Понеділок, 22 травня 2017 05:27

ВОДОПРОВІДНІ ЛЮКИ: альтернатива є

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ПЕРСПЕКТИВА

ВОДОПРОВІДНІ ЛЮКИ: альтернатива є

 Пригадується жахлива історія з малюком, який під час прогулянки опинився у каналізаційному колекторі, впавши туди через оголений після викрадення люка отвір. Трагічний випадок стався уже на пригадую в якому з українських міст чи містечок, бо міг би бути де завгодно: викрадення металевих кришок колодязних люків повсюди стало невиліковною хворобою.

Апелювання до свідомості безвідповідальних громадян, а якщо називати речі своїми іменами, - до безсовісних крадіїв, не дає бажаного результату, тому доводиться шукати інші шляхи виходу із небезпечної ситуації. Саме до пошуку варіантів, альтернативних люкам-претендентам на вартісний вторчормет, вдалися на комунальному підприємстві «Уманьводоканал».

Краще про це розповість його керівник Юрій ТОКАРЄВ.

 

- Усім свідомим громадянам зрозуміло: крадії колодязних люків не тільки ставлять під загрозу здоров’я і навіть життя уманчан та цілісність їхніх транспортних засобів, а й наносять матеріальну шкоду КП «Уманьводоканал». Адже для усунення проблеми ми витрачаємо кошти, які не передбачені тарифом, відтак  понесені витрати лягають на плечі самого підприємства. Водоканал вимушений самостійно виготовляти залізобетонні плити  для оперативного накриття колодязів, кришки яких були викрадені або пошкоджені транспортом.

Використання залізобетонних плит - найдешевший та найшвидший вихід із ситуації, при цьому використовуються вони переважно в місцях, де неодноразово відбувались крадіжки кришок, виготовлених з металу. Хочемо зазначити, що накриття колодязів залізобетонними кришками (плитами) – це тимчасове явище, оскільки в перспективі водоканал планує облаштувати колодязі пластиковими кришками - вони не становлять інтересу для крадіїв, зручні, не дорогі для закупівлі та повністю виконують необхідні функції.

Нинішнього квітня розпочаті роботи із заміни аварійних кришок люків. Працівники «Уманьводоканалу» вже  відремонтували чотири водопровідних та каналізаційних колодязі по вулиці Європейська. Проведено ремонт та встановлено сучасні армовані пластикові кришки на проїжджій частині перехрестя Європейська-Велика фонтанна, перехрестя Європейська-Тищика (поблизу будинку № 23 по вулиці Тищика), а також біля будівлі за адресою Європейська, 76А.

 Роботи із ремонту та заміни кришок люків водопровідних та каналізаційних колодязів будуть продовжені й надалі.

Прочитано 219 разів Останнє редагування Понеділок, 22 травня 2017 05:42
Back to Top