Вівторок, 30 серпня 2016 20:59

Умань запрошено до участі в European Heritage Days (Дні європейської спадщини)!!! Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З 2010 року Львів підтримує цю ініціативу.

В рік відзначення 400-ліття першої писемної згадки, на запрошення Львова, Умань приєднується до міжнародного культурного проекту!

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ


European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня у 50 країнах. Ц
е час, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Протягом вересня в кожній країні Європи проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип — не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей.

ІДЕЯ


«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже
33 роки активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік безкоштовно відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ


Львів – перше українське місто, яке бере участь у European heritage days та активно запрошує й інші міста України до участі в ініціативі. У 2016 році  Дні пройдуть 24 – 25 вересня під гаслом "Сади і парки Львова: жива історія міста". Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто - це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців. В рамках святкування передбачено безкоштовні екскурсії містом, парками та садами Львова, ознайомлення з об’єктами, які зазвичай недоступні для загального огляду. Всі заходи у Львові здійснюються Львівською міською радою у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні європейської спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема, в Києів, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні. Слідкуйте за оновленням інформації на сайті: www.lviv.travel або на фейсбук-сторінці Днів у Львові.

 У 2016 році приєднатися до міжнародного культурного проекту «Дні європейської спадщини» запрошено Умань.

У відповідь на пряму двосторонню зацікавленість у співпраці, проведений ряд зустрічей та перемовин з боку міського голови м.Умані, Олександра Цебрія з адміністрацією міста Львова, та високу оцінку туристичного потенціалу нашого міста, у 2016 році Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради запросило Умань приєднатися до міжнародного культурного проекту European heritage days.

Гасло участі Умані в ДНЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ: «Умань: місто-сад у серці України».

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДНІВ:

·         Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;

·         Перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;

·         У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;

·         Відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;

·         Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;

·         Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі;

Організатори запрошують активних, креативних, привітних та комунікабельних людей  стати волонтером на заході «Дні європейської спадщини 2016», який відбудеться в Умані  24-25 вересня 2016р. Ви  можете вже сьогодні приєднатись до команди організаторів та проявити свої організаційні навики у формуванні та наповненні програми заходу; стати волонтером-координатором під час цікавих екскурсій у закритих або маловідомих місцях Умані, а якщо Ви вважаєте себе добрим фото- чи відеооператором – долучитись для фото- та відеозйомки екскурсій під час заходу!

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити форму: https://docs.google.com/forms/d/1HULCzRuXFXj-dxy-5rW_3eTeQzOWb4xsBUsc-z-yraw/prefill#responses

Або написати листа на електронну пошту:  ehduman2016@gmail.com

Заявки приймаються до 16 вересня 2016р.

 

 

 

Прочитано 959 разів Останнє редагування Вівторок, 30 серпня 2016 21:22
Детальніше в цій категорії: « Пожежу вдалося загасити НАШІ ДІТИ »

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top