Вівторок, 18 квітня 2017 06:04

БІЙ «НІЧИЙНИМ» СМІТНИКАМ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

БЛАГОУСТРІЙ

БІЙ «НІЧИЙНИМ» СМІТНИКАМ

Вкотре оголосили працівники ТОВ «Екоклінер». Їх підтримують свідомі містяни, укладаючи договори на вивезення великогабаритних відходів

- Документи на обслуговування підписали з нашим підприємством поки що 449 жителів Умані, - інформує керівник «Екоклінера» Ігор Сокур. – На перший погляд, надто мала кількість (лише 0,5 відсотка від числа всіх жителів) для оптимістичних прогнозів. Але ж вдалося зрушити справу з мертвої точки!

Прошу перерахувати в газеті вулиці та провулки, де мешкають справжні поборники чистоти. Вони вже уклали угоди і заплатили за вивезення гілля, листя та інших відходів, що відносяться до великогабаритних. Це жителі вулиць Незалежності, Тищика, Успенської, Шевченка, Стуса, Великої фонтанної і Малофонтанної, Щербаківського, Крамаренка, Залізняка, Інтернаціональної, Демуцького, Гоголя, Громова, Воїнів-інтернаціоналістів, Володимирської, Малої садової, Новософіївської, Олександрівської; вулиць і провулків Республіканських, Садових, Молокова, Горького, провулків Аркаса і Пожарського Дмитра.

Дала певні плоди і копітка робота «екоклінерівських» менеджерів, які ходять з двору в двір, пояснюючи людям прописну істину: і за «великогабаритку» (відходи, розміри яких перевищують 50х50 см), і за ремонтні побутові відходи потрібно платити ОКРЕМО.

Вартість, як на нинішні ціни, взагалі символічна – 96 копійок на місяць з особи, 11 грн. 52 коп. у рік. Чому ж більшість із нас, прагнучи до Європи, у поводженні зі сміттям чинить по-дикунськи: «Краще викину подалі з очей, ніж платитиму кілька гривень за вивезення»? Питання риторичне.

А терикони цегли, піску, мішків з-під цементу, інших будівельних відходів на горезвісних «стихійках»? За розмахом купи купезної сміття помітно, що люди, які будують-ремонтують, далеко не бідні. А коштів на вивезення мотлоху чомусь «не вистачає»… Немає, приміром, 6 гривень, щоб законно вивезти на сміттєвий полігон замінене на пластикове старе вікно, чи 10 гривень для вже непотрібних дверей або унітазу, або п’ятигривенника, щоб позбавитися «зношеного» шиферу.

Отож і доводиться оголошувати бій «нічийним» смітникам за міські бюджетні кошти, відриваючи їх від набагато нагальніших потреб. З початку нинішнього року «Екоклінер» уже ліквідував 20 стихійних сміттєзвалищ у місті – вивіз 313 м куб. великогабаритних і 93 м куб. ремонтних відходів. Разом це 50 «зілівських» вантажівок!

І навіть прибираючи щодня сліди «діяльності» екологічних вандалів, колектив «Екоклінера» вірить у свідоме ставлення громади до боротьби зі стихійними сміттєзвалищами. Бо й справді: кого з нас не дратують купи непотребу в дворі, парку, біля річки, на узбіччі дороги? Та неприємний парадокс у тому, що чималу лепту до цієї брудної справи вносимо ми самі…

 

Людмила СЛОБОДА

Джерело: http://ridna-uman.com.ua/index.php/pro-nas/hazeta-ridna-uman/item/227-vipusk-15-19-vid-15-kvitnya-2017-r 

Прочитано 328 разів Останнє редагування Вівторок, 18 квітня 2017 06:44
Back to Top