Фільтрувати матеріали за датою: липня 2017

З 17 липня в Умані та Черкасах розпочався набір в патрульну поліцію. Заяви на участь у конкурсі приймаються на офіційному сайті патрульної поліції: https://patrol.police.gov.ua

ОСНОВНІ ВИМОГИ до майбутніх інспекторів:
-  громадянство України;
- вік від 20 до 35 років;
- повна загальна середня або вища освіта;
- наявність посвідчення водія категорії В;
- готовність до служби в будь-якому місті України у зв’язку зі службовою необхідністю.
Усього відкрито 170 вакансії інспектора патрульної поліції Управління патрульної поліції у місті Черкаси та Умань.
Конкурс складається із декількох етапів: подання заяви (http://80.91.161.100/) та необхідних документів, тестування, медичне обстеження, перевірка фізичної підготовки, співбесіда з поліцейською комісією.

ПРОПОЗИЦІЇ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ:

- Заробітна плата від 8 000 грн;
- Щорічна оплачувана відпустка тривалістю від 30 днів;
- Безоплатне обслуговування поліцейського та членів його сім’ї у закладах охорони здоров’я МВС;
- Компенсація 75% вартості санаторно-курортного лікування та відпочинку для поліцейського та 50% для членів його сім’ї;
- Гарантована матеріальна допомога у разі ушкодження здоров’я під час несення служби;
- Можливість отримання вищої освіти у вищих навчальних закладах системи МВС за державним замовленням.

ОБОВ'ЯЗКИ ІНСПЕКТОРА ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ:

-  Патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку;
- Швидке та ефективне реагування на правопорушення;
- Виїзд на виклики громадян по лінії 102;.
- Забезпечення безпеки дорожнього руху;
- Надання невідкладної допомоги громадянам;
- Здійснення заходів, спрямованих на розкриття злочинів по гарячих слідах, а також протидія злочинності.
НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ ТА НАВИЧКИ:
- Висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в державі;
- Прагнення допомагати людям;
- Вільне володіння українською мовою;.
- Здатність швидко приймати рішення та діяти в екстремальних ситуаціях;
- Дисциплінованість, організованість, відповідальність;
- Комунікабельність, ввічливість, стриманість;
- Вміння аргументовано висловлювати свою думку.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ (детальна інформація та зразки документів будуть надіслані в електронному листі після заповнення електронної заяви на участь у конкурсі):
- Заява про участь у конкурсі;
- Паспорт;
- Особова картка визначеного зразка;
- Автобіографія;
- 3 фотокартки 9х12 см (анфас);
- Декларація за попередній рік, визначена ЗУ «Про запобігання корупції»;
- Копія трудової книжки (за наявності);
- Копії документів про освіту;
- Копії військового квитка чи посвідчення особи військовослужбовця (для військовозобов'язаних або військовослужбовців);
- Медична довідка про стан здоров'я (надається після проходження ВЛК).
Кращі з кращих після навчання та складання присяги стануть справжніми патрульними поліцейськими нашого міста.
Отримати детальну інформацію про конкурсний відбір до патрульної поліції можна за телефоном (044-390-65-00).

Джерело: http://uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/item/9389-do-uvahy-hromadian-v-misti-uman-startuvav-nabir-v-patrulnu-politsiiu 

Опубліковано в Новини

Сьогодні на східних кордонах нашої держави найкращі її сини захищають від російської агресії цілісність України та право народу на визначення власного шляху розвитку. Понад півтисячі уманчан пройшли крізь горнило АТО. В нашому місті проживають 14 інвалідів східної війни, 12 сімей загиблих, 400 дітей учасників АТО.

По поверненню додому кожен з захисників потребує на особливе ставлення, розуміння і повагу з боку рідних, колег, представників влади і служб. Міський голова Умані Олександр Цебрій поставив перед всіма працівниками офіційних установ, керівниками відділів і служб чітке завдання: захист прав, інтересів та потреб наших захисників та їх родин – пріоритет для кожного. В першу чергу налагоджено діалог з представниками громадських організацій самих учасників АТО, чітко здійснюється соціальний захист, проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота. 

«Турбота про захисників України, які захищають нас на східних рубежах, – це щоденне завдання міської влади. Ми робили, робимо і будемо робити все, що в наших силах, щоб оточити наших учасників бойових дій тією увагою, на яку вони заслуговують, забезпечити всі гарантовані державою пільги, задіяти міські програми турботи та допомоги учасникам АТО», – сказав Олександр Цебрій.

В Умані створено цілісну систему надання допомоги учасникам АТО. В структурі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення утворено відділення організації та надання соціальних послуг, в тому числі сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам; відділення реабілітації, оздоровлення та відпочинку змішаного типу «Буг», де учасники АТО мають змогу оздоровитися із сім’ями. В управлінні праці та соціально захисту населення Уманської міської ради працює сектор адаптації військовослужбовців, допомоги учасникам антитерористичної операції. Комісія з питань обстеження соціально-побутових умов проживання учасників АТО та членів їх сімей вивчила та склала соціальні паспорти уманських родин учасників війни для того, щоб знати їх потреби та вчасно надавати допомогу і підтримку. Під соціальний супровід взято 23 сім’ї учасників АТО.

Затверджено міську комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.

Відкрито цільовий фонд міської ради для забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, за рахунок якого придбано дизпаливо, одяг, взуття, інвентар, обладнання, спецформу на суму понад 400 тис. грн. та передано до військових частин в зону АТО, придбано медикаменти пораненому в ході проведення АТО на суму 4 900 грн., штучний суглоб на суму 24 300 грн., 5 санаторно-курортних путівок для учасників АТО на суму майже 35 000 грн.

В місті триває робота щодо увічнення пам’яті загиблих земляків. 9 родинам учасників АТО, які героїчно загинули під час захисту Батьківщини (Орлова Олега, Качура Івана, Курмашева Олексія, Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава, Кизила Андрія Олександровича), вручено: державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзнаку міської ради «Почесний громадянин м. Умань». Звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота зірка» посмертно присвоєно Андрію Кизилу.

8 вулиць та провулків міста перейменовано на честь загиблих учасників АТО Пожарського Дмитра, Слонського Анатолія, Шлямара Ігоря, Миронюка Андрія, Кумановського Віктора, Алексєйчука Владислава, Качура Івана, Орлова Олега. Триває процес перейменування вулиці Коломенської на честь Андрія Кизила. 

Міською програмою соціальної допомоги «Турбота» передбачено і забезпечено додаткові пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільги готівкою на придбання двох балонів скрапленого газу та твердого палива. Надається безкоштовне харчування 213 дітям учасників АТО в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. В Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами проходять реабілітацію учасники АТО та члени їх сімей з Умані й інших районів Черкаської області. 

Діти загиблих учасників АТО отримують щомісячну стипендію міського голови в розмірі 1000 грн. В музичній школі та школі мистецтв встановлено 50-відсоткову знижку на навчання дітей учасників АТО. 

На виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, надаються, серед інших, пільги з першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України. Умань є беззаперечним лідером у питанні виділення земельних ділянок учасникам АТО в Черкаській області. 64 ділянки під будівництво житла вже оформлено в мікрорайоні «Східний», де люди почали здійснювати підготовчі роботи під забудову, а частину земельних ділянок мікрорайону «Заводський» вже розподілено між 291 майбутнім власником. 

Згідно зі змінами до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян особи з інвалідністю, учасники бойових дій АТО мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до профілю лікування. Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, згідно з розподілом коштів Черкаської облдержадміністрації для мешканців міста Умань буде придбано 83 санаторно-курортних путівки, з них:

– 8 путівок для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку;

– 69 путівок для осіб з інвалідністю,

– 2 путівки без лікування для супроводжуючих осіб з інвалідністю 1 групи;

– 4 санаторно-курортних путівки для учасників бойових дій (АТО).

 

Опубліковано в Новини
Вівторок, 25 липня 2017 09:36

Допомога юним спортсменам

Легка вода Осташівського ставу допомогла полюбити спорт тисячам юних уманчан. За понад півстолітню історію відділення веслування уманської ДЮСШ №1 в «золоті сторінки» уманського спорту веслувальники вписали немало перемог міжнародного і всеукраїнського рівнів. І сьогодні майстерність «польоту» на байдарці чи каное опановують майже 100 школярів і студентів Умані. Під час тренувань на першому місці стоїть безпека життя юних спортсменів, а у водних видах спорту – вона понад усе.

І коли вийшов з ладу один з човнових двигунів, керівництво школи звернулось до міської влади з проханням придбати новий, щоб забезпечити безпеку тренувань. 

13 липня на водній базі Уманської дитячо-юнацької спортивної школи №1 міський голова Олександр Цебрій передав у користування тренерам - викладачам відділення веслування на байдарках і каное човновий двигун марки «Suzuki».

Олександр Цебрій (міський голова м. Умань): Умань – спортивне місто. Наші спортсмени своїми досягненнями прославляють рідне місто і нашу країну, а завдання влади – підтримувати і заохочувати спортсменів. Нам важливо, щоб якомога більше уманських дітей і молоді були здоровими та займались спортом. Ми будемо відновлювати втрачену традицію проведення престижних міжнародних змагань на Осташівському ставі,  адже всі можливості й умови для цього є: хороша база, досвідчені тренери і завзяті спортсмени. 

Ольга Ремез (начальник відділу фізичної культури і спорту Уманської міської ради): Для спортивного успіху дуже важлива підтримка. Влада Умані й особисто міський голова не залишаються осторонь. Нагадаю, що відповідно до рішення Уманської міської ради у 2017 році кращим спортсменам  виплачується  міська стипендія, а за підсумками 2016 року Уманська дитячо-юнацька спортивна школа №1 зайняла 1 місце у рейтингу Черкаської області з олімпійських видів спорту та високе 7 місце у всеукраїнському рейтингу. Саме зараз наша веслувальниця Юлія Юрійчук виступає  у складі збірної команди України на чемпіонаті Європи серед дорослих, що проходить у Болгарії. Готуються до виступу у складі збірної України на чемпіонаті світу в Румунії Владислав Мегесь та Олександр Гарань.

Тетяна (мама спортсмена): Мудрість політика полягає у тому, що він інвестує у дітей, у молодь, у спорт, у здоровий спосіб життя. В Умані зараз поєднуються такі речі, як створення робочих місць завдяки туризму і розвитку інших новацій. Також тут не забувають про спорт, здоров’я, розвиток освіти, для того щоб на робочих місцях, що створюються, було кому працювати і щоб люди не виїжджали за кордон.

Довідково: На 11-13 серпня 2017 року в Умані заплановано проведення відкритого чемпіонату центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Україна» з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат, присвячений пам’яті заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Ігоря Донцова. 

 

Опубліковано в Новини

 

В Умані триває процес виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

Відділом житлово-комунального господарства Уманської міської ради замінено адресні фасадні таблички на вулицях Європейській, Незалежності та Садовій. На черзі вулиці Костельна, Успенська, Небесної сотні, Гайдамацька.

Городяни вже почали потроху звикати до перейменованих вулиць, хоча час від часу ще перепитують назву вулиці «по-старому». І поки деякі нові назви вулиць ще в процесі оскарження, на інших вже встановлено  адресні фасадні таблички з новими назвами, адже «залишити усе як є» було б непослідовно: з одного боку засуджувати нелюдські режими, які знищили мільйони українців, а з іншого – уславлювати символи чи імена провідних діячів цих режимів у назвах населених пунктів, вулиць, парків тощо. Громадські простори міст і населених пунктів України практично звільнені від символів тоталітаризму, але найголовніша робота щодо модернізації країни і суспільства ще попереду. І крок за кроком вона здійснюється в Умані.

Заміна адресних фасадних табличок фінансується з міського бюджету як витрати на благоустрій. Візуалізація назв вулиць і номерів будинків вже давно назріла в Умані: якщо в центральній частині міста проблема орієнтації за адресою стоїть не так гостро, то на околицях це робити доволі складно.

Табличка вулиці і номера будинку – це одна з ознак комунального благополуччя і реальної турботи про зручність людей, адже, окрім естетичної функції, адресна табличка виконує дуже важливу практичну роль: будинок повинні легко знаходити соціальні, комунальні служби, листоноші, служби швидкої допомоги, таксі та пожежні.

За галузевими нормами адресну табличку рекомендовано розміщувати на найвиднішому місці  будинку: якщо це перший або останній будинок вулиці, будинок розташований на перехресті – краще закріпити табличку на крайньому кутку; якщо будинок в центрі вулиці – варто розташувати її на воротах (біля воріт) або на тій частині будинку, що легко проглядається від воріт. Варто стежити, щоб вона не була перекрита деревами, побутовими предметами або елементами архітектури.

А ще при виготовленні табличок дотримуються певних вимог щодо читабельності, відповідності міському середовищу, довговічності, економічності й унікальності. Всі ці вимоги витримані в дизайні нових міських адресних фасадних табличок.

 

 

 

Опубліковано в Новини
П'ятниця, 14 липня 2017 08:43

НЕ ГОРИТЬ, НЕ ДИМИТЬ

На міському полігоні твердих побутових відходів нині нормальна контрольована ситуація. Сміття з інших міст не завозиться, працює лінія сортування сміттєвих відходів, здійснюється планова рекультивація.

Ще 3 роки тому мешканці мікрорайону «Східний» з острахом чекали на літню спеку, адже багато років поспіль кожну гожу днину міг зіпсувати дим і сморід з міського сміттєзвалища.

З 2014 року, за розпорядженням тоді ще виконуючого обов’язки міського голови Олександра Цебрія, було розпочато рекультивацію потенційно найнебезпечніших у питанні самоспалахування районів полігону, їх щільно засипали ізолюючими шарами  ґрунту і глини. І хоча ця робота потребувала не мало зусиль та коштів, на той момент це було єдине правильне рішення, аби убезпечити уманчан від шкідливих продуктів самоспалення сміття.

За інформацією Володимира Осауленка директора КП «Комунальник», яке обслуговує полігон, ситуація на сміттєзвалищі нормальна, продовжується завезення ізолюючих шарів та рекультивація, здійснюється обгородження території та розчистка прилеглих земель.  Однак, комунальників надзвичайно бентежать стихійні сміттєзвалища, які утворюють несвідомі уманчани. Щоб не платити за вивезене сміття на полігоні, дехто зсипає його просто поряд зі сміттєзвалищем, в полях, ярах, на дорозі. Комунальники планують зробити обваловку, встановити шлагбаум і камери спостереження, щоб контролювати порушників. Разом з тим, Володимир Осауленко наполегливо просить уманчан звозити сміття на полігон, стверджує, що вони готові з розумінням поставитися до тих, в кого не вистачає коштів заплатити за вивезене сміття і пропустити машину на розвантаження, аби лиш не утворювалися стихійні звалища навколо полігону ТПВ. Тим, хто зацікавлений офіційно вивозити сміття на уманський полігон твердих побутових відходів треба звернутися до КП «Комунальник»,  на вул. Ш.Алейхема, 30 і придбати спеціальний талон. Вартість вивезення 1 м.куб. сміття для населення становить 18 гривень. Детальну інформацію можна отримати за телефоном 3-32-41

 

 

Довідково: уманський полігон ТПВ експлуатується з 1947 року та займає площу 29,21 га. Обсяг відходів, накопичений протягом експлуатації сміттєзвалища, складає 1570 тис. тонн, що становить близько 89% завантаженості об’єкту. В середньому за рік на сміттєзвалище завозиться для подальшого захоронення 44 тис. м3 ТПВ.

Опубліковано в Новини
Четвер, 06 липня 2017 14:11

Музика на вулиці і в серці

 

Все частіше на вулицях Умані можна почути «живу» музику і поспілкуватися з виконавцями, які «несуть своє мистецтво в маси». Це гарна ознака, адже вулична музика - явище, яке розвинене переважно у великих містах, де є люди, здатні почути, зрозуміти і достойно оцінити мистецтво. Музичне розмаїття характеризується як різноманітністю стилів, музичних інструментів, віком виконавців, так і цілями, які вони переслідують, виходячи на вулицю. Концентрація вуличної музики в Умані спостерігається переважно в парку «Софіївка» та в центральному парку міста, однак музикантів можна почути і зустріти на базарі та в інших людних місцях.

Важливо, що якість вуличної музики досить висока, адже в Умані чи не 80% населення мають початкову й спеціальну музичну освіту завдяки музичним школам, музичному училищу та педагогічному університету. Отже, і слухачі досить вимогливі. Тому, перш ніж винагородити виконавця, вони прагнуть отримати справжнє естетичне задоволення.  Щодо музикантів, то, як вони самі визнають, конкуренції між ними немає, і їх виступи - явище поки що більше випадкове, ніж регулярне, та й мета у кожного різна: хтось заробляє у такий спосіб гроші, а хтось практикується, або відводить душу і відпочиває після важкого робочого дня.

Дуже показово, що завдяки уманським ентузіастам з проекту «Третя Течія» наше місто цьогоріч вдруге стало учасником міжнародного музичного волонтерського проекту «День вуличної музики» (Street Music Day).  Суть ідеї проста – щорічно в третю суботу травня сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів і напрямків виходять на вулиці свого міста, щоб наповнити його звуками всіляких музичних інструментів, голосів, радістю та добром. 20 травня 2017 року Умань була одним із 40 міст України, в якому пройшов «День вуличної музики».

Вечір 30 червня подарував всім відвідувачам центрального скверу концерт сучасної української «молодої» музики. Уманські музичні гурти «КаРаВаН» і «The Crystal Jam» представили слухачам свої авторські пісні, залучали присутніх до танцювальної активності і співали разом.

Як зауважили організатори проекту «Третя Течія» Роман Остропольський і Роман Малохович, сьогодні вони готові допомогти влаштувати відкритий живий виступ тим аматорським гуртам і виконавцям, які серйозно ставляться до музики. В Умані надзвичайно багато талановитих «домашніх» музикантів, а вийти на вулицю наважуються не всі, тому Романи можуть «підсилити» своєю апаратурою і допомогти зібрати аудиторію. А ще запрошують уманчан брати участь у творчих музичних зустрічах і тематичних вечорах, які організовує «Третя Течія». Для когось це буде просто приємне враження, а для когось справжній майстер-клас. Так, найближча музична подія відбудеться 7 липня у «Фортеці»: вечір блюзу та рок-н-ролу з Daniel Jeanrenaud & Max Tavrichesky.

 

Довідково: Денієл Жанрено – француз, представник світового рок-н-рольного руху. За 40-річну музичну кар’єру об’їхав з концертами половину земної кулі. Має широкий діапазон стилю та власну пісенну енциклопедію, майстерно володіє гітарою. В Умані відбудеться спільний концерт з українськими музикантами. 

Також організатори музичних перформансів прогнозують ще багато музичних сюрпризів. Так, серед інших гучних подій літа уманчан порадують:

Макс Таврічеський – український музикант, людина-оркестр (7 липня з 18:00 у центральному парку) з композиціями в стилі блюз;

Кіт Данн (Keith Dunn) – американський співак, автор пісень, продюсер і виконавець (губна гармоніка), представник жанрів блюз і соул (серпень);

«LeBasour» – італійській гурт, який грає альтернативний рок або, як ще вважають, електро-поп-рок (серпень).

Щоб не втратити нагоди почути живу якісну музику, уманчанам рекомендують  слідкувати за оновленням на сторінках Романа Остропольського і Романа Малоховича в facebook та в групі «Третя Течія». Телефони для зацікавлених і молодих музикантів: (063)120-72-52; (063) 888-85-89. 

 

Опубліковано в Новини

25 червня уманчани відзначили одразу два свята: День молоді та відкриття комплексу фонтанів «Перлина кохання» у реконструйованому сквері імені Тараса Шевченка.

Розпочалось святкування Дня Молоді хореографічним фестивалем  «Уманський водограй» в якому прийняли участь колективи: «Модерн» ( худ. керівник Наталія Шаповаленко), «Грація» (худ. керівник Галина Ліщинська), «Крок вперед» (худ. керівник Вікторія Глобчак), «Ритм» (худ. керівник Ірина Бакланова), «Gut Dance Family» (худ. керівник Ірина Гут), «Ровесник» (худ. керівник Ірина Бакланова), «Шарм» (худ. керівник Олександр Кравченко). На святі танцю ведучою виступила Людмила Гекалюк. 

У вечірній концертно-розважальній програмі святковий настрій уманчанам та гостям міста створювали студенти Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Ведучими концерту були Анастасія Білан та Артур Гуртовенко. Родзинкою свята став  виступ талановитих, харизматичних хлопців, учасників вокального талант-шоу «Х - фактор» гурту «Bagiroff Band», який подарував енергетику та позитив.

Ведучі заходу передали слово популярному актору і шоумену, автору розважально-гумористичних програм Ігору Бірчі та епатажній телеведучій Наталі Кенді. Святкове дійство продовжилось виступом співака і шоумена Big Boss.

У фіналі вечора усіх привітали з чудовим святом міський голова Умані Олександр Цебрій, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та народний депутат України Антон Яценко.

«Дуже важливо, щоб наша молодь розвивалась і знаходила себе на теренах нашого чудового міста. Ми будемо всіляко сприяти і підтримувати молодих людей, котрі хочуть і можуть змінити Умань на краще!

Міська влада, в свою чергу, докладе всіх зусиль, аби рідне місто розвивалось і розцвітало з кожним днем! І сьогоднішня подія – гарний тому доказ. Сподіваємось, що ці фонтани, цей сквер стануть улюбленим місцем відпочинку уманчан і гостей міста», - сказав міський голова Олександр Цебрій. 

Кульмінацією святкування став запуск комплексу фонтанів «Перлина кохання». На величезному водному екрані гостям показали зворушливу історію кохання молодого хлопця і дівчини, які, попри усі перепони, не втратили одне одного.

По завершенні лазерного шоу фонтани також працювали у динамічному світло-музичному ритмі.

Кількість уманчан та гостей міста, які прийшли на захід, була просто рекордною!

Джерело: http://uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/item/9301-u-den-molodi-v-umani-vidkryly-kompleks-fontaniv-perlyna-kokhannia

Опубліковано в Новини
Понеділок, 03 липня 2017 11:33

Турбота про людей

В Умані відбулися Перші Шевальовські читання - міжнародна наукова експедиція офтальмологів.

В рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного міським головою Умані Олександром Цебрієм та завідувачем кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, доктором медичних наук, професором Сергієм Риковим, провідні фахівці кафедри офтальмології надали консультації понад тисячі уманчанам та мешканцям прилеглих населених пунктів, провели десятки операцій. 24 червня в Умані зібралися провідні офтальмологи України та світу на практичну конференцію і в форматі наукових читань оглянули історичний пласт та продемонстрували досягнення сучасної української офтальмології. Найбільшу цікавість до досягнень вітчизняних лікарів та науковців проявили колеги з Індії, Африки та Японії. Як зазначив організатор читань, експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я по боротьбі зі сліпотою в Україні, голова правління Асоціації дитячих офтальмологів України Сергій Риков, завдяки особливому ставленню міського голови Олександра Цебрія, в Умані і навколишніх селах сьогодні здійснюється широка профілактична робота з попередження сліпоти. Тільки в рамках цієї наукової конференції фахівці оглянули більше 100 дітей з Умані та навколишніх сіл і у 8 випадках виявили необхідність термінової профілактики сліпоти. В рамках Перших Шевальовських читань провідні офтальмологи світу обговорили питання виникнення та попередження сліпоти у дітей та дорослих, світові стандарти діагностики й лікування запальних захворювань ока, клінічні приклади та складні випадки, особливості надання офтальмологічної допомоги пацієнтам з ураженнями органу зору в сучасних умовах розвитку медичної науки.

 

Довідково: Володимир Шевальов (1910 р.н.) - уродженець Умані, видатний офтальмолог, учень академіка Філатова. Ще в 60-х роках минулого століття почав робити перші оперативні втручання з приводу катаракти та оперативного лікування «синдрому сухого ока», на яке сьогодні через технічний прогрес страждають близько 20% всіх людей. 

 

Опубліковано в Новини
Back to Top