Понеділок, 23 липня 2018 12:58

КАРТИНИ, СКЛАДЕНІ З ПРОМЕНІВ СОНЦЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Відразу три приємні події зібрали під склепіннями картинної галереї шанувальників творчості Івана Сердюка - шанованого уманчанина, художника-педагога, знаного своєю творчістю далеко за межами України. Минулого тижня тут відкрилася персональна виставка творів і виробів самобутнього

майстра – члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Крім того, Іван Сергійович презентував щойно виданий альбом «Інтарсія соломкою. Малярство». А ще митець зробив чудовий дарунок краєзнавчому музею, який стане важливою частиною його фондової колекції, передавши 31 власну роботу українського народного малярства.

Цей щедрий жест талановитої руки нашого земляка дещо затьмарив іншу знакову для Івана Сердюка подію – презентацію розкішного альбому, в якому зібрано й упорядковано його творчі роботи, майстерно виконані в техніках інтарсії та малярства. Ця книга, що на сотні сторінках вмістила репродукції багаторічного творчого доробку майстра,відкриває перед нами неповторний світ народних картин з народного життя.

- Часто запитують мене: звідки черпаю натхнення для своєї творчості? Маю для цього невичерпну криницю і назва їй – багатюща культурна спадщина, залишена нашими предками. Її шліфував віками український народ, який зумів донести нам велике фольклорне надбання, чистоту рідної мови і своїх помислів, - пояснює Іван Сергійович Сердюк.

- Всі картини Івана Сергійовича дихають сонячним промінням, - вважає його колега, заслужений майстер народної творчості України Олена Поліщук. – Дивишся на його роботи і надумку сплива- ють слова: «Сонячний день, велика рідня. Сонячний день, мама жива.

Сонячний день, рідне село. Як же давно все це було». Я часто відвідую виставки,але таких потужних за змістом робіт уже зараз мало. Тому їх треба рекламувати,зробити постійну експозицію, виховувати на них наших дітей.

Це чудово, що поціновувачі творчості Івана Сердюка тепер можуть споглядати його картини не лише на виставці,а й у випущеному на високому поліграфічному рівні (видавничо-поліграфічний центр «Візаві») альбомі. Непростий шлях проліг до того щасливого моменту, коли автор узяв до рук втілену у фарби й папір свою давню мрію. Адже це не тільки унікальна за змістом, а й дороговартісна річ. Тому самотужки її випустити художникові було не до снаги.Аби допомогти талановитому землякові, до пошуку коштів долучилися колеги по мистецькому цеху, друзі і знайомі.

Наш часопис теж минулої осені присвятив темі підготовки альбому «Інтарсія соломкою. Малярство» публікацію, в якій закликав уманську громаду долучитися до цієї благородної справи.

- Меценати знайшлись, хоча й дуже мало. Та я їм щиро вдячний, бо без благодійників не зміг би реалізувати цей проект, - ділиться художник.

Самому ж Іванові Сергійовичу дякувала від імені громади заступник міського голови Жанна Лозінська за те, що фондова колекція краєзнавчого музею збагатіла на 31 художню картину, вона вручила поважному земляку Подяку міського голови. Збагатіла не тільки музейна колекція – збагатіли духовно всі ми. Тож цінуймо людей, які мають талановиті руки і щедру душу. 

Понеділок, 23 липня 2018 12:48

БЛАГОДІЙНІ ІНІЦІАТИВИ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

«Допомагаємо людям і реалізовуємо ініціативи, спрямовані на вирішення соціальних проблем» - під таким гаслом зустрів недавно триріччя свого створення Фонд родини Нечитайло. Торік при допомозі цієї благодійної організації та її керівника Вікторії Миколаюк в нашій області було реалізовано партнерський проект «Соціальні перевезення Черкащини», завдяки якому наше місто отримало спеціально обладнаний сучасний автомобіль з підйомною платформою вартістю 1,2 млн. грн. для перевезень осіб з інвалідністю.Під час недавньої зустрічі з керівником Фонду міський голова Олександр Цебрій подякував за підтримку та вагому участь у надважливій справі з вирішення соціальних проблем. Зі свого боку Уманська міська рада виконала партнерськізобов’язання та виділила кошти для виготовлення реєстраційних документів на автомобіль, сплатила податки у розмірі 60 тис.грн.

Крім того, до штату відділення соціальної допомоги вдома Центру соціальних послуг було додатково введено посади диспетчера, водія та соціальних робітників. Той факт,що за час реалізації проекту майже 2 тисячі осіб вже скористались послугою «Соціальні перевезення

Черкащини», свідчить про її актуальність. А також про необхідність реалізації другого етапу вищеназваного проекту, про що вели мову очільник міста і керівник благодійної організації під час зустрічі. Завдяки благодійній ініціативі та спільному фінансуванню до кінця року для потреб Умані буде закуплено і обладнано усім необхідним ще один спеціалізований автомобіль.

Наше місто одним з перших було рекомендовано благодійній організації «Фонд Родини Нечитайло» для тісної співпраці. І досвід партнерства підтверджує правильність цього вибору.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Загальноприйнятої європейської практики «розписування» доріг у нічний час, що дозволяє мінімізувати незручності як для учасників дорожнього руху, так і для виконавців робіт,дотримуються комунальники. До того ж, за відсутності транспорту фарба встигає якісно висохнути на вистиглому без сонця покритті.

З 15 липня в Умані почали оновлювати дорожню «геометрію». На послуги з нанесення та відновлення дорожньої розмітки місто виділило понад 600 тисяч гривень. Шляхом відкритих торгів обирали підрядника, яким виявилося підприємство «Дорсервіс Україна».

Як зазначає замовник – міський відділ житлово-комунального господарства, підрядник планує виконати на дорогах вузьку суцільну та переривчасту лінії, акцентувати місця зупинки транспортних засобів – стоп-лінія та місця, де водій зобов’язаний поступитися дорогою, а також накреслити стрілки, які показують дозволені на перехресті напрямки руху. Перед навчальними закладами виконуються написи «СТОП» та «УВАГА! ДІТИ» і, звісно ж, традиційні «зебри». У місцях з підвищеною вірогідністю виникнення дорожньо-транспортних пригод вони позначаються білим та червоним кольорами. Торік у місті започаткували подібну практику і зробили висновок, що біло-червоні переходи краще сприймаються учасниками руху.

До 1 серпня вся дорожня мережа міста повинна бути розкреслена поновому.

Понеділок, 23 липня 2018 07:54

НОВИЙ ДАХ У «ВИШЕНЬЦІ»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

- Діти граються, а навколо миски з водою. Звичною стала така картина у багатьох групах, - пригадує багаторічну епопею з дірявим дахом дошкільного закладу комбінованого типу №30 голова його батьківського комітету Ірина Шибінська. – Вихователіз батьками пробували не раз самотужки полатати покрівлю, та користі мало: в одному місці дірку закрили – в іншому потекло.

І не дивно, адже ремонтні роботи в цьому закладі, який знаходиться по вул. Івана Гонти, 14,не проводилися майже два десятиріччя. І нарешті цього літа, даруйте за каламбур, крига скресла.Нещодавно ПП «Уманьрембуд 2»,визначений переможцем за результатами проведеної тендерної процедури, розпочав реконструкцію покрівлі на шатрову. Коштів вона вартує чималих – понад 4 мільйони гривень. Саме над тим,як викроїти таку значну суму з куцого міського бюджету, довго ламали голови міські депутати на чолі з мером Олександром Цебрієм.А батьки наполегливо продовжували звертатись до представників влади, підтверджуючи скарги красномовними фотокадрами з музичної зали, з кімнат,де перебувають різні групи. Неприємні картини ілюстрували, як чергова злива зводить нанівець усі старання колективу та батьків по створенню комфорту для майже 300 вихованців «Вишеньки».

- На початку нинішньої весни нашому садку виповнилося 40 років, - розповідає в.о. завідувача закладом Інна Кравченко. – Зних останніх п’ять справи з дахом ускладнились далі нікуди. Всі нашісамостійні зусилля давали тільки тимчасовий результат, у групах почали з’являтися сирість і цвіль.Придбані батьками в одній з груп нові ліжечка, паркет у музичній залі, інші обновки та ремонти – все піддавалося ризику псування, могло вціліти, що називається, до першого дощу.

Після проходження всіх визначених законом процедур, пов’язаних з правилами використання бюджетних коштів, 15 червня було дано дозвіл на початок будівництва. І хоча це дещо пізніше, ніж попередньо планувалося, керівництво організаціїпідрядника дає запевнення, що діти розпочнуть новий навчальний рік у «Вишеньці» з новим дахом.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Умань включено до першої 20-ки муніципалітетів – Кандидатів глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

1 червня 2018 року під час Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, понад 150 українських міст та об’єднаних  територіальних громад заявили про свої наміри стати учасниками міжнародної ініціативи. Унікальний багаторічний досвід співпраці Уманської міської влади з громадою фахівців, бізнесменами-благодійниками у справі допомоги дітям і молоді, особливо дітям які перебувають в складних життєвих умовах, дітям-інвалідам, обдарованим і талановитим дітям, юним науковцям, митцям і спортсменам,був високо оцінений українськими і міжнародними експертами. Та робота, що вже зроблена, а головне – бачення перспективи і бажання працювати в галузі охорони дитинства,захисту прав дітей і молоді, підтримка молодіжних ініціатив і залучення молоді до процесів місцевого самоврядування,дали нашому місту шанс стати учасником всесвітнього руху.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді,отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими г р о м а д а м и , як всередині України, так і за її межами,залучати інвестиції, пере- дусім, у соціальні проекти. Для таких міст та громад Глава Уряду запропонував здійснити пер е р о з п о д і л податкових надходжень – в обсязі 1% з бюджету області на користь бюджету міста чи громади. Цікоштибудуть в подальшому направлятися виключно на програми для дітей та молоді. Глава уряду заявив про ініціативу внесення відповідних змін до Податкового кодексу в 2019 році, що в свою чергу буде доброю мотивацією для муніципалітетів. Аби приєднатися до ініціативи, місто або ОТГ мають зробити низку практичних кроків, зокрема, дослідити ситуацію із правами дітей та молоді у себе у громаді, обрати пріоритетні напрямки роботи, скласти План дій та бюджет для його втілення в найближчі 2-3 роки.

Довідково:Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році,через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення,Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини,Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

Сторінка 1 із 41
Back to Top