Фільтрувати матеріали за датою: липня 2018
Понеділок, 23 липня 2018 12:58

КАРТИНИ, СКЛАДЕНІ З ПРОМЕНІВ СОНЦЯ

Відразу три приємні події зібрали під склепіннями картинної галереї шанувальників творчості Івана Сердюка - шанованого уманчанина, художника-педагога, знаного своєю творчістю далеко за межами України. Минулого тижня тут відкрилася персональна виставка творів і виробів самобутнього

майстра – члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Крім того, Іван Сергійович презентував щойно виданий альбом «Інтарсія соломкою. Малярство». А ще митець зробив чудовий дарунок краєзнавчому музею, який стане важливою частиною його фондової колекції, передавши 31 власну роботу українського народного малярства.

Цей щедрий жест талановитої руки нашого земляка дещо затьмарив іншу знакову для Івана Сердюка подію – презентацію розкішного альбому, в якому зібрано й упорядковано його творчі роботи, майстерно виконані в техніках інтарсії та малярства. Ця книга, що на сотні сторінках вмістила репродукції багаторічного творчого доробку майстра,відкриває перед нами неповторний світ народних картин з народного життя.

- Часто запитують мене: звідки черпаю натхнення для своєї творчості? Маю для цього невичерпну криницю і назва їй – багатюща культурна спадщина, залишена нашими предками. Її шліфував віками український народ, який зумів донести нам велике фольклорне надбання, чистоту рідної мови і своїх помислів, - пояснює Іван Сергійович Сердюк.

- Всі картини Івана Сергійовича дихають сонячним промінням, - вважає його колега, заслужений майстер народної творчості України Олена Поліщук. – Дивишся на його роботи і надумку сплива- ють слова: «Сонячний день, велика рідня. Сонячний день, мама жива.

Сонячний день, рідне село. Як же давно все це було». Я часто відвідую виставки,але таких потужних за змістом робіт уже зараз мало. Тому їх треба рекламувати,зробити постійну експозицію, виховувати на них наших дітей.

Це чудово, що поціновувачі творчості Івана Сердюка тепер можуть споглядати його картини не лише на виставці,а й у випущеному на високому поліграфічному рівні (видавничо-поліграфічний центр «Візаві») альбомі. Непростий шлях проліг до того щасливого моменту, коли автор узяв до рук втілену у фарби й папір свою давню мрію. Адже це не тільки унікальна за змістом, а й дороговартісна річ. Тому самотужки її випустити художникові було не до снаги.Аби допомогти талановитому землякові, до пошуку коштів долучилися колеги по мистецькому цеху, друзі і знайомі.

Наш часопис теж минулої осені присвятив темі підготовки альбому «Інтарсія соломкою. Малярство» публікацію, в якій закликав уманську громаду долучитися до цієї благородної справи.

- Меценати знайшлись, хоча й дуже мало. Та я їм щиро вдячний, бо без благодійників не зміг би реалізувати цей проект, - ділиться художник.

Самому ж Іванові Сергійовичу дякувала від імені громади заступник міського голови Жанна Лозінська за те, що фондова колекція краєзнавчого музею збагатіла на 31 художню картину, вона вручила поважному земляку Подяку міського голови. Збагатіла не тільки музейна колекція – збагатіли духовно всі ми. Тож цінуймо людей, які мають талановиті руки і щедру душу. 

Опубліковано в Новини
Понеділок, 23 липня 2018 12:48

БЛАГОДІЙНІ ІНІЦІАТИВИ

«Допомагаємо людям і реалізовуємо ініціативи, спрямовані на вирішення соціальних проблем» - під таким гаслом зустрів недавно триріччя свого створення Фонд родини Нечитайло. Торік при допомозі цієї благодійної організації та її керівника Вікторії Миколаюк в нашій області було реалізовано партнерський проект «Соціальні перевезення Черкащини», завдяки якому наше місто отримало спеціально обладнаний сучасний автомобіль з підйомною платформою вартістю 1,2 млн. грн. для перевезень осіб з інвалідністю.Під час недавньої зустрічі з керівником Фонду міський голова Олександр Цебрій подякував за підтримку та вагому участь у надважливій справі з вирішення соціальних проблем. Зі свого боку Уманська міська рада виконала партнерськізобов’язання та виділила кошти для виготовлення реєстраційних документів на автомобіль, сплатила податки у розмірі 60 тис.грн.

Крім того, до штату відділення соціальної допомоги вдома Центру соціальних послуг було додатково введено посади диспетчера, водія та соціальних робітників. Той факт,що за час реалізації проекту майже 2 тисячі осіб вже скористались послугою «Соціальні перевезення

Черкащини», свідчить про її актуальність. А також про необхідність реалізації другого етапу вищеназваного проекту, про що вели мову очільник міста і керівник благодійної організації під час зустрічі. Завдяки благодійній ініціативі та спільному фінансуванню до кінця року для потреб Умані буде закуплено і обладнано усім необхідним ще один спеціалізований автомобіль.

Наше місто одним з перших було рекомендовано благодійній організації «Фонд Родини Нечитайло» для тісної співпраці. І досвід партнерства підтверджує правильність цього вибору.

Опубліковано в Новини

Загальноприйнятої європейської практики «розписування» доріг у нічний час, що дозволяє мінімізувати незручності як для учасників дорожнього руху, так і для виконавців робіт,дотримуються комунальники. До того ж, за відсутності транспорту фарба встигає якісно висохнути на вистиглому без сонця покритті.

З 15 липня в Умані почали оновлювати дорожню «геометрію». На послуги з нанесення та відновлення дорожньої розмітки місто виділило понад 600 тисяч гривень. Шляхом відкритих торгів обирали підрядника, яким виявилося підприємство «Дорсервіс Україна».

Як зазначає замовник – міський відділ житлово-комунального господарства, підрядник планує виконати на дорогах вузьку суцільну та переривчасту лінії, акцентувати місця зупинки транспортних засобів – стоп-лінія та місця, де водій зобов’язаний поступитися дорогою, а також накреслити стрілки, які показують дозволені на перехресті напрямки руху. Перед навчальними закладами виконуються написи «СТОП» та «УВАГА! ДІТИ» і, звісно ж, традиційні «зебри». У місцях з підвищеною вірогідністю виникнення дорожньо-транспортних пригод вони позначаються білим та червоним кольорами. Торік у місті започаткували подібну практику і зробили висновок, що біло-червоні переходи краще сприймаються учасниками руху.

До 1 серпня вся дорожня мережа міста повинна бути розкреслена поновому.

Опубліковано в Новини
Понеділок, 23 липня 2018 07:54

НОВИЙ ДАХ У «ВИШЕНЬЦІ»

- Діти граються, а навколо миски з водою. Звичною стала така картина у багатьох групах, - пригадує багаторічну епопею з дірявим дахом дошкільного закладу комбінованого типу №30 голова його батьківського комітету Ірина Шибінська. – Вихователіз батьками пробували не раз самотужки полатати покрівлю, та користі мало: в одному місці дірку закрили – в іншому потекло.

І не дивно, адже ремонтні роботи в цьому закладі, який знаходиться по вул. Івана Гонти, 14,не проводилися майже два десятиріччя. І нарешті цього літа, даруйте за каламбур, крига скресла.Нещодавно ПП «Уманьрембуд 2»,визначений переможцем за результатами проведеної тендерної процедури, розпочав реконструкцію покрівлі на шатрову. Коштів вона вартує чималих – понад 4 мільйони гривень. Саме над тим,як викроїти таку значну суму з куцого міського бюджету, довго ламали голови міські депутати на чолі з мером Олександром Цебрієм.А батьки наполегливо продовжували звертатись до представників влади, підтверджуючи скарги красномовними фотокадрами з музичної зали, з кімнат,де перебувають різні групи. Неприємні картини ілюстрували, як чергова злива зводить нанівець усі старання колективу та батьків по створенню комфорту для майже 300 вихованців «Вишеньки».

- На початку нинішньої весни нашому садку виповнилося 40 років, - розповідає в.о. завідувача закладом Інна Кравченко. – Зних останніх п’ять справи з дахом ускладнились далі нікуди. Всі нашісамостійні зусилля давали тільки тимчасовий результат, у групах почали з’являтися сирість і цвіль.Придбані батьками в одній з груп нові ліжечка, паркет у музичній залі, інші обновки та ремонти – все піддавалося ризику псування, могло вціліти, що називається, до першого дощу.

Після проходження всіх визначених законом процедур, пов’язаних з правилами використання бюджетних коштів, 15 червня було дано дозвіл на початок будівництва. І хоча це дещо пізніше, ніж попередньо планувалося, керівництво організаціїпідрядника дає запевнення, що діти розпочнуть новий навчальний рік у «Вишеньці» з новим дахом.

Опубліковано в Новини

Умань включено до першої 20-ки муніципалітетів – Кандидатів глобальної ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

1 червня 2018 року під час Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, понад 150 українських міст та об’єднаних  територіальних громад заявили про свої наміри стати учасниками міжнародної ініціативи. Унікальний багаторічний досвід співпраці Уманської міської влади з громадою фахівців, бізнесменами-благодійниками у справі допомоги дітям і молоді, особливо дітям які перебувають в складних життєвих умовах, дітям-інвалідам, обдарованим і талановитим дітям, юним науковцям, митцям і спортсменам,був високо оцінений українськими і міжнародними експертами. Та робота, що вже зроблена, а головне – бачення перспективи і бажання працювати в галузі охорони дитинства,захисту прав дітей і молоді, підтримка молодіжних ініціатив і залучення молоді до процесів місцевого самоврядування,дали нашому місту шанс стати учасником всесвітнього руху.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді,отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими г р о м а д а м и , як всередині України, так і за її межами,залучати інвестиції, пере- дусім, у соціальні проекти. Для таких міст та громад Глава Уряду запропонував здійснити пер е р о з п о д і л податкових надходжень – в обсязі 1% з бюджету області на користь бюджету міста чи громади. Цікоштибудуть в подальшому направлятися виключно на програми для дітей та молоді. Глава уряду заявив про ініціативу внесення відповідних змін до Податкового кодексу в 2019 році, що в свою чергу буде доброю мотивацією для муніципалітетів. Аби приєднатися до ініціативи, місто або ОТГ мають зробити низку практичних кроків, зокрема, дослідити ситуацію із правами дітей та молоді у себе у громаді, обрати пріоритетні напрямки роботи, скласти План дій та бюджет для його втілення в найближчі 2-3 роки.

Довідково:Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році,через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення,Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини,Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

Опубліковано в Новини

Не секрет, що сучасна людина живе у стані постійного стресу, а Інтернет-радіо, яке проникло в кожну «щілину» буття, допомагає уникнути агресії і роздратування, відчувати себе повноцінним членом сучасного суспільства.
На думку дослідників, саме он-лайн радіо допомагає людині подолати відчуття внутрішньої пустоти, адже є оптимальним джерелом інформації, музики і відповідно –емоцій. Психологи наполегливо рекомендують людям бути в курсі останніх подій у світі і рідному місті, що створює відчуття дотичності і наповненості життя. А найлегшим, найдешевшим і найдоступнішим способом постійно мати «під рукою» останню інформацію – є Інтернет-радіо, яке можна слухати у будь-якому місці, де є Інтернет і на всіх пристроях: мобільний телефон, смартфон, планшет, smart- годинник, ноутбук чи комп’ютер.
Спробуйте набрати в пошуковику: radio.uman.ua!
Rадіо Умань (radio.uman.ua), це новий «гравець» в
 інформаційному полі, проте, над його створенням і наповненням працюють люди, які давно і захоплено працюють в галузі.В колективі КП «Телекомпанія Умань» зуміли акумулювати власну ініціативу, кошти засновника (Уманська міська рада), розуміння технологій подальшого розвитку галузі, і для задоволення інформаціних потреб громади реалізували новий інформаціний проект на Інтернет-платформі.
Послухайте Rадіо Умань! Це тільки якісна українська музика, щогодини – новини нашого міста і країни, багато цікавих розмов та думок, важлива інформація, знайомі голоси, ніякої «чорнухи»… Все те, що дає змогу почувати себе більш впевнено і комфортно у неконтрольованому вирі інформації.
А ще - Rадіо Умань ви можете не лише слухати цілодобово, в кожному куточку світу, але й створювати його! Адже політика мовника – відкритість і дружелюбність, багатогранність і варіативність, готовність до експериментів і розвиток кращих традицій галузі.
Rадіо Умань – допомагає знати, розуміти і відчувати настрій рідного міста!

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 20 липня 2018 12:15

АМБІТНІ ЦІЛІ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ

Їх визначив перший туристичний форум, який нещодавно відбувся в Умані. Для всіх присутніх була презентована перша туристична карта Умані з основними екскурсійними локаціями міста.

Всеукраїнське зібрання причетних до туризму фахівців мало на меті налагодити ефективну взаємодію всіх учасників туристичної сфери міста і

країни в цілому, представити новітні інструменти розвитку туризму, перспективи галузі.

На організований відділом туризму Уманської міської ради спільно з благодійним фондом «Uman Tomorrow» форум прибули гості з Києва, Черкас, Одеси, Львова, Тернополя, Рівного,Кам’янця-Подільського, Сум та інших куточків України.

Програма форуму поділялась на дві ключові сесії, перша з яких – «Туристичний потенціал Умані». Тут вели мову про туристичні локації і об'єкти,

які вже існують в місті, про нагальні проблеми, що виникають, та шляхи їх вирішення. Під час другої сесії йшлося про важливість спільної роботи, роль громад, асоціацій, альянсів у розвитку туризму та привабливих для туристів територій (дестинацій).

Під час форуму відбувались жваві дискусії між учасниками, владою, представниками різних структур і просто активними громадянами. Обговорювали вже зроблене і що потрібно робити в майбутньому для розвитку туристичноїінфраструктури Умані, її привабливості на всеукраїнській та міжнародній аренах.

Проведені екскурсії наглядно продемонстрували учасникам та гостям потенціал головних туристичних локацій Умані. Форумчани відвідали комплекс фонтанів «Перлина кохання», завітали у район паломництва брацлавських хасидів, побували у «Творчій майстерні діда Панаса і Тараса» та підземеллях Василіанського монастиря, побачили одне з семи чудес України – дендрологічний парк «Софіївка».

– Туристичний форум – це черговий крок популяризаціїнашого міста. Ще два роки тому ми визначили одним з векторів його розвитку саме туристичний шлях. Вже проведена низка чудових фестивалів та конкурсів, а тепер ми зібрали масштабну платформу для обговорень, щоб її учасники могли висловити свою думку «як?», «в який спосіб?» нам і надалі популяризувати наше рідне місто, – зазначив міський голова Олександр Цебрій.

Важко не помітити переваги для уманчан від збільшення потоку туристів. Позитивними наслідками є додаткові фінансові надходження до місцевого бюджету. Торік завдяки впровадженню туристичних цікавинок до Умані завітало на 35 відсотків туристів більше, ніж у 2016 році. Як наслідок, за

рахунок туристичного збору міський бюджет отримав на 27 відсотків більше коштів, ніж за попередні роки.

- Ми запросили на форум успішних фахівців туристичноїгалузі та сфери гостинності. Умані варто очікувати надходження інвестицій та впорядкування готельної бази, прихід до нас великих готельних мереж та створення нових робочих місць для уманчан, – переконаний голова Благодійного фонду «Uman Tomorrow» Олександр Файнін.

Експерти сфери гостинності стверджують, що нині внутрішній туризм захоплює все більшу кількість людей:українці бажають подорожувати Україною. І Умань зробить все від неї залежне, аби у переліку цих маршрутів посісти чільне місце.

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 20 липня 2018 11:53

МИ НЕ ЗРЕКЛИСЯ ПРАВДИ

 

 8 травня 1945-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. Три роки тому Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення.

Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Адже це свято пам’яті, слави та гордості, світлого суму і вшанування наших визволителів. Сповненою печалі свічковою ходою вшанували уманчани тих, кому випало загинути на фронтах, у концтаборах, у гетто, в підпіллі. Кому довелося пережити евакуацію, страждати від голоду, каторжної праці в тилу та окупації. Згадати про людей з різних континентів і країн, втягнутих у небачену донині криваву катастрофу, що зібрала жахливий ужинок з десятків мільйонів людських жертв. Тремтливий вогонь свічок у руках юних (як чудово, що учасниками ходи стало багато молоді!) і представників старшого покоління – незгасний доказ, що ми нічого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою. А правда в тому, що Україна стала одним із основних плацдармів світової війни – впродовж тридцяти п'яти місяців на її теренах велися активні бойові дії регулярних військ. Що наш народ, знекровлений передвоєнним Голодомором, терором кінця тридцятих років, у полум’ї Другої світової втратив кожного п’ятого сина та доньку. Що жорстокість карателів, холод, голод і поневіряння позбавили життя мирних мешканців – і таких теж мільйони. Що гітлерівці спалили майже півтори тисячі українських сіл, зруйнували сотні підприємств, сплюндрували наші святині. А ще свята правда в тому, що нацизм здолав Солдат – він до кінця боровся за свою землю, за свою родину, за своє право на життя.Як тоді, так і зараз українські воїни – нащадки борців з нацизмом – боронять нашу волю, свободу, незалежність. Хіба що з тією різницею, що нині ворог прийшов до нас не з Заходу, а зі Сходу. Як приклад незламності духу і відваги для наших бійців слугує відважний подвиг ветеранів Другої світової війни. І це не пуста риторика, це генетичний зв'язок українських героїв.

Ми кажемо: «Ніколи знову». Бо саме в ці дні для країни, як і для кожного з нас, побажання миру є найголовнішим.

Опубліковано в Новини

Зовсім несуттєво, що водойми нашого міста не мають нічого спільного з морським флотом. Недавно Умань «оморячили» поважні гості, усе життя яких пов’язане з морем. До нашого міста завітали заступник командувача ВМС України, контр-адмірал Олексій Неїжпапа, командувач ВМС України (2014-2016 р.р.), віце-адмірал Сергій Гайдук, голова Одеського осередку асоціації Військово-Морських сил України, капітан І рангу Олександр Калініченко, ветеранипідводники. Причина візиту таких поважних гостей – відкриття меморіальної дошки уродженцеві Умані віце-адміралу Володимиру Безкоровайному.

У Сєвєроморську, в головній базі Північно го флоту Військово-Морського флотуРосійської Федерації йшло засідання військової ради. Його проводив головнокомандувач ВМФ Росії Володимир Чернавін, який нещодавно повернувся з Севастополя. Після короткого вступного слова В.Чернавін, демонструючи присутнім адміралам газету «Флот України», в’їдливо заявив, що в Севастополі різні там хохли претендують на Чорноморський флот. 

«Скажіть, - патетично звернувся адмірал флоту до аудиторії, - коли хохли на чому-небудь плавали, коли і який був у них флот? Вони здатні бути лише старшинами і матросами, а тут флоту забажали». Аудиторія мовчала…
Командувач флотилією атомних підводних крейсерів стратегічного призначення віце-адмірал Володимир Безкоровайний обвів поглядом присутніх. Половина з них була українцями: командири, начальники штабів великих флотських об’єднань і з’єднань, з величезним досвідом океанських походів. Та всі вони сором’язливо, дехто з рум’янцем на щоках, потупили очі в робочі зошити …
А хто ж тоді я – «різний там хохол» чи українець, командувач флотилією, і чого Росія має право на флот, а рідну Україну грубо позбавляють цього права? – не давала спокою думка. Рішення прийшло саме по собі: на стіл
головкому ліг рапорт з вимогою перевести до Збройних сил України.
У червні 1993 року віце-адмірал Володимир Безкоровайний здав справи командувача флотилією, а в липні прибув до Києва. 
Так свідчить історія про доленосне рішення великого флотоводця – людини, якій випало стояти біля витоків Військово-Морських сил України.
Олексій Неїжпапа, заступник командувача ВМС України, контр-адмірал:
- При розвалі Радянського Союзу ця людина не продала своєї крові, своєї країни, а підняла її прапор на кораблях. Він відмовив
ся від великих посад у російському флоті. Зробив один вірний для себе вибір і став командувачем Військово-Морських сил України. Під його керівництвом розпочалась розбудова національного флоту. Для нас він – герой.
Ці слова флотоводця прозвучали біля стін уманської школи №9, де свого часу навчався Володимир Безкоровайний – виходець із багатодітної сім’ї, який у 12 років залишився без батька, а в п'ятнадцять - без матері. Його дорога до морівокеанів починалась зі звичайного слюсарного заводського верстата, а вивела Володимира Герасимовича на простори Північного флоту, де він дослужився до командувача флотилії, до військового звання віце-адмірал.
Сергій Гайдук, командувач ВМС України (2014-2016 роки), віце-адмірал:
- Володимир Безкоровайний - дійсно великий флотоводець, його заслуга – створення з нуля і розвиток національного морського флоту, бачення України як морської держави.

Завдяки керівникам командного складу ВМФ України, побратимам нашого земляка, якого не стало рік тому, Умань відкрила для себе це історичне ім’я.
Олександр Калініченко, голова Одеського осередку асоціації Військово-Морських сил України, капітан І рангу:
- Відтепер вихованці школи №9 і Одеського морського ліцею, якому через деякий час буде присвоєне ім’я Безкоровайного, стануть школами-побратимами, школами-друзями, їх подальший шлях тільки разом. Адже в уманській школі наступним кроком увічнення пам’яті адмірала, що створив і вивів в море національний флот України, що об’єднав древню і сучасну морську історію нашої країни і продемонстрував сучасному світові Україну як велику морську державу, стане створення його музею.
А ще, повідомив на мітингу міський голова Олександр Цебрій, за зверненням громадських організацій в Умані починають процедуру перейменування однієї з вулиць на честь адмірала Безкоровайного. Є своя символіка в тому, що меморіальну дошку українському флотоводцеві уманчани разом з гостями відкрили в квітні, коли вся морська спільнота держави готується до відзначення 100-річчя створення українського Військово-Морського флоту.

Опубліковано в Новини

Низка об’єктів Умані й прилеглих до міста територій опинилася в полі зору Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана під час його робочого візиту. Оскільки Уряд рішуче взявся за перетворення доведених до плачевного стану українських доріг у сучасні та безпечні для учасників руху магістралі,

Прем’єр перевірив, як виконується ремонт автодороги державного значення М-05 «Київ-Одеса» в адміністративних межах Черкаської області. Там якраз вели так зване фрезерування старого покриття, ліквідовували вибоїни, накладали вирівнюючий шар. «Це не капітальний ремонт, але такого оновлення достатньо, аби забезпечити проїзд автотранспорту», - переконаний Володимир Гройсман. Він пообіцяв, що дорогу «Київ-Одеса» приведуть до прийнятного стану вже до 1 травня.

Матеріал, яким ремонтується одна з найбільш затребуваних автотрас, виготовляє ТОВ «ШРБУ-48» - підприємство міста, що виконує повний обсяг шляхово-будівельних робіт, споруджує автомобільні дороги та магістралі будь-якого рівня складності. Тільки торік завод виготовив 54 тисячі тонн

асфальтобетонної суміші. З технологією її виробництва і ознайомився керівник Уряду та посадові особи, які його супроводжували.

Програма робочого візиту Прем’єра передбачала також відвідання ним «Софіївки». «Місця, в якому хоча б раз у житті побував ледве не кожен українець», – написав Володимир Борисович на своїй фейсбуківській сторінці про уманський славнозвісний парк.

Цього року Уряд знайшов можливість допомогти подальшій розбудові Національного дендрологічного парку, виділивши 75 млн. грн. на реалізацію одразу кількох масштабних проектів. Посприяв виділенню коштів з державного бюджету народний депутат України Антон Яценко. Заплановано реконструкцію кількох частин «Софіївки» загальною площею 12 га. Отож невдовзі тут з’являться водоспад зі штучним озером, українська садиба та навіть японський сад. Крім того,буде зведено необхідні інженерні мережі,встановлено пам’ятники та скульптури.

Все це дозволить не тільки оновити парк,а й внести його до списку світової спадщини ЮНЕСКО, переконаний Володимир Гройсман. Позитивне схвалення Прем’єр міністра отримало прагнення уманської влади повернути в користування містянам території, нині підпорядковані Міністерству оборони. Глава Уряду пообіцяв втрутитися у це питання, щоб частина земель, переданих військовим ще в 70-х роках минулого століття, повернулися до комунальної власності міста. Олександр Цебрій презентував високому гостеві проект можливого ефективного використання цих земельних ділянок: тут планується розміщення сучасного технопарку та промислових потужностей. А це, як відомо, подальший економічний розвиток міста й регіону, нові робочі місця для уманчан, можливість нашій молоді не шукати щастя по закордонах, вкладаючи свої сили у процвітання чужих держав, а працювати на благо свого міста.

Опубліковано в Новини

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top