,21 га. Обсяг відходів, накопичений протягом експлуатації сміттєзвалища, складає 1570 тис. тонн, що становить близько 89% завантаженості об’єкту. В середньому за рік на сміттєзвалище завозиться для подальшого захоронення 44 тис. м3 ТПВ.

Прочитано 211 разів Останнє редагування Вівторок, 01 серпня 2017 08:07
Back to Top