П'ятниця, 23 червня 2017 06:30

Ласкаво просимо до Умані! Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Національний реєстр рекордів України 4 червня зафіксував найвищий highline (хайлайн) між кошиками двох повітряних куль. Висота - 660 м. Довжина проходу - 11м 40см. Герой – Станислав Панюта. Біля «керма» куль – «зубри» українського повітроплавання Сергій Скалько та Юрій Бейдик. Команда – Lucid Dreams Project. Фестиваль «Монгольф’єрія. Квітуча країна», Умань.

17 червня «The Balloon Journal», одне з найпопулярніших американських фахових повітроплавних видань, написало про цей рекорд: «…Станіслав Панюта йшов по хиткому канату на висоті 2165 футів над землею поміж двох куль, що пливли в небі над Уманню в Україні...»

Засновник повітроплавного товариства «Монгольф’єр», організатор фестивалю «Монгольф’єрія. Квітуча країна», пілот-повітроплавець з 1500 годинами польоту Сергій Скалько поділився своїми думками з приводу сьогодення і майбуття повітроплавання в Україні і в місті Умань.

«Роби для людей те, що ти вмієш робити найкраще» - таким принципом у житті керується пан Сергій, а тому в місто свого дитинства Умань повернувся за покликом душі, аби зробити те, що йому вже багато років поспіль вдається якнайкраще – організувати фестиваль повітряних куль. Сергій народився в родині військового льотчика, а до Умані щоліта приїздив до бабусі і дідуся, виріс тут і щиро вважає Умань рідним містом.

За прикладом батька, Сергій також закінчив військове льотне училище, пілотував літаки і вертольоти. Після закінчення служби намагався знайти себе в інших галузях, та все ж повернувся в небо – на повітряній кулі. І тут став першопрохідцем, адже в Україні повітроплавання  і досі практично знаходиться у початковому стані порівняно з сусідніми країнами. Сьогодні в Україні налічується лише 50-60 куль, тому головне завдання – популяризувати польоти на повітряних кулях, залучати до цього якомога більше людей різного віку.

 Пілоти хочуть не просто літати, але й спілкуватися між собою, обмінюватися досвідом, майстерністю, демонструвати свої навички іншим, а для цього потрібні фестивалі, яскраві небесні шоу-програми. Перший фестиваль «Монгольф’єрія» відбувся в Білій Церкві 2008 року. Щоправда, дощ і вітер тоді не дали змоги провести жодного польоту. Варто зауважити, що погода відіграє надзвичайно важливу роль у житті повітроплавців і часто коригує плани. Та в будь-якому випадку без відповідної погоди польоти не відбуваються, адже безпека пілотів і пасажирів – понад усе.

Завдяки гарній погоді з 2 по 4 червня уманчани стали свідками й учасниками міжнародного фестивалю повітряних куль «Монгольф’єрія. Квітуча країна» та Кубку Черкаської області з повітроплавання. 50 відчайдушних романтиків політали на повітряних кулях, сотні – розпитали, як це зробити наступного разу, а тисячі спостерігали кольорові кулі у ранковому і вечірньому небі. Свято уманчанам подарували 10 пілотів, 6 куль, 30 спеціальних гостей з України, Німеччини, Молдови. Місто дуже гостинно зустріло фестиваль. Учасники задоволені прийомом, доброзичливістю городян, розумінням та підтримкою місцевої влади, добрими умовами, що врешті і дало змогу виконати всі поставлені завдання та виконати рекорд України.

Тепер ми можемо запрошувати на наші заходи значно більше колег-повітроплавців з України і з інших країн, адже Умань і Уманщина надзвичайно красиві з висоти пташиного лету і це повинні побачити якомога більше людей. Наші пілоти є лідерами у формуванні громадської думки щодо міст і місцевостей, адже повітроплавці є першопрохідцями і їх висновки визначальні для багатьох туристів, особливо іноземців.

 Добре, що є розуміння міського голови Олександра Цебрія в тому, що повітряні кулі і наші організовані заходи сприятимуть подальшому туристичному розвитку міста. Окрема подяка фермерам, на чиї поля сідали кулі. Їх доброзичливість і цікавість, готовність надати допомогу приємно вразили. Дуже потішили діти. Вони дарували нам багато позитивних емоцій своїм щирим захопленням. Взагалі для повітроплавців надзвичайно важливо, коли їх чекають, розпитують, допомагають упоратися з обладнанням, цікавляться, фотографуються... адже це наша місія – дарувати людям небо.

Тому моя порада для всіх дорослих – не лінуйтеся, вставайте з диванів, беріть своїх дітей і йдіть з ними на фестивалі, цікаві атракції, показуйте їм кулі в небі і допомагайте мріяти про висоту, навчайте бачити навколо себе красиве і будьте щасливі разом!

Наступного разу ми плануємо зустрітися з уманчанами на День міста під час нового фестивалю з 3 по 8 жовтня. Наші пілоти вже готують нові сюрпризи, нові рекорди і нові повітряні шоу. Ми плануємо активно залучати уманчан і гостей міста до наших атракцій, адже небо дарує не зрівнянні ні з чим враження.

Ми будемо раді кожній допомозі і всім партнерам, хто хоче долучитися до повітроплавного фестивалю. Нам потрібні готельєри і ресторатори, паливні компанії і перевізники, адже це доволі затратний вид активності, проте він того вартий! І сьогодні мова йде не про бізнес-маркетинг і досягнення економічної користі, а про соціальний маркетинг: радість для дітей, добро сусідам, подарувати собі позитивний настрій і розкіш співучасті у спільній справі та знайомство з прекрасними новими людьми, не говорячи вже про політ на повітряній кулі.

У нас є великі плани на Умань. Ми розглядаємо можливість відкрити в місті свою базу і офіс Черкаської обласної федерації повітроплавання, навчити молодь керувати кулями і створити уманський екіпаж. І хто знає, можливо, незабаром ми побачимо повітряну кулю «Умань» з чудовим логотипом. Ми готові допомогти злетіти в небо всім, хто цього прагне! Нас легко знайти в соціальних мережах, звертайтеся, політаємо!

 Контакти: повітроплавне товариство «Монгольф’єр»,тел.: 063 450 60 50,  сайт: http://montgolfier.com.ua/ . 

 

Прочитано 298 разів Останнє редагування Вівторок, 01 серпня 2017 08:23
Back to Top