П'ятниця, 23 червня 2017 05:41

ГОЛОВНИМ СКАРБОМ ЖИТТЯ Є ЗДОРОВ’Я

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

 

18 червня медичні працівники України відзначають своє професійне свято. Напередодні, 8 червня, парламентарі ухвалили перший законопроект на шляху медичного реформування країни.

 

В умовах складного перехідного періоду здоров’я уманчан оберігають 287 лікарів, з них чотири заслужених лікаря України: кардіолог Василь Захаренко, травматолог Володимир Коник, стоматолог Раїса Мельник, лікар Дмитро Пустовіт. У восьми медичних закладах міста несуть цілодобову вахту 691 молодший спеціаліст та 304 працівника іншого медичного персоналу. В стаціонарах Умані за рік лікується більше 16 000 хворих з міста та прилеглих районів, проводиться 4200 хірургічних операцій. Практично 90% стаціонарної допомоги населенню надається жителям міста за місцем проживання.

В Умані фінансування галузі охорони здоров’я здійснюється за пріоритетним принципом.

Плановість розвитку медицини в місті забезпечує Програма економічного і соціального розвитку м. Умань, головна мета якої полягає в поліпшенні якості медичних послуг і стану здоров’я населення шляхом реалізації державних і регіональних медичних програм. У 2017 році завдяки розумінню та підтримці депутатського корпусу Уманської міської ради, особистій позиції міського голови Олександра Цебрія вдалося профінансувати закупівлю медикаментів хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, онкологічні захворювання, цукровий діабет, туберкульоз, рідкісні захворювання, хворим з нирковою недостатністю, а також зубне протезування ветеранів і прирівняних категорій. З квітня виписано 8 176 рецептів 3 845 хворим, із яких аптечними закладами відпущено 5 282 рецепти на суму 146,5 тис.грн. за Державною програмою реімбурсації ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальну астму.

Завершено реконструкція приміщень інфекційного корпусу лікарні № 3, що знаходиться на провулку Проїжджому, 5, де створені сучасні умови для перебування хворих і роботи медичного персоналу. Триває робота з облаштування двох амбулаторій сімейних лікарів у мікрорайонах міста.

Більше 3 тисяч уманчан пройшли обстеження офтальмологами Київської академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика на базі КП «Уманська міська лікарня», проведено 50 операцій із заміни очного кришталика.

Додатково виділені кошти з міського бюджету дозволили забезпечити безоплатність пологів в Уманському пологовому будинку, виділено кошти на придбання сучасного УЗД апарату, триває процедура відкритих торгів на придбання сучасного флюорографа.

Кошторисом бюджету по закладах охорони здоровя проведені всі розрахунки по оплаті медикаментів та заробітної плати медичним працівникам.

АННА БОНДАР (старша медична сестра фізіотерапевтичного відділення КП «Уманська міська лікарня»): «Цього року ми отримали нове обладнання, придбане за кошти міського бюджету. Зокрема, апарат комбінованої дії магнітоквантової терапії МИТ МТ. Це один з найновіших і широковживаних апаратів, які дуже ефективні при лікуванні багатьох хвороб. Вперше за 25 років роботи кабінету придбано прилад для електрофорезу та інших варіантів електролікування імпульсним або постійним струмом – МИТ-ЕФ2. Пацієнти задоволені хорошим лікувальним ефектом процедур, а медики відзначають багатофункціональність, надійність і простоту у використанні. Закупівля нового обладнання дала змогу скоротити черги та значно збільшити кількість пацієнтів, які отримують процедури, та їх якість. Не менш важливо і створення комфортних умов для роботи персоналу, проведення ремонтів у приміщеннях. Окрема подяка від персоналу за ремонт парафінонагрівача й обладнання підсобних кабінетів. Всі послуги фізіотерапевтичного відділення залишаються безкоштовними для уманчан, а їх спектр – на рівні кращих санаторних закладів. Більше 6 тисяч мешканців міста протягом року скористалися послугами фізкабінету».

ОЛЕКСАНДР СОКОЛЕНКО (завідуючий інфекційним відділенням Уманської міської лікарні № 3): «За останні 3 роки в інфекційному відділенні зроблено на 90% більше відновлювальних робіт і капітального ремонту, ніж за всі роки існування установи. В умовах злиття дорослого та дитячого відділення було важливо розділити прийомний покій. Тепер ми маємо можливість приймати одночасно роздільно двох пацієнтів, щоб хворі не контактували між собою. Вдалося відділити вікно прийому передач від зони санітарного обробітку пацієнтів, а найголовніше – за всіма вимогами та стандартами організовані бокси з розділеними автономними палатами. Ремонти приміщень ще тривають, але 80 % пацієнтів інфекційного відділення вже отримують стаціонарну медичну допомогу в нормальних побутових умовах, що, в свою чергу, лише сприяє швидшому одужанню».

ЛЮДМИЛА ГУТ (лаборант відділу лабораторної діагностики СНІДу відділення заготівлі та переробки крові Уманської міської лікарні №3): «Лише 3 лабораторії в області здійснюють лабораторний аналіз сироватки крові донорів, вагітних та осіб групи ризику. Наша лабораторія займається обстеженням донорів і груп ризику на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс. Ми обстежуємо пацієнтів з Умані та 6 прилеглих районів: Жашківського, Тальнівського, Маньківського, Монастирищенського, Уманського та Христинівського. Протягом минулого року 23 352 особи були обстежені на ВІЛ. Відділення забезпечене сучасним обладнанням, яке дозволяє робити складні точні дослідження. Ми працюємо на українських і французьких тест-системах. За кошти міського бюджету в 2017 році придбали низькотемпературну морозильну камеру, що дуже зручна у використанні та служить для архіву донорської крові».

ІВАН ОЛЕКСІЄНКО (завідуючий акушерським відділенням Уманського пологового будинку): «Сенс нашої роботи – допомагати людям. Наш акушерський стаціонар – потужний заклад ІІ рівня надання акушерської допомоги. Він спроможний надавати акушерську допомогу 1-1,5 тис. жінок за рік. Створені належні умови надання якісної допомоги: функціонують 40 ліжок, два акушерські відділення, відділення патології вагітних, 15 палат спільного перебування матері та дитини, чотири індивідуальних пологових зали. Постійно чергування несуть два акушери-гінекологи, неонатолог і анестезіолог. Готовність до надання оперативної акушерської допомоги становить 7-15 хвилин. Впроваджуємо сучасні пренатальні технології, ми вкотре підтвердили статус «Лікарня доброзичлива до дитини». Породіллі дуже задоволені тим, що медикаментозне забезпечення пологів повністю взяла на себе міська влада. В нас створені всі умови для виходжування новонароджених дітей, є все апаратне забезпечення, молоді перспективні фахівці, які люблять свою професію.

Всього в Умані, за даними статистики, в 2016 році з’явилося на світ 773 немовлят, а у 2017 році вже прийнято 315 пологів».

 

МИКОЛА ВАСИЛЬЧУК (головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»): «Бажаю всім жителям міста залишатися завжди здоровими, а в разі необхідності звертатися по допомогу та мудрі поради в «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Лікувальний заклад створено рік тому, сьогодні працює 6 сімейних амбулаторій, маємо 230 штатних посад, з яких частина не заповнена і ми запрошуємо лікарів загальної практики до нас на роботу. Нині наші лікарі надають допомогу всім 86 тисячам уманчан: і дітям, і дорослим. Завдяки міській владі нам вдалося придбати електрокардіографи, кожен кабінет, кожен лікар загальної практики забезпечений глюкометром. Робота із закупівлі обладнання триває. За кошти міського бюджету було профінансовано 486 тис. грн. на медикаменти для пільгових категорій громадян. Було закуплено ліки невідкладної допомоги, вакцини, туберкулін на 458 тис. грн. З квітня 2017 року заклад розпочав роботу по реалізації державної програми «Доступні ліки», за якою очікується видача рецептурних форм на суму понад 1 млн.100 тис. грн. Зараз розробляється документація на капітальний ремонт 4-ї амбулаторії за адресою вул. Незалежності, 57. Реалізація цього проекту дозволить мати медичну амбулаторію європейського зразка, де буде надаватися допомога за всіма протоколами. Плануємо капітальний ремонт будівлі поліклініки. Звичайно, що є багато питань і проблем, але разом з міською владою, громадою міста ми їх обов’язково вирішимо на користь уманчан, надання людям якісних медичних послуг».

Прочитано 421 разів
Back to Top