Фільтрувати матеріали за датою: серпня 2019
Кожного уманчанина схвилювала загибель підлітка на будівництві. Та одночасно зі співчуттям родині юнака постає питання: чому на незаконній забудові загинув той, кого там не мало б бути? І хто відповість за смерть дитини? І що буде зроблено, аби на будовах Умані подібного більше не трапилось.
У п’ятницю, 23 серпня, невелика колона представників різних громадських організацій пройшла ходою по вулиці Пушкіна. Незважаючи на чутки про провокації, акція була мирною, люди йшли з відкритими обличчями і несли плакати та транспаранти проти незаконних забудов. Несли квіти до місця загибелі 17-річного Сергія. Йшли, аби виказати підтримку родині загиблого і звернути увагу влади на проблеми незаконної забудівлі і незахищеності робітників. Переважно в колоні – молодь. Юнаки і дівчата кажуть, що добре знають цю «кухню», коли власних коштів ще не маєш, але не хочеш або не можеш брати у батьків, то мусиш заробляти сам. На підробітках у районі Пушкіна працює багато уманської молоді. Той, хто хоче заробити більше – йде на будівництво. Важко, але платять краще, ніж розклеювати листівки. Працюють люди різного віку і з міста, і з села, навіть з інших областей.
Учасники мирного маршу поклали гвоздики під парканом будинку, де загинув Сергій. Кожен, хто хотів, сказав декілька слів. У короткій промові Андрій Гончар, один з організаторів мирної акції, пояснив, що на його думку, ця трагедія сталася з вини кожного з нас. Через нашу байдужість.
- Не один рік спостерігаємо, як розгортається будівництво в мікрорайоні вулиці Пушкіна. Ми всі добре знаємо, хто і як тут будує. Нещодавно, кажуть, упав і поламався ще один хлопець, якого тут не мало б бути. Це обов’язок наш з вами – відкрити очі на суспільні проблеми. Давайте не будемо байдужими і не будемо мовчати. Адже від нас теж залежить робота чи бездіяльність тієї чи іншої інстанції, яка не працює або бере хабарі. Андрій Гончар закликав громадськість допомогти владі покласти край беззаконню.
- Адже жоден з нас не хоче бачити своє місто через 5 років руїною або за парканом «маленького Манхеттена». Ми уявляємо своє місто квітучим та безпечним для дітей і дорослих. Нам тут жити і співіснувати з усіма релігійними конфесіями, які будуть приїздити сюди. Ми не хочемо ворожнечі. У нас одне місто і воно повинно процвітати. А незаконні забудови тягнуть за собою експлуатацію і працю неповнолітніх. Крім безпеки, це ще й мільйони втрачених податків. Давайте підключимо владу всіх рівнів, аби вирішити цю проблему в Умані, - наголосив Андрій Гончар.
Також учасники акції вимагають громадського обговорення таких забудов.
Містянам важливо, щоб до їхньої думки прислухалися і щоб збереглася історична ідентичність Умані.
- Ніхто не збирається спекулювати на трагедії, - додав Євген Густінович, ще один організатор акції. - Ми зібралися в пам'ять про загиблого хлопця. Та сьогодні хочемо привернути увагу громадськості і влади на численні порушення законів України і припинити це свавілля.

 

Влад ТОДЧУК

Опубліковано в Новини
21 серпня відремонтовано в’їзд і дорожнє покриття найпроблемнішої частини вулиці Суворова. За кошти міського бюджету прокладено асфальт та влаштовано водовідведення. Ініціювали проведення робіт активні звернення мешканців вулиці. Люди наполягали на тому, що до нового навчального року дітям треба зробити безпечну дорогу до школи і дитячого садка. І хоча коштів у міському бюджеті обмаль, за програмою міського голови «Місто без околиць» було проведено ремонт вулиці Суворова.
Опубліковано в Новини
Субота, 31 серпня 2019 11:27

Університетська площа

В Умані найменували площу на території Уманського національного університету садівництва. Обирали назву всією громадськістю ще з лютого 2019 року.
Серед обговорюваних варіантів були «Університетська», «Студентська», «Ювілейна» та «Площа зібрання». Перевагу в 41,3% надали «Університетській». В Уманській міській раді назву підтримали. Місто поповнилось ще однією іменованою площею.
Опубліковано в Новини
Субота, 31 серпня 2019 11:12

Допоможуть кошти НЕФКО

Аварії, відключення, холод у квартирах. Хронічний ланцюг проблем, до болю знайомий споживачам тепла з мікрорайону вулиці Садової. Ліквідувати його взялася адміністрація УКП «Уманьтеплокомуненерго». Підприємство спільно з міською владою звернулось до Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) із заявою на фінансування в рамках програми DemoUkrainaDN.
Після виконання всіх складових даного проекту споживачі теплової енергії мікрорайону Садової та центральної частини міста будуть забезпечені стабільним і якісним теплопостачанням.
Опубліковано в Новини

В Умані відбулась презентація підприємства «U-TEX GROUP», яке займається виробництвом одягу

- Сам буду носити одяг цього підприємства, - пообіцяв мер Умані Олександр Цебрій після знайомства з швейним виробництвом «U-TEX GROUP».
Його генеральний директор Юрій Євчук запросив представників міської влади на новосілля підприємства, яке переїхало на нове місце по вул. Енергетичній, 2. Тут вдалося створити достойні умови праці та облаштувати магазин для продажу продукції торгових марок «U-TEX GROUP» і «5ELEMENT».
Пан Юрій – власник цих торгових марок - займається швейним виробництвом більше семи років. Починав з імпровізованого цеху в пристосованому приміщенні, а виріс до потужного підприємства. З новітнім обладнанням і цивілізованими умовами праці. За словами керівника, виробничі процеси додавались поступово - спершу просто шили одяг, пізніше стали друкувати зображення на тканині, згодом самі розкроювати і зрештою запатентували торгові марки.
Швацький цех є найчисельнішим підрозділом підприємства. І, якщо вірити Тетяні Галкіній, яка тут є головною, це найбільш шанований директором підрозділ.
- Маємо демократичні стосунки на підприємстві: між керівником і працівником у нас немає прірви, ми можемо в будь-який момент підійти і він вислухає, особливо наш працедавець цінує швацький цех.
Пані Тетяна розповідає, як у них оптимально розподілені виробничі процеси. Досвідченіші швачки організовані в чотири бригади по четверо, майстрині з меншим досвідом шиють легші моделі та об’єднані по три людини в бригаді.
Виготовляють переважно чоловічий спортивний одяг: футболки, штани, спортивні костюми, світшоти, а моделі змінюються посезонно.
 - Робота дуже подобається, працюю 6 років. У нас в місті та й в області багато швацьких цехів, але ми зацікавлені, що підтримуємо вітчизняного виробника і від людей дуже велика віддача, - додає Тетяна Галкіна.
Про роботу всього підприємства гостям розповів інженер виробництва Олександр Петренко:
 - Спершу настиляльна машина розстеляє рулони тканини шарами, що дає змогу потім розкроїти по лекалах один розмір деталей одягу одночасно у різних кольорах.
У цеху розкрою дрібних деталей розкрійники маніпулюють дуже потужними ножами. Роблять це дівчата - таку ювелірну роботу вони виконують краще, ніж хлопці. Після розкрою за допомогою шовкодруку на деталі наносимо малюнки, фото чи логотипи. Щоб тканина не змінювала розміри під час пошиття, обробляємо її на спеціальній машині під тиском і температурою близько 170 градусів. А після термопресу деталі їдуть на укладку до швацького цеху.
Можемо шити все, але основним напрямком є текстильний легкий одяг чоловічої лінійки. Наша позиція – використовувати тканини українських виробників. Тісно співпрацюємо з Рівненським льонокомбінатом.
Мер Умані приємно вражений рівнем підприємства:
- Я надзвичайно задоволений, що в нашому місті є такі підприємства - це найголовніший фактор розвитку будь-якого міста, адже це робочі місця. Тут гідні умови праці і якісне обладнання. Я спілкувався з власником - він планує купувати ще сучасніше обладнання, але навіть те, яке сьогодні тут є, надзвичайно високої якості.
Влада повинна працювати саме над створенням умов для організації робочих місць, щоб підприємцям було комфортно. І ми поліпшуємо інвестиційний клімат, робимо все можливе, щоб людям було комфортно створювати робочі місця, а податки надходили до міського бюджету.
Власник «U-TEX GROUP» планує не зупинятись:
- Згодом будемо дообладнувати виробничі потужності більш новітнім обладнанням, покращувати умови праці для робочого персоналу та збільшувати виробничі площі. При умові, якщо ми зможемо зібрати достатню кількість персоналу, оскільки на сьогодні це є велика проблема.
Хто там каже, що в Умані немає роботи?

 Ярослав СОЛОГУБ

Опубліковано в Новини
Середа, 28 серпня 2019 12:18

Лосось для чарівної уманчанки

- Рятуйте, дорога редакція! - з таким до «Рідної Умані» звернувся читач Юрій Ткаченко, що живе на Лисій Горі.

- Моя дружина Танюшка приготувала вдома китайську лапшу за рецептом, що був у вашому попередньому номері. Все получилося смачно, і нам сподобалося. А порадьте ще таку смачну й екзотичну страву, але щоб я міг сам приготувати і порадувати мою кохану. Вона дуже любить рибу.

Як просили, рецепт для чарівної уманчанки пропонує шеф-кухар ресторану «Forest Club Sherwood» Андрій Кім.

Лосось з булгуром та білими грибами

Інгредієнти

Лосось - 200 г

Білі гриби - 50 г

Біле вино - 100 г

Вершки 30% - 100 г

Булгур - 100 г

Баклажан - 2-3 кружальці

Кабачок - 2-3 кружальці

Помідор - половина

Сіль, перець

Рецепт подано в розрахунку на одну людину. Але якщо це романтична вечеря на двох, то просто подвойте кількість продуктів.

ПРИГОТУВАННЯ

ЛОСОСЬ: добре розігрійте сковороду з рафінованою олією (олії треба небагато, бо лосось віддасть свій риб’ячий жир). Лосось добре вимийте, обсушіть серветкою, посоліть, поперчіть й обсмажте на сковорідці до повної готовності. Приблизно по 5 хвилин з кожного боку. Після цього обмотайте фольгою та відкладіть в сторону.

БУЛГУР: відваріть в каструлі з товстим дном. Співвідношення крупи і води 1:2. Окремо баклажан, кабачок та помідор наріжте мілкими кубиками й обсмажте на сковорідці. Додайте відварений булгур в пасеровані овочі, присоліть, поперчіть та перемішайте. Гарнір готовий.

СОУС: в сотейник налийте біле вино і випаріть спирти (приблизно 5 хвилин). Додайте подрібнені білі гриби і вершки, доведіть до кипіння, щоб соус став густішим. Поперчіть та посоліть за смаком. Викладіть на тарілку готовий булгур, на булгур лосось, полийте все соусом з білих грибів. Смачного! Порадуйте своїх коханих!

Опубліковано в Новини

- Серпень прикрашений айстрами, - вважає доктор сільськогосподарських наук, професор, декан факультету лісового і садово-паркового господарства УНУС, Заслужений працівник сільського господарства України Валентин Поліщук.

Айстра, або астра чи гайстра – одна з улюблених квіток українців. Уманчани також обирають цю яскраву рослину для своїх клумб. Однак науковець переконаний, що кольорів і сортів айстри повинно бути в Умані значно більше.

Дослідження, що проводять студенти й аспіранти УНУС на експериментальних ділянках показали, що в наших умовах можуть гарно проявити себе більше трьох сотень видів і сортів аster. Своїми порадами щодо догляду та умов вирощування айстри однорічної на присадибній ділянці він поділився з читачами «Рідної Умані».

Для отримання раннього цвітіння Валентин Поліщук радить посіяти насіння айстр у парниках чи вдома на підвіконні в кінці лютого – на початку березня. Насіння айстри швидко втрачають схожість, тому зверніть увагу на дату збору насіння, зазначену на пакетику. Для посіву краще брати насіння минулорічного збору, в крайньому випадку, дворічні, але не більш старі. Можна і самому заготовити насіння. Після цвітіння квітки, яка вам найбільше сподобалась, зберіть з неї насіння. Просушіть, провійте і зберігайте у сухому прохолодному місці. Сіяти насіння варто на глибину до 2 см. Після появи 3-4 справжніх листочків, саджанці пікірують (пересаджують) в поодинокі горщечки.

Рослинки, що окріпли, висаджуйте в добре освітлену ділянку. Краще, якщо на цьому місці попередні 5 років не росли квіти, бо залишки старих рослин можуть стати причиною зараження. Висаджувати у відкритий ґрунт краще в період, коли вже минула загроза заморозків, і у вечірній час.

Землю перед посівом потрібно обробити: земля не повинна бути удобрена органічними добривами; ґрунт перекопується; земля в обов’язковому порядку знезаражується (рясно поливається водою з марганцевокислим калієм, 1,5 г на 10л) і протягом 2-3 днів прогрівається під плівкою. Насіння перед посівом знезаражується в будь якому спеціальному розчині, підсушується до розсипчастого стану. Добре прогріти їх перед посадкою під електричною лампою протягом 4-5 годин. Насіння айстр, якщо воно свіже (осіннього збору), має гарну схожість. Оптимальна температура в парнику для проростання насіння однорічної айстри – 12-14 градусів.

Також квіти чудово розвиваються при посадці насіння прямо в землю. При цьому насіння менш схильне до хвороб і характеризується більш тривалим періодом пізнього цвітіння. Як правило, айстри сіють на початку – середині травня. Час появи перших сходів становить 3-3,5 тижні. Глибина загортання насіння від 0,5 до 0,8 см. Відстань між рядами 15-20 см. Землю слід попередньо рясно зволожити. Рівномірно розподілене насіння засипають шаром родючого рихлого ґрунту або піску. В суху погоду мульчують тонким шаром перегною або компосту (1-2 см), а для заощадження вологи клумбу накривають нетканим матеріалом до моменту появи сходів.

Айстра - досить вимоглива культура до вологи, вона погано переносить дефіцит вологи та її надлишок. Дефіцит вологи в ґрунті в посуху позначається на цвітінні – суцвіття дрібніють і стають мало-махровими. У спекотну погоду рослини проливають рідко, але рясно, з розрахунку до 25-30 літрів на квадратний метр ділянки.

Рослинам необхідні часті розпушування. Їх проводять після кожного поливу або випадання опадів. Ґрунт розпушують на глибину до 6 мм з одночасним видаленням бур’янів.

Професор-аграрій Валентин Поліщук переконаний, що дотримуючись наведених рекомендацій, ви зможете виростити на своїй клумбі прекрасні айстри. На заздрість сусідам і на радість вам.

 

Катерина СОКОЛОВА

Опубліковано в Новини
Середа, 28 серпня 2019 08:30

Будьте здорові

Які контрольні обстеження потрібні жінкам 40+?

1. Щорічний огляд у гінеколога з ПАП-тестом і УЗД органів малого тазу, за показами - кольпоскопія та обстеження на вірус папіломи людини.

2. З 40 років раз на два роки, а з 50 - щорічно необхідно робити мамографію молочних залоз.

3. ЕКГ покаже, чи варто проходити поглиблені обстеження серця.

4. Офтальмолог виміряє внутрішньоочний тиск і допоможе вчасно скоригувати зміни зору - щоб відстрочити вікову далекозорість, запобігти втомі очей і головному болю.

5. Консультація ендокринолога, обстеження гормонів щитоподібної залози.

6. Попросіть, щоб ваш сімейний лікар призначив вам тест на дослідження мінеральної щільності кістки - денситометрію. Вікові гормональні зміни у жінок можуть призводити до остеопорозу, тобто до ламкості кісток.

Як залишатися стрункою у 40+?

Правильне харчування і спорт. Поряд з дієтологом і тренером не забудьте порадитися з ендокринологом. Адже збільшення ваги, поганий настрій, проблеми зі сном можуть бути сигналом збоїв у роботі щитоподібної залози.

До тренувань повинні входити аеробні вправи, вправи на гнучкість, координацію рухів, рівновагу, а також силове навантаження. Гуляйте щодня і не менше 30 хвилин. Поступово збільшуйте темп та тривалість ходьби. Корисними також є їзда на велосипеді й плавання. Оскільки в 40 років знижується гнучкість, важливо приділити увагу вправам на розтяжку.

Загалом, у 40-50 років жінці рекомендується змінити спосіб життя до більш спокійного, по можливості менше нервувати, більше відпочивати, бувати на природі, займатися улюбленою справою, спілкуватися з сім’єю і друзями, приділяти більше уваги заняттям, які приносять радість і задоволення.

Телефон реєстратури жіночої консультації Уманського пологового будинку:

3-48-74.

Опубліковано в Новини
Середа, 28 серпня 2019 08:00

Виграй приз за селфі

Амалія Гуртовенко, 12 років

 

«Рідну Умань» любить читати мій батько. І він запитав мене,

  чи знаю я, що за квест зашифрували в газеті.

  Розгадку то ми знайшли швидко, бо я була на екскурсії

  в підземеллі Василіанського монастиря. Там був цікавий

  монах у чорному. Але головне було першими прийти і

  сказати йому «КВЕСТ». І у нас вийшло! Тепер у мене є

  два квитки в FILMAX, і я сама виберу, яке кіно і коли я схочу

  подивиться. Я дуже вірила в свою перемогу, бо колись вже

  виграла мобільний телефон.

Опубліковано в Новини
Вівторок, 27 серпня 2019 13:56

День народження в гаражі

Модна розвага з детективним присмаком захоплє все більше уманчан

...Вас викрали та зачинили в гаражі. Через годину викрадачі повернуться і вже ніхто не знає, що вони з вами зроблять. Вам треба по предметах інтер'єру, звуках та підказках знайти заповітний ключ, який відкриє шлях до виходу...

Це не уривок з детективу. Це нова розвага, яка стає все популярнішою серед уманчан. Але не лякайтесь. Всі виходять з цієї гри живі та здорові, та ще й сповнені позитивних емоцій.

«У дітей купа емоцій. Дуже крута розвага», - пише уманчанка Анастасія на сторінці фейсбуку. «Мій найкращий день народження був, де б ви думали - в гаражі», - ділиться враженнями уманчанин Дмитро. Обидва вони говорять про квест-кімнату «Гараж», яка нещодавно відкрилась в Умані.

Про модну розвагу розказує організаторка «Умань-квест» Каріна Блажко.

- Квест - це розважальна гра, під час якої команда вирішує купу завдань, аби знайти ключа та вийти з кімнати. Це завдання на логіку, інтелект та командну гру. У грі «Гараж» по кімнаті розкладені шини, гвинтики, телефон тощо, в яких сховані різні підказки, кодові та електронні замки. Якщо їх знайти і розкодувати, то можна знайти ключ. Учасникам потрібно проявити кмітливість, щоб вийти переможцями.

- Що, крім квест-кімнати «Гараж», Ви пропонуєте відвідувачам?

- У нас є «квест в коробці» на будь-яку тематику (зустріч випускників, зустріч з друзями, романтичні побачення тощо). Ви купуєте коробку, в якій є весь необхідний реквізит та інструкція для проведення квесту самостійно, вдома, без нашої допомоги. Прекрасний спосіб неординарно вручити подарунок імениннику. Також можемо організувати виїзні квести на природі, для дітей до 1 вересня, до дня народження або інших свят. Квест по місту «Стара Умань» - по історичних місцях та будівлях. В квести грають командою від 2 чоловік. Результат квесту – не тільки нові емоції, а й нові знання про рідне місто.

- Хто може взяти участь у квестах?

- Вікових обмежень немає. Єдине - в кімнаті «Гараж» грають учасники, починаючи з 14 років. Квест по місту «Стара Умань» підходить в основному для дорослих, бо потрібно багато ходити. А так, ми можемо зробити квест для будь-якого віку на будь-який смак.

- Які квести найпопулярніші серед уманчан?

- Найчастіше замовляють квести для дітей на дні народження в тематиці «Гаррі Поттер» та різноманітних мультфільмів. Ми створюємо квести за смаком дітей.

- Що ви плануєте найближчим часом?

Планую відвідати квест екскурсії у містах Львів та Київ, щоб перейняти досвід

та впровадити його у нашому місті. Хочу створити квест по «Софіївці», по місцях, де можна загадати бажання. Цей квест буде для дорослих, бо досить довгий. Також готую цікавий сюрприз до Дня міста.

Алла БІЛЯЄВА

Опубліковано в Новини
Сторінка 1 із 4

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top