Четвер, 06 липня 2017 14:11

Музика на вулиці і в серці

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

 

Все частіше на вулицях Умані можна почути «живу» музику і поспілкуватися з виконавцями, які «несуть своє мистецтво в маси». Це гарна ознака, адже вулична музика - явище, яке розвинене переважно у великих містах, де є люди, здатні почути, зрозуміти і достойно оцінити мистецтво. Музичне розмаїття характеризується як різноманітністю стилів, музичних інструментів, віком виконавців, так і цілями, які вони переслідують, виходячи на вулицю. Концентрація вуличної музики в Умані спостерігається переважно в парку «Софіївка» та в центральному парку міста, однак музикантів можна почути і зустріти на базарі та в інших людних місцях.

Важливо, що якість вуличної музики досить висока, адже в Умані чи не 80% населення мають початкову й спеціальну музичну освіту завдяки музичним школам, музичному училищу та педагогічному університету. Отже, і слухачі досить вимогливі. Тому, перш ніж винагородити виконавця, вони прагнуть отримати справжнє естетичне задоволення.  Щодо музикантів, то, як вони самі визнають, конкуренції між ними немає, і їх виступи - явище поки що більше випадкове, ніж регулярне, та й мета у кожного різна: хтось заробляє у такий спосіб гроші, а хтось практикується, або відводить душу і відпочиває після важкого робочого дня.

Дуже показово, що завдяки уманським ентузіастам з проекту «Третя Течія» наше місто цьогоріч вдруге стало учасником міжнародного музичного волонтерського проекту «День вуличної музики» (Street Music Day).  Суть ідеї проста – щорічно в третю суботу травня сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів і напрямків виходять на вулиці свого міста, щоб наповнити його звуками всіляких музичних інструментів, голосів, радістю та добром. 20 травня 2017 року Умань була одним із 40 міст України, в якому пройшов «День вуличної музики».

Вечір 30 червня подарував всім відвідувачам центрального скверу концерт сучасної української «молодої» музики. Уманські музичні гурти «КаРаВаН» і «The Crystal Jam» представили слухачам свої авторські пісні, залучали присутніх до танцювальної активності і співали разом.

Як зауважили організатори проекту «Третя Течія» Роман Остропольський і Роман Малохович, сьогодні вони готові допомогти влаштувати відкритий живий виступ тим аматорським гуртам і виконавцям, які серйозно ставляться до музики. В Умані надзвичайно багато талановитих «домашніх» музикантів, а вийти на вулицю наважуються не всі, тому Романи можуть «підсилити» своєю апаратурою і допомогти зібрати аудиторію. А ще запрошують уманчан брати участь у творчих музичних зустрічах і тематичних вечорах, які організовує «Третя Течія». Для когось це буде просто приємне враження, а для когось справжній майстер-клас. Так, найближча музична подія відбудеться 7 липня у «Фортеці»: вечір блюзу та рок-н-ролу з Daniel Jeanrenaud & Max Tavrichesky.

 

Довідково: Денієл Жанрено – француз, представник світового рок-н-рольного руху. За 40-річну музичну кар’єру об’їхав з концертами половину земної кулі. Має широкий діапазон стилю та власну пісенну енциклопедію, майстерно володіє гітарою. В Умані відбудеться спільний концерт з українськими музикантами. 

Також організатори музичних перформансів прогнозують ще багато музичних сюрпризів. Так, серед інших гучних подій літа уманчан порадують:

Макс Таврічеський – український музикант, людина-оркестр (7 липня з 18:00 у центральному парку) з композиціями в стилі блюз;

Кіт Данн (Keith Dunn) – американський співак, автор пісень, продюсер і виконавець (губна гармоніка), представник жанрів блюз і соул (серпень);

«LeBasour» – італійській гурт, який грає альтернативний рок або, як ще вважають, електро-поп-рок (серпень).

Щоб не втратити нагоди почути живу якісну музику, уманчанам рекомендують  слідкувати за оновленням на сторінках Романа Остропольського і Романа Малоховича в facebook та в групі «Третя Течія». Телефони для зацікавлених і молодих музикантів: (063)120-72-52; (063) 888-85-89. 

 

Прочитано 275 разів Останнє редагування Вівторок, 01 серпня 2017 08:10
Back to Top