Понеділок, 24 квітня 2017 05:33

МАНДРІВКИ БЕЗ БАР’ЄРІВ

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

НОВАЦІЯ

МАНДРІВКИ БЕЗ БАРЄРІВ

 

Можливі не тільки за кордоном, а й у нас, переконана Ліана РОДНІКОВА - керівник новоствореного відділення у структурі Уманського управління праці та соціального захисту населення

 

Відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму – таку назву має новостворена ланка, покликана залучити до принад туристичних подорожей осіб з інвалідністю. При допомозі Ліани Василівни, яка встигла набути неабиякого досвіду турменеджера перш за все на стежках сільського «зеленого туризму», спробуємо осягнути передбачені інклюзивністю завдання й перспективи.

- Інклюзивність – яке понятійне значення цього слова?

- Запозичене з англійської, воно передбачає врахування інтересів усіх членів суспільства, незалежно від стану їх здоров’я та соціального статусу, можливість залучення до суспільного середовища осіб з інвалідністю. У розвинених зарубіжних країнах інклюзивний туризм активно включає їх у всі процеси життєдіяльності сучасного світу. В нашій державі цей прогресивний метод робить свої перші кроки, а Умань прагне однією з перших в Україні надавати можливості таких послуг для населення – завдяки новаторству нашого керівника Галини Кучер, її вмінню впроваджувати все прогресивне.

- Чи має ця потрібна справа законодавчу підтримку?

- У Верховній Раді рік тому зареєстровано законопроект щодо інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму. Поки він вивчається та обговорюється у комітетах, ми випереджаємо депутатів і йдемо в ногу з вимогами часу. Адже в державі з’явилась нова категорія інвалідів - учасники АТО та переселенці, для яких інклюзивний туризм може стати потужним засобом реабілітації, в тому числі психологічної, можливістю якнайшвидшого повернення до соціуму.

На жаль, у своїй більшості ці люди далекі від історії України, від пам’яток, яких є чимало на Черкащині й Уманщині. Тим часом у нас протягом шести років створювалися маршрути внутрішнього туризму, в тому числі сільського – «зеленого». Вони дозволяють за незначні кошти, з використанням мінімуму часу отримати позитивні емоції, пережити радість спілкування з природою, відчуття абсолютного спокою і насолоди, чого так не вистачає міським жителям у буденному щоденні.

- Що потребує невідкладного вирішення?

- Наші люди з інвалідністю поки що мало підготовлені до подорожей. Тому ми покроково повинні викликати в нашого клієнта бажання до активного способу життя через подорожі та екскурсії. Великою завадою на цьому шляху є неякісні дороги, які з’єднують чудові цікаві місця.

Сказати, що немає відповідного транспорту, - теж не сказати нічого. Оскільки серед наших туристів можуть бути й інваліди-візочники, всі об’єкти культури, історичні місця повинні виконувати вимоги законодавства про вільний до них доступ. А це теж проблема.

- Але ж далеко не все у вашій новій справі пронизане проблемами!  Уже визначені маршрути інклюзивного туризму?

- Так, і їх можна порівняти з коштовним українським намистом, де кожна намистина – унікальний продукт, створений або громадою села, або творчою людиною, або неповторним куточком природи, який надихає на подальше життя у наші непрості дні, лікує.

Чи бачили ви, як цвіте льон? Чи бажаєте вивчити танок з вінками на голові? Скуштувати свіжоспечений хліб з медом та молоком? Тоді вам до нас! – так говорить фахівець відділу інклюзивного туризму, залучаючи до нового виду реабілітації людей з особливими потребами.

Ми вже запланували цікаві маршрути для уманчан. У першу чергу – до краєзнавчого музею, де покажуть історію виникнення українського костюма з майстер-класом по в’язанню жіночих головних уборів, де отримаєте незабутні враження від перевдягання у вбрання минулих століть.

На травневі свята та літні відпустки відділення інклюзивного туризму пропонує провести дні сімейного відпочинку на березі Південного Бугу. Споглядати мальовничий річковий пейзаж, ловити рибу, варити юшку, збирати суниці та гриби – багатогранний відпочинок та оздоровлення всього за 50 кілометрів від нашого міста. Бажаєте більшого комфорту? Він є в реабілітаційному центрі в селищі Кароліна Богаз біля Чорного моря: спортивний та дитячий майданчики, басейни, послуги профілакторію.

У травні побуваємо також біля святих православних місць, розташованих на Уманщині. Розробляються й нові інклюзивні маршрути. Всіх, хто потребує реабілітації, релаксу, емоційного наповнення під час подорожей, запрошуємо до співпраці. Контактний телефон 0974117886.

 

Спілкувалася Людмила СЛОБОДА

Джерело: http://ridna-uman.com.ua/index.php/pro-nas/hazeta-ridna-uman/item/232-vipusk-16-20-vid-22-kvitnya-2017-r 

Прочитано 294 разів Останнє редагування Середа, 03 травня 2017 07:15
Back to Top