Фільтрувати матеріали за датою: березня 2018

Умань активно розвивається у площині міжнародної співпраці. Наше місто має добрі стосунки із 14-ма закордонними містами-побратимами і прагне до їх розширення. Цими днями плеяду зарубіжних міст-побратимів Умані поповнило ізраїльське місто Нацерет Іліт.

- Вражений рішучістю і професіоналізмом, з якими мешканці Нацерет Іліта за такий короткий час побудували сучасне процвітаюче місто. Захоплююсь толерантністю і відкритістю вашої громади, визначними досягненнями науковців, інженерів, фахівців усіх сфер міського господарства. Такий досвід є надзвичайно цінним і корисним для Умані, - сказав міський голова м. Умані Олександр Цебрій, вітаючи свого колегу Ронена Плота, а в його особі – всіх містян.

- Такий візит є першим, особливо значущим і символічним як для міста Умань, куди щороку на святкування іудейського Нового року Рош-га-Шана прибувають до 40 тис. паломників із різних країн світу (80 відсотків з Ізраїлю та США), так і для України в цілому, - прокоментував перші години перебування на ізраїльській землі народний депутат Максим Поляков, який теж є членом української делегації.

- Цей договір стане початком дружби і конструктивного співробітництва в області туризму, освіти і в обміні досвідом з управління муніципальним господарством, - упевнений мер міста Нацерет Іліт Ронен Плот.

Історія міжнародного поріднення, що сягає понад півстоліття, все більше трансформується з гуманітарного проекту «народної дипломатії» в різні види взаємовигідної співпраці – економічні, екологічні, освітні, спортивні, туристичні проекти. Тому переконання мерів міст, які днями стали побратимами, у взаємовигідному сприянні розвитку різних сфер життєдіяльності мають під собою реальне підґрунтя. Тож нехай ефективна співпраця буде на благо наших міст і держав – України та Ізраїлю.

 

Опубліковано в Новини

Чергова година безперервного телефонного спілкування міського голови Умані з мешканцями міста. Ті, хто слухав відповіді Олександра Цебрія на запитання уманчан в режимі он-лайн, переконалися, що 28 березня дзвінки з 12.00 до 13.00 не переривалися ні на мить. Тематика питань – широка й різноманітна, та все ж беззаперечний лідер звернень – дороги.

Не терпиться отримати якісне асфальтне покриття мешканцям багатьом вулиць Умані. І в цьому нічого дивного. Адже із 179 км міських доріг заасфальтовано поки що лише половину. Причина – до цього нікому не було діла впродовж десятків років. Люди довго терпіли незручності, навіть звиклися з ними. Та в 2016 році Умань взялася масштабно ремонтувати дороги, а в багатьох місцях прокладати нові. Це стало можливим завдяки співфінансуванню з місцевого і державного бюджетів. 

«Чому в них є, а в нас немає?» - невдоволені уманчани, до яких поки що не дійшла асфальтна цивілізація. Тому й телефонували мерові мешканці вулиць Івана Багряного, Івасюка, Леваневського (район м’ясокомбінату), Олени Теліги, Карпінського, Ганжі, Кооперативної, Матросова, Суворова.  І це не весь перелік. У відповідь Олександр Володимирович не роздавав порожніх обіцянок, оскільки це не в його правилах, а говорив відверто: 

- Головне – закумулювати кошти до бюджету. Сподіваємось і в цьому році на фінансування держави, якщо його отримаємо, зможемо полагодити чимало доріг, задовольнити очікування багатьох мешканців. Знаємо, на яких вулицях стан доріг не витримує ніякої критики, туди й спрямуємо перш за все ресурси й техніку. Більше того, відтепер, капітально ремонтуючи вулиці, будемо обов’язково прокладати біля них тротуарні доріжки – це вкрай необхідна зручність для пішоходів. І не якісь вузенькі, а такі, щоб велосипедисти теж могли проїхати – їх у нашому місті чимало.

Кілька питань стосувалися пасажирських перевезень, додзвонювачі висловлювали критику на адресу громадського транспорту.

- Користуємося автобусом 27-го маршруту, але він часто порушує графік. Навіть у суху погоду, хоча і взимку у нас дороги були почищені, - скаржиться мешканка Міщанки.

- Ваші нарікання цілком справедливі. Мене теж не влаштовує якість пасажирських перевезень у місті, тому ми створили спеціальну комісію, яка займеться перевіркою послуг місцевих перевізників. Якщо буде висновок, що вони не відповідають вимогам, ініціюватимемо розірвання договорів з такими транспортниками. Якщо наші не в змозі забезпечити обслуговування пасажирів, запросимо перевізників з інших міст. Але такого стану, як нині, терпіти не будемо. Більше того, скоро маємо намір презентувати на широкий загал нову схему руху пасажирського транспорту, обговорити його з уманчанами. А вона вимагатиме оновлення рухомого складу, це повинні мати на увазі перевізники. 

Питання іншої тематики.

- Недавно лікувалася на денному стаціонарі в міськлікарні, ставлення медиків хороше, спасибі їм. Та хотіла запитати: як тепер звертатися до лікарів у зв’язку з медичною реформою?

- Під час моїх численних візитів у колективи ми нагадуємо: з 1 квітня починається підписання декларації з обраним вами лікарем. Для цього потрібно звернутися до сімейника, прихопивши з собою паспорт, ідентифікаційний код, а для дитини – свідоцтво про народження. Це з вашого боку. А з боку медицини слід забезпечити введення до єдиної бази даних пацієнта, вести електронні амбулаторні карти, електронні лікарняні листи. Для цього необхідна інформаційна система, тому на відповідне комп’ютерне обладнання депутати виділили з міського бюджету близько мільйона гривень.

- Ділюся з вами наболілим – про отримання інсуліну. Раніше діабетики могли його отримати за рецептом у будь-який робочий день на території лікарні, а тепер - в аптеці на Залізняка, і тільки тричі на тиждень. Хворі люди вимушені по півдня витрачати в чергах, дуже незручно, та й здоров’я нам не додає.

- Виясню цю проблему у фахівців, і, якщо це можливо, повернемо, як було раніше.

- Телефонує мама дитини з особливими потребами. Вдячні за спеціальний автомобіль, яким можуть зараз користуватися діти й дорослі, обмежені у русі. Спасибі працівникам соцзахисту, які з нами мають справу – і диспетчеру, і водієві, і їхньому керівнику.

- Справді: всі, хто долучився до цього проекту, -  це люди з великим серцем. Ми придбали такий мікроавтобус завдяки проекту «Соціальні перевезення Черкащини». І зараз вивчаємо потребу ще в одному аналогічному спецтранспорті.

- Турбують з будинку по вулиці Тищика, 15. Знаємо, що в під’їздах  багатьох будинків замінено вікна. А до нас черга дійде?

- У наших планах – заміна вікон у 27 багатоповерхівках. І ваш будинок теж входить до цього переліку.

- Якось звертався до вас, ви відразу відреагували. Тож маю ще одне прохання. Біля магазину «Славутич», це на вулиці Ярослава Мудрого (кол. Постишева) є два продовольчі кіоски. І вони, й магазин – це зручно для мешканців. Якби не машини, що розвантажують товар, а заодно залишають після себе на тротуарі безліч бруду. Пішоходам доводиться місити це болото.

- Дам доручення інспекції з благоустрою, обов’язково розбереться.

- Знаємо, що молодших учнів у школах харчують за гроші міського бюджету. А чому ніхто не перевіряє, як ті кошти витрачаються?Шкода, але не завжди дітям готують від душі…

- Слушне зауваження. У нас працює відділ аудиту, поставив йому завдання перевірити якість харчування дітей у навчальних закладах. І якщо виявлять порушення, винні відшкодують кошти, повірте мені.

- На сітілайтах у центрі довгий час були портрети загиблих в АТО уманчан, а потім їх чомусь змінила комерційна реклама…

-   Портрети були розташовані на певний термін, який був узгоджений з родинами наших загиблих героїв. 

- Мене звати Андрій. В інтернеті гуляє інформація, що Верховний суд відмовив у задоволенні вашої скарги. Можете роз’яснити, про що мова?

- В інтернеті не тільки про це пишуть, а й про відсторонення міського голови від посади. Зразу скажу – це дурниця, іншого слова немає. Історія починалася, коли прийшов я виконувати обов’язки міського голови – початок 2014 року. Почав ламати старі схеми, це багатьом не подобалось, на мене відкривали низку кримінальних справ. Одним з таких був протокол про адмінпорушення. Перша інстанція визнала відсутність вини в моїх діяннях, другий суд – черкаський визнав, що я здійснив правопорушення і маю заплатити штраф 1700 гривень. Я виконав рішення суду як законослухняний громадянин, але з рішенням не погодився. Тому подав на касаційну інстанцію. Тим не менше Черкаський адміністративний і Київський апеляційний суди зобов’язали міську раду поставити нра голосування питання про зняття повноважень з тоді ще виконувача обов’язків міського голови Цебрія Олександра. На двох сесіях розглядали це питання, і депутати проголосували за довіру міському голові. Депутати виконали рішення судів у повному обсязі і надали мені кредит довіри. А до Верховного суду я сам подав касацію ще три роки тому, тільки зараз ми отримали ухвалу, яка не встановлює ніяких нових обов’язків для міської ради. Я продовжую працювати на благо нашого міста.

- Кажуть, ви недавно їздили в Ізраїль відпочивати. Це правда?

- Це була насичена робоча поїздка спільно з народним депутатом України Максимом Поляковим на запрошення мера міста Нацерет Іліт. Це місто додалося до низки наших побратимів. І не тільки це, а ще одне – Цфат. Ми спілкувалися з багатьма підприємцями, які виявили бажання приїхати до Умані, вивчатимуть можливість відкрити тут свої підприємства. Якщо так станеться, це сприятиме створенню нових робочих міст. Щоб наша молодь не шукала за кордоном заробітків, а могла гідну роботу знайти вдома.

 

За час телефонного діалогу чимало питань було адресовано меру по інтернету. Ось окремі з них.

- Поставте за пріоритет будівництво доріг. Ми всі будемо вам вдячні.

- Будемо максимально цим займатися. Єдина умова – наявність відповідного фінансування. 

- Потрібно брати гарантію з підприємств, що ремонтують дороги.

- До підрядників, які робили дороги, була поставлена вимога: протягом п’яти років вони відповідають за їхню якість.

- Біля магазину «Вігрос», що на Тищика, невідомі понівечили стрілку на туристичному вказівнику. Прикро, що в Умані є ті, хто творить таке.

- Хотілося б думати, що це люди з інших міст роблять нам шкоду, та, на жаль, це не так. Наведений вами приклад – не єдиний. На щойно облаштованому тротуарі по Європейській було встановлено кілька урн, через кілька днів половину з них украли. Яким істотам у людській подобі вони знадобилися? Давайте нарешті будемо свідомими культурними людьми.

 

Газета висвітлила основні теми телефонного діалогу міського голови з уманчанами, що відбувся 28 березня. Повну версію всі зацікавлені можуть переглянути на сторінці мера у мережі Facebook. Ми ж хочемо закінчити словами одного з інтернетівських коментарів: «Цебрій молодець,  людина старається багато зробити… Але хочу звернутися до всіх: давайте теж допомагати, хоча б малесеньким ділом». Тут важко щось додати.

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 16 березня 2018 12:47

ТРИ ЗАПИТАННЯ МЕРУ УМАНІ

«Міська влада вирішила комп’ютеризуватися на мільйон гривень!» – обурюються у соцмережах окремі громадські активісти. «Міський голова Умані – спірно легітимний мер!» – додають жару інші. «Нічого собі!» – перша реакція звичайного уманчанина на такі сенсаційні заяви. За роз’ясненням ситуації наша газета відправилась у коридори влади, конкретно – до її головного кабінету та адресувала міському голові кілька запитань.

- І справді, навіщо виконавчому комітету стільки оргтехніки – аж на мільйон гривень?!

- Сесія міської ради дійсно збільшила кошторисні призначення виконкому на 1,1 млн. грн. для придбання комп’ютерної техніки. Тільки 30 з них призначені первинній ланці медицини. До переліку входять системні блоки, монітори, принтери, копіювальні прилади, пристрої безперебійного живлення, сервери з ліцензійним програмним забезпеченням. Бо для того, щоб надавати первинну медичну допомогу по-новому, як вимагає реформа, слід запровадити інформаційну систему з повноцінним медичним документообігом для лікувальних закладів та пацієнтів. А щодо комп’ютерів для відділів міськвиконкому (їх буде придбано 9 одиниць), вони теж потрібні, і не для особистого користування посадових осіб, а для спільної справи, по великому рахунку – для уманчан, які щодня вирішують різні справи у відділах виконавчого комітету. При цьому деякі наші працівники досі вимушені на роботі користуватися власною оргтехнікою – хіба це нормально?

- В інтернетівських мережах з’явилося повідомлення про те, що Верховний суд України залишив без задоволення Вашу касаційну скаргу. Про яку скаргу йде мова, і що це взагалі означає?

- Ця історія триває майже три роки. Фабула її така: влітку 2015-го Черкаський окружний адміністративний суд, а за ним і Київський апеляційний зобов’язали Уманську міськраду прийняти рішення щодо припинення повноважень виконувача обов’язків міського голови Цебрія О.В. Підстава – позов прокурора Умані до міської ради про визнання незаконною її бездіяльність у цьому питанні. Але ж воно було винесене на розгляд 68 сесії Уманської міської ради VI скликання ще 10.04 2015 року. І пропозицію, винесену на голосування, не підтримали міські депутати. Та оскільки окружний і апеляційний суди своїми постановами зобов’язали міську раду повторно розглянути це питання і прийняти рішення в межах власних повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, це питання ще раз було винесено на розгляд депутатів. Тепер уже 78 сесія VI скликання від 06.11 2015 року приймала рішення, і воно було таким: відмовити у притягненні до дисциплінарної відповідальності Цебрія О.В. Наголошую, що судове рішення набрало чинності ще в 2015 році, і Уманська міська рада його виконала. А подальший розгляд рішень Верховним судом не змінював їх зміст і не встановлював нових обов’язків для Уманської міської ради.

- І на фінал короткої розмови – про приємне. Таким є туристичні перспективи нашого міста. Їхню реальність довів минулий рік, коли і кількість туристів, які відвідали Умань, зросла, і надходження до міського бюджету збільшились.

- Це дає нам підстави для впевненості: Умань має чудове туристичне майбутнє. Вже сьогодні у цьому плані ми робимо багато. Згадайте низку колоритних фестивалів, які торік радували не лише жителів міста, а і його численних гостей. До цього додам популяризацію Умані на туристичному просторі України, міжнародну туристичну співпрацю. До слова, в її рамках у кінці березня будемо брати участь у міжнародній туристичній виставці в Києві. Якщо вже зайшла мова про цьогорічні туристичні плани, скажу, що на початку літа знову проведемо фестиваль фарб, а у вересні – повітряних куль. Обидва дійства дуже полюбилися уманчанам і туристам. А щоб останні дізналися про Умань більше цікавого та повчального, наш відділ туризму разом з ДІАЗ «Стара Умань» навесні організовує курси екскурсоводів.

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 16 березня 2018 12:44

Телефонний діалог з міським головою

28 березня 2018 року

з 12.00 до 13.00 очільник міста Олександр Цебрій в прямому ефірі буде відповідати на запитання уманчан.

Поспілкуватися з мером всі охочі можуть за телефоном: (04744) 3-89-72

Опубліковано в Новини

Нарешті  нововведення первинної ланки медицини з теорії переходять у практичну площину. Принаймні, у цьому запевняє в.о. директора КП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак.

Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»  прийняли у жовтні минулого року. Саме цей документ радикально змінює систему надання первинної медичної допомоги сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Зазначимо, що у розвинених країнах сімейні лікарі без госпіталізації вирішують до 80 відсотків медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів і ліків.

Реформа, на думку Міністерства охорони здоров’я, дозволить підняти рівень вітчизняної медицини на якісно новий рівень. Згідно з нововведеннями, пацієнти отримуватимуть безкоштовний  гарантований пакет медичних послуг (прийом у сімейного лікаря, мінімальний обсяг лабораторних обстежень). Для цього їм потрібно буде укласти з обраним сімейним лікарем декларацію про надання медичних послуг.

 Зарплата лікаря прямо залежатиме від кількості укладених угод із пацієнтами, тому тепер лікар буде зацікавленим демонструвати всі свої вміння, ввічливість і турботу, реально допомагати пацієнтам. У МОЗ заявляють, що місячний дохід лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами складатиме до 18 тисяч гривень, медсестри – 12 тисяч гривень. Словом, реформа, з одного боку, забезпечить безкоштовні медичні послуги (тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта) та, з іншого, високою заробітною платнею стимулюватиме медиків якісно обслуговувати кожного, що також має покласти край корупції у сфері медицини.

Ми вже не раз розглядали особливості реформи «первинки», навіть провели заочне знайомство з усіма «сімейниками» міста. Та потім навколо цього  питання запанувала тиша, ніби у МОЗ взяли невеличку паузу, аби скоординувати подальші дії щодо впровадження реформи первинної ланки. Очевидно, це принесло свої дивіденди, адже, за словами в.о. керівника  міського центру первинної медико-санітарної допомоги Юрія Пальчака,  реформа «первинки» вийшла на фінішну пряму.  

— Ми  вперше прийшли до розуміння того, що надання первинної медичної допомоги повинно бути у певних гарантованих рамках. Для початку слід було реорганізувати заклади первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. З 1 березня цього року саме таким закладом став наш Центр. Комунальні підприємства зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї (починаючи з липня) пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету, — розповідає Юрій Пальчак.

Згідно з планом реформи на 2018 рік, її впровадження передбачає кілька етапів. Перший з них  (з 1 січня по 31 березня 2018) уже в дії. За ним, лікарі сімейної медицини вже зараз мають починати попередній пошук пацієнтів у «пілотному режимі». Наприклад, скласти список пацієнтів, що висловили бажання користуватися послугами саме цього спеціаліста. Пацієнтам же рекомендують обрати сімейного лікаря за своїми уподобаннями (без прив'язки до місця реєстрації). Попередньо домовитися з цим лікарем про підписання декларації про надання медичних послуг. Обговорити і запам'ятати, які саме послуги будуть включатися до державного пакету обслуговування. З 1 квітня поточного року розпочне свій відлік другий етап впровадження нововведень.

Отже, починаючи з першого квітня, вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, аби підписати з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та номер телефону. До того ж,  пацієнт має право переукласти угоду з новим лікарем, якщо попередній його не влаштовуватиме.

Після того, як пацієнти оберуть «сімейників» та оформлять це документально, розпочнеться третій етап нововведень, коли увесь механізм має запрацювати. Та це вже, як кажуть, зовсім інша історія. Зараз лише залишається сподіватися, що написаний сценарій запрацює, а запровадження реформи вийде на свою фінішну пряму.

Опубліковано в Новини

Ще торік на цьому місці по вулиці Григорія Косинки була невідомо ким і коли зведена споруда без жодного на те дозволу. Незаконна конструкція наражала на небезпеку не лише місцевих мешканців, а й паломників-хасидів, тому було прийнято єдино правильне рішення про демонтаж підвісного мосту.

Необхідна проектно-кошторисна документація була погоджена з усіма відповідними службами та структурами. Сьогодні ми бачимо результат - збудований красень-міст, який відповідає всім технічним вимогам. На цьому тижні відбулося його офіційне відкриття.

Під час реконструкції містка Коенів було виконано благоустрій території - прокладено асфальтно-бетонний шар покриття, проведено освітлення. Тепер можна сміливо сказати, що це місце стало окрасою всього мікрорайону.

«Це неабияк важливо для Умані, адже ми взяли курс на розвиток туризму, а ось такі місця цьому лише сприятимуть», - переконаний міський голова Олескандр Цебрій. Мер подякував  главі  фонду імені Рабі Нахмана та депутату ВР України Максиму Полякову за розуміння і співпрацю при реалізації цього проекту.

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 16 березня 2018 12:16

В Умані буде створено «Музей АТО»

Рік тому в скорботний день 29 січня здригнулось небо над Авдіївкою. А в Умані здригнулось серце: осколок ворожої міни перервав високий політ нашого «Орла», 23-річного капітана Андрія Кизила.

«Надія нашої бригади, українських Збройних Сил, майбутній генерал, - говорили про нього побратими. І характеризували: - Життєрадісна людина: як сонце, випромінював світло і тепло». «Ти завжди шукав ідеальне. Навіть якщо не знаходив, просто творив його. Такий собі максималіст у погонах. Твоєму холодному розуму заздрили, виваженості вчились. Ніколи вголос не говорив свої претензії, ти їх мовчки ліквідовував наполегливою працею. Як ворогів - один за одним», - це думка волонтера «Повернись живим» Андрія Римарука.

Це лише крихта з довгої низки спогадів про одного з наймолодших сучасних Героїв України, нашого земляка. Всі вони обов’язково будуть ретельно зібрані й систематизовані та стануть експонатами майбутнього музею учасників АТО-уманчан, центральне місце в якому займе експозиція, присвячена Андрієві.

- Цей музей увічнить пам’ять про загиблих воїнів, віддасть належну шану живим та буде слугувати  постійним нагадуванням про ту високу ціну, яку платить український народ за своє самовизначення, - сказав перед підписанням важливого документа – меморандуму про співпрацю мер Умані Олександр Цебрій.

Йдеться про меморандум між Благодійним фондом «Інформаційно-координаційний центр», Уманським краєзнавчим музеєм та відділом культури Уманської міської ради як виконавчим органом територіальної громади Умані. Три підписи під цим документом поставили керівник Всеукраїнського інформаційно-координаційного центру Оксана Гаврилюк, директор нашого музею Наталія Білоус і начальник міськвідділу культури Тетяна Гейко. Ця важлива подія відбулася в приміщенні майбутнього музею «Уманчани – учасники антитерористичної операції на Сході України», що буде розташований на вулиці Успенській.

Взявшись сприяти нашому місту у створенні сучасних виставкових музейних проектів, в організації та координації процесу створення експозиції, команда Благодійного фонду переслідує високу мету героїзації української армії.

- Ми маємо розказати всім про героїв, про живих і загиблих, щоб їх пам'ятали і розуміли, хто віддав здоров'я і життя за Україну. Щоби кожне прізвище загиблого бійця не зникло в історії. Щоби прийдешні покоління пам'ятали, а головне цінували те, яким чином нам дісталася наша  незалежність, - декларує близькі й перспективні плани Оксана Гаврилюк.

Цій тендітній жінці (у званні полковника!), яка ще рік тому очолювала прес-службу Міноборони, за короткий час вдалося створити об’єднавчий майданчик, куди з усієї України волонтери, журналісти, громадські діячі, просто небайдужі громадяни несуть свої ідеї-ініціативи популяризації армії та  вшанування наших відважних захисників. Отримуючи навзамін розуміння і підтримку.

Якщо так виважено і вдумливо підходять безпосередні виконавці до створення в Умані музею, присвяченого захисникам мирного неба над Україною, то будьте певні: байдужих відвідувачів у ньому не буде. Ось і присутня під час означеної вище події дружина 23-річного загиблого майора Андрія Кизила Оксана вірить:  смуток та гордість огортатиме всіх, хто буватиме там.

Опубліковано в Новини

У стінах жіночої консультації Уманського пологового будинку презентовано сучасний кольпоскоп. Цей медичний апарат призначений здійснювати точну ранню діагностику передракових станів у жінок. Надзвичайно важливе обладнання було закуплено за кошти міського бюджету.

- Стало доброю традицією  відвідувати заклади охорони здоров'я. До вас ми прийшли, як завжди, не з порожніми руками. І я надзвичайно радий повідомити, що сьогодні вручаємо жіночій консультації Уманського пологового будинку кольпоскоп з відеосистемою, який вкрай необхідний для профілактики жіночих захворювань, - повідомив міський голова.

Раділи такому потрібному подарунку і самі лікарі, адже наголошують, що аналогічним обладнанням не кожен обласний центр може похизуватися.

- Від імені пологового будинку, і від жіночої частини населення ми дякуємо міській владі за допомогу, яку отримали в 2017 році, - сказав головний лікар пологового будинку Олег Семенда. І додав: - Низка добрих справ продовжується і в році новому, а отримане сучасне обладнання - яскраве тому підтвердження.  Завдяки цьому апарату зможемо якісно обстежувати наших пацієнток, виявляти захворювання на ранніх стадіях, що дозволить своєчасно його лікувати. До всього, обстеження на кольпоскопі МК-200 з відеосистемою проводитиметься абсолютно безкоштовно.

Ще однією приємною новиною стало повідомлення мера про те, що програма «безкоштовні пологи», яка вже більше восьми місяців діє в Умані, передбачена і на 2018 рік - кошти вже виділені.  Завдяки цій програмі породілля отримує повний пакет безкоштовних медикаментів, жінці достатньо мати уманську реєстрацію. 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 16 березня 2018 11:39

Приємно робити приємне

Новорічні подарунки. Від них отримують задоволення і ті, кому вони призначені, і ті, хто їх вручає. Бо таки приємно робити приємне ближньому. А якщо той ближній поважного віку, та ще й опинився волею долі під опікою держави, він потребує особливої уваги й турботи.

Нещодавно мешканці будинку №7 по вулиці Мічуріна були раді гостям, які завітали з новорічними подарунками для підопічних відділення стаціонарного догляду. Першим узяв слово міський голова Олександр Цебрій, який привітав пенсіонерів з Новим роком та від усього депутатського корпусу подарував пральну машину і душову кабіну. Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер вручила пилосос і постільну білизну, а також будівельні матеріали від депутата міської ради, приватного підприємця Ірини Зікеєвої. Голова ветеранів міста Олександр Безсмертний подякував літнім людям за їх безцінний досвід, порадувавши їх солодкими подарунками.

Домашньою випічкою й солодощами пригостили ветеранів прихожани церкви адвентистів сьомого дня.

Опубліковано в Новини

(С) Рідна Умань

ЗГІДНО ІЗ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО ТА СУМІЖНІ ПРАВА”, КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛІВ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ПОГОДЖЕНЯМ ІЗ ЇХ ВЛАСНИКОМ, АБО ВКАЗУВАННЯМ ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ.

Back to Top