П'ятниця, 23 червня 2017 06:20

БУДИНОК «на плечах» СПІВВЛАСНИКІВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ОСББ. Ця не вельми милозвучна абревіатура все частіше зустрічається в лексиконі мешканців багатоповерхівок. Та й не одного списа останнім часом зламано навколо теми об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Дехто, поспіхом створивши ОСББ, вже й пошкодувати встиг за втратою звичної «жеківської парасольки» від будинкових негод. Інші ж з готовністю взялися нести тягар відповідальності за свою власність. Серед останніх – ОСББ «Європа-8», створене в будинку під восьмим номером по вулиці Тищика.

 

Початок знайомству з активом цього об’єднання поклав телефонний дзвінок мешканців до редакції з проханням публічно подякувати працівникам РЕУ. Будемо відвертими, нечасто трапляються подібні пропозиції. І не через несумлінність ремонтно-експлуатаційників. Найперша причина тому – наша звичка миттю скаржитися на невиконане і мляво дякувати за гарно зроблене тим, хто обслуговує наші будинки.

У цьому випадку, на переконання «європейців», дякувати є за що. Бо працівники РЕУ відповідально поставилися до всіх робіт, що передували підписанню важливого документа. Йдеться про акт приймання-передачі будинку від РЕУ у власність ОСББ.

Адже для того, щоб обраний співвласниками голова об’єднання залишив на документі свій автограф, ремонтно-експлуатаційному управлінню довелося звести нанівець найгостріші проблеми, що тривалий час не давали спокою мешканцям. У цьому переліку – ремонт одного з під’їздів, заміна в будинку каналізаційних труб й електрообладнання.

«АКАДЕМІКИ  ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ»

Особливе схвалення членів ОСББ отримала робота, ретельно та якісно виконана досвідченими електриками РЕУ №3 Станіславом Даровським  і Володимиром Омельченком. Цей колоритний дует майстрів електросправи заслуговує окремої уваги. Володимир Васильович (у червні він справляє 78 років!) – справжній рекордсмен: шість десятиліть трудового стажу, з них 54 – на одному місці.

Здається, за такий тривалий період, пов’язаний зі сферою ремонту та обслуговування, важко чимось здивувати «академіка електропроводки». Але й він, за власним визнанням, був приємно подивований солідним розміром отриманої від керівництва РЕУ новорічної премії. «Скільки живу, а таку винагороду одержав уперше!» – з неприхованим задоволенням ділиться ветеран.

Його колега і молодший напарник Станіслав Даровський теж має солідний стаж за плечима, але, як сам визнає, «до дідового рекорду мені далеко». І додає: «Щоб не дід, я б уже покинув роботу, та він не відпускає».

Цим чоловікам залюбки підкоряється електроенергія, якою живляться під’їзди, включно з підвалом. Проблема з електрикою всередині квартир – то вже не їхня турбота. Шкода, що це правило не завжди визнають окремі квартирні власники, докоряючи майстрам залізним радянським аргументом «ви зобов’язані».

Минулої осені перед тандемом електриків постало завдання замінити «пакетники» у вісьмох під’їздах по Пролетарській, 2. «Ці пенсіонери будуть півроку вовтузитися!» – з недовірою коментували початок робіт мешканці багатоповерхівки. А «хлопці», як їх називають колеги-співробітники, за дев’ять днів упоралися.

Уміння, дисциплінованість та відповідальність електриків давно оцінили й помітили мешканці будинку, про який ведемо мову. Відтак люди вирішили, що варто й надалі, вже в якості членів ОСББ, мати справу саме з цими надавачами послуг.

НОВАЧКІВ НАВЧАЮТЬ ДОСВІДЧЕНІ

Взагалі ж, розповідає голова «Європи-8» Аліна Кулик, їхня виборна інституція вже уклала угоди з кількома постачальниками послуг. Ця процедура відноситься до переліку обов’язкових дій на старті діяльності ОСББ. А ще ж на плечі голови та її найактивніших помічників упало стільки організаційних питань вкупі з численними паперами, що не кожен і витримає. Та «європейці», попри нерозуміння навіть декого з мешканців («ми ж гроші здавали, а ви їх на папір витратили»), не скаржаться. Навпаки, дякують тим, хто допомагав, консультував, сприяв. А те, що довелося не один кілометр зміряти від однієї офіційної установи до іншої, нічого не вдієш: так велить закон – народжується нова інституція.

Час від часу зверталися за підказкою та консультацією й до голови об’єднань багатоповерхівок по Богуна, 7 та 9 Галини Рафікової. Галина Микитівна звикла до таких прохань, адже їхній «Світанок» став одним з перших у місті ОСББ ще в 2005 році. Сусіди з дев’ятого будинку прискіпливо приглядалися до самостійного господарювання співвласників та й собі створили об’єднання «Світанок-Умань», обравши головою все ту ж Рафікову. І було за що, адже з початку «світанкової» діяльності будинок №7 і покрівлю нову отримав, і вікна пластикові, і навіть відмостку, до якої чотири десятиліття ніхто не торкався. Нині 78-річна Галина Микитівна шукає серед мешканців активних і молодих, аби передати їм будинкову «булаву». Сама ж завжди готова підказати й порадити.

З перших липневих днів вирушає у самостійне плавання й «Європа-8». Ніхто й не сподівається, що той шлях буде позбавлений побутових рифів. Важливо навчитися їх долати – вчасно і вміло.

 

Людмила СЛОБОДА

Прочитано 273 разів
Back to Top