П'ятниця, 16 березня 2018 12:47

ТРИ ЗАПИТАННЯ МЕРУ УМАНІ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Міська влада вирішила комп’ютеризуватися на мільйон гривень!» – обурюються у соцмережах окремі громадські активісти. «Міський голова Умані – спірно легітимний мер!» – додають жару інші. «Нічого собі!» – перша реакція звичайного уманчанина на такі сенсаційні заяви. За роз’ясненням ситуації наша газета відправилась у коридори влади, конкретно – до її головного кабінету та адресувала міському голові кілька запитань.

- І справді, навіщо виконавчому комітету стільки оргтехніки – аж на мільйон гривень?!

- Сесія міської ради дійсно збільшила кошторисні призначення виконкому на 1,1 млн. грн. для придбання комп’ютерної техніки. Тільки 30 з них призначені первинній ланці медицини. До переліку входять системні блоки, монітори, принтери, копіювальні прилади, пристрої безперебійного живлення, сервери з ліцензійним програмним забезпеченням. Бо для того, щоб надавати первинну медичну допомогу по-новому, як вимагає реформа, слід запровадити інформаційну систему з повноцінним медичним документообігом для лікувальних закладів та пацієнтів. А щодо комп’ютерів для відділів міськвиконкому (їх буде придбано 9 одиниць), вони теж потрібні, і не для особистого користування посадових осіб, а для спільної справи, по великому рахунку – для уманчан, які щодня вирішують різні справи у відділах виконавчого комітету. При цьому деякі наші працівники досі вимушені на роботі користуватися власною оргтехнікою – хіба це нормально?

- В інтернетівських мережах з’явилося повідомлення про те, що Верховний суд України залишив без задоволення Вашу касаційну скаргу. Про яку скаргу йде мова, і що це взагалі означає?

- Ця історія триває майже три роки. Фабула її така: влітку 2015-го Черкаський окружний адміністративний суд, а за ним і Київський апеляційний зобов’язали Уманську міськраду прийняти рішення щодо припинення повноважень виконувача обов’язків міського голови Цебрія О.В. Підстава – позов прокурора Умані до міської ради про визнання незаконною її бездіяльність у цьому питанні. Але ж воно було винесене на розгляд 68 сесії Уманської міської ради VI скликання ще 10.04 2015 року. І пропозицію, винесену на голосування, не підтримали міські депутати. Та оскільки окружний і апеляційний суди своїми постановами зобов’язали міську раду повторно розглянути це питання і прийняти рішення в межах власних повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, це питання ще раз було винесено на розгляд депутатів. Тепер уже 78 сесія VI скликання від 06.11 2015 року приймала рішення, і воно було таким: відмовити у притягненні до дисциплінарної відповідальності Цебрія О.В. Наголошую, що судове рішення набрало чинності ще в 2015 році, і Уманська міська рада його виконала. А подальший розгляд рішень Верховним судом не змінював їх зміст і не встановлював нових обов’язків для Уманської міської ради.

- І на фінал короткої розмови – про приємне. Таким є туристичні перспективи нашого міста. Їхню реальність довів минулий рік, коли і кількість туристів, які відвідали Умань, зросла, і надходження до міського бюджету збільшились.

- Це дає нам підстави для впевненості: Умань має чудове туристичне майбутнє. Вже сьогодні у цьому плані ми робимо багато. Згадайте низку колоритних фестивалів, які торік радували не лише жителів міста, а і його численних гостей. До цього додам популяризацію Умані на туристичному просторі України, міжнародну туристичну співпрацю. До слова, в її рамках у кінці березня будемо брати участь у міжнародній туристичній виставці в Києві. Якщо вже зайшла мова про цьогорічні туристичні плани, скажу, що на початку літа знову проведемо фестиваль фарб, а у вересні – повітряних куль. Обидва дійства дуже полюбилися уманчанам і туристам. А щоб останні дізналися про Умань більше цікавого та повчального, наш відділ туризму разом з ДІАЗ «Стара Умань» навесні організовує курси екскурсоводів.

П'ятниця, 16 березня 2018 12:44

Телефонний діалог з міським головою

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 березня 2018 року

з 12.00 до 13.00 очільник міста Олександр Цебрій в прямому ефірі буде відповідати на запитання уманчан.

Поспілкуватися з мером всі охочі можуть за телефоном: (04744) 3-89-72

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Нарешті  нововведення первинної ланки медицини з теорії переходять у практичну площину. Принаймні, у цьому запевняє в.о. директора КП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак.

Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»  прийняли у жовтні минулого року. Саме цей документ радикально змінює систему надання первинної медичної допомоги сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Зазначимо, що у розвинених країнах сімейні лікарі без госпіталізації вирішують до 80 відсотків медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів і ліків.

Реформа, на думку Міністерства охорони здоров’я, дозволить підняти рівень вітчизняної медицини на якісно новий рівень. Згідно з нововведеннями, пацієнти отримуватимуть безкоштовний  гарантований пакет медичних послуг (прийом у сімейного лікаря, мінімальний обсяг лабораторних обстежень). Для цього їм потрібно буде укласти з обраним сімейним лікарем декларацію про надання медичних послуг.

 Зарплата лікаря прямо залежатиме від кількості укладених угод із пацієнтами, тому тепер лікар буде зацікавленим демонструвати всі свої вміння, ввічливість і турботу, реально допомагати пацієнтам. У МОЗ заявляють, що місячний дохід лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами складатиме до 18 тисяч гривень, медсестри – 12 тисяч гривень. Словом, реформа, з одного боку, забезпечить безкоштовні медичні послуги (тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта) та, з іншого, високою заробітною платнею стимулюватиме медиків якісно обслуговувати кожного, що також має покласти край корупції у сфері медицини.

Ми вже не раз розглядали особливості реформи «первинки», навіть провели заочне знайомство з усіма «сімейниками» міста. Та потім навколо цього  питання запанувала тиша, ніби у МОЗ взяли невеличку паузу, аби скоординувати подальші дії щодо впровадження реформи первинної ланки. Очевидно, це принесло свої дивіденди, адже, за словами в.о. керівника  міського центру первинної медико-санітарної допомоги Юрія Пальчака,  реформа «первинки» вийшла на фінішну пряму.  

— Ми  вперше прийшли до розуміння того, що надання первинної медичної допомоги повинно бути у певних гарантованих рамках. Для початку слід було реорганізувати заклади первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. З 1 березня цього року саме таким закладом став наш Центр. Комунальні підприємства зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї (починаючи з липня) пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету, — розповідає Юрій Пальчак.

Згідно з планом реформи на 2018 рік, її впровадження передбачає кілька етапів. Перший з них  (з 1 січня по 31 березня 2018) уже в дії. За ним, лікарі сімейної медицини вже зараз мають починати попередній пошук пацієнтів у «пілотному режимі». Наприклад, скласти список пацієнтів, що висловили бажання користуватися послугами саме цього спеціаліста. Пацієнтам же рекомендують обрати сімейного лікаря за своїми уподобаннями (без прив'язки до місця реєстрації). Попередньо домовитися з цим лікарем про підписання декларації про надання медичних послуг. Обговорити і запам'ятати, які саме послуги будуть включатися до державного пакету обслуговування. З 1 квітня поточного року розпочне свій відлік другий етап впровадження нововведень.

Отже, починаючи з першого квітня, вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, аби підписати з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та номер телефону. До того ж,  пацієнт має право переукласти угоду з новим лікарем, якщо попередній його не влаштовуватиме.

Після того, як пацієнти оберуть «сімейників» та оформлять це документально, розпочнеться третій етап нововведень, коли увесь механізм має запрацювати. Та це вже, як кажуть, зовсім інша історія. Зараз лише залишається сподіватися, що написаний сценарій запрацює, а запровадження реформи вийде на свою фінішну пряму.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ще торік на цьому місці по вулиці Григорія Косинки була невідомо ким і коли зведена споруда без жодного на те дозволу. Незаконна конструкція наражала на небезпеку не лише місцевих мешканців, а й паломників-хасидів, тому було прийнято єдино правильне рішення про демонтаж підвісного мосту.

Необхідна проектно-кошторисна документація була погоджена з усіма відповідними службами та структурами. Сьогодні ми бачимо результат - збудований красень-міст, який відповідає всім технічним вимогам. На цьому тижні відбулося його офіційне відкриття.

Під час реконструкції містка Коенів було виконано благоустрій території - прокладено асфальтно-бетонний шар покриття, проведено освітлення. Тепер можна сміливо сказати, що це місце стало окрасою всього мікрорайону.

«Це неабияк важливо для Умані, адже ми взяли курс на розвиток туризму, а ось такі місця цьому лише сприятимуть», - переконаний міський голова Олескандр Цебрій. Мер подякував  главі  фонду імені Рабі Нахмана та депутату ВР України Максиму Полякову за розуміння і співпрацю при реалізації цього проекту.

П'ятниця, 16 березня 2018 12:16

В Умані буде створено «Музей АТО»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рік тому в скорботний день 29 січня здригнулось небо над Авдіївкою. А в Умані здригнулось серце: осколок ворожої міни перервав високий політ нашого «Орла», 23-річного капітана Андрія Кизила.

«Надія нашої бригади, українських Збройних Сил, майбутній генерал, - говорили про нього побратими. І характеризували: - Життєрадісна людина: як сонце, випромінював світло і тепло». «Ти завжди шукав ідеальне. Навіть якщо не знаходив, просто творив його. Такий собі максималіст у погонах. Твоєму холодному розуму заздрили, виваженості вчились. Ніколи вголос не говорив свої претензії, ти їх мовчки ліквідовував наполегливою працею. Як ворогів - один за одним», - це думка волонтера «Повернись живим» Андрія Римарука.

Це лише крихта з довгої низки спогадів про одного з наймолодших сучасних Героїв України, нашого земляка. Всі вони обов’язково будуть ретельно зібрані й систематизовані та стануть експонатами майбутнього музею учасників АТО-уманчан, центральне місце в якому займе експозиція, присвячена Андрієві.

- Цей музей увічнить пам’ять про загиблих воїнів, віддасть належну шану живим та буде слугувати  постійним нагадуванням про ту високу ціну, яку платить український народ за своє самовизначення, - сказав перед підписанням важливого документа – меморандуму про співпрацю мер Умані Олександр Цебрій.

Йдеться про меморандум між Благодійним фондом «Інформаційно-координаційний центр», Уманським краєзнавчим музеєм та відділом культури Уманської міської ради як виконавчим органом територіальної громади Умані. Три підписи під цим документом поставили керівник Всеукраїнського інформаційно-координаційного центру Оксана Гаврилюк, директор нашого музею Наталія Білоус і начальник міськвідділу культури Тетяна Гейко. Ця важлива подія відбулася в приміщенні майбутнього музею «Уманчани – учасники антитерористичної операції на Сході України», що буде розташований на вулиці Успенській.

Взявшись сприяти нашому місту у створенні сучасних виставкових музейних проектів, в організації та координації процесу створення експозиції, команда Благодійного фонду переслідує високу мету героїзації української армії.

- Ми маємо розказати всім про героїв, про живих і загиблих, щоб їх пам'ятали і розуміли, хто віддав здоров'я і життя за Україну. Щоби кожне прізвище загиблого бійця не зникло в історії. Щоби прийдешні покоління пам'ятали, а головне цінували те, яким чином нам дісталася наша  незалежність, - декларує близькі й перспективні плани Оксана Гаврилюк.

Цій тендітній жінці (у званні полковника!), яка ще рік тому очолювала прес-службу Міноборони, за короткий час вдалося створити об’єднавчий майданчик, куди з усієї України волонтери, журналісти, громадські діячі, просто небайдужі громадяни несуть свої ідеї-ініціативи популяризації армії та  вшанування наших відважних захисників. Отримуючи навзамін розуміння і підтримку.

Якщо так виважено і вдумливо підходять безпосередні виконавці до створення в Умані музею, присвяченого захисникам мирного неба над Україною, то будьте певні: байдужих відвідувачів у ньому не буде. Ось і присутня під час означеної вище події дружина 23-річного загиблого майора Андрія Кизила Оксана вірить:  смуток та гордість огортатиме всіх, хто буватиме там.

Сторінка 1 із 38
Back to Top