П'ятниця, 23 червня 2017 05:37

НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДИ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

У червні виповнюється 25 років утворення Асоціації міст України.

 

Активна робота уманської міської громади та її очільника Олександра Цебрія в складі АМУ, з нагоди 25-річного ювілею організації, за поданням керівних органів Асоціації відзначена почесною грамотою Верховної Ради України та іменним годинником. У розпорядженні зазначається, що відзнака вручається за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність і високий професіоналізм. У своєму слові-відповіді міський голова Умані Олександр Цебрій зазначив, що лише спільними зусиллями влади та громади, кожного українця можна здійснювати розвиток місцевого самоврядування. Мер запевнив, що Умань і надалі залишатиметься активним членом Асоціації, а також від імені Уманської міської ради та виконавчого комітету побажав АМУ плідної співпраці з усіма містами України, професійного росту та вдалих проектів на благо розвитку територіальних громад.

Умань – одне з перших міст країни, які увійшли до складу Асоціації міст України і є сьогодні базовим із запровадження новацій у галузі соціального захисту населення, виконання повноважень держархбудконтролю в територіальній громаді, поріднення з закордонними містами.

Уманчани в складі АМУ отримують консультації та рекомендації з питань подальшого розвитку місцевого самоврядування, захисту прав і законних інтересів територіальних громад, зміцнення інфраструктури міського господарства, надання високоякісних громадських послуг, охорони громадського порядку, поліпшення екологічного стану, охорони здоров'я, розвитку національних та культурних традицій, підготовки кадрів і з інших питань передового муніципального досвіду. Використовуючи одну з основних представницьких функцій АМУ, міський голова Умані Олександр Цебрій разом з колегами з інших українських міст має змогу регулярно інформувати центральні та регіональні органи державної влади, громадськість про проблеми місцевого самоврядування, проблеми міст, брати участь у розробці законів України, шукати і знаходити шляхи вирішення цих проблем. Серед останніх прикладів спільної ефективної роботи є збереження профтехосвіти та передача навчальних закладів до комунальної власності міст-обласних центрів, захист прав органів місцевого самоврядування щодо компенсації перевізникам витрат на пільгові перевезення, повернення частини акцизного збору до місцевих бюджетів.

23 лютого 2017 року Олександр Цебрій підписав Меморандум про співпрацю між Уманською міською радою та Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Це дасть нові можливості забезпечення населення міста доступним житлом, сприяння розвитку місцевого самоврядування та будівельної галузі. Завдяки цьому проекту вже два уманчанина – учасника АТО – скористалися пільговим довготерміновим кредитуванням на будівництво та придбання житла, ще двоє виявили бажання скористатись програмою.

ДОВІДКОВО. Асоціації міст України – всеукраїнська недержавна організація, заснована в червні 1992 року. Нині в складі Асоціації працюють 615 територіальних громад. Головна її мета– захист законних прав та інтересів міст-членів АМУ в органах державної влади, підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні.

 

 

 

Прочитано 242 разів
Back to Top